Čo mi dnes zdvihlo tlak...

  • Dobrovolnost referenda v DSS-skach alebo ako si Ficogrini nahana hlasy:

    Dnes v nemenovanom DSS v B.Bystrici kde klienti ( mnohi ss stareckou demenciou) nedisponuju ani svojimi obcianskymi preukazmi, boli povinne nahnani do autobusu a odvezeni na referendum, kde prave timto klientom po ich prezencnom podpise sestricky “pomohli” oznacit listky a ti chudaci ich nasledne vhodili do urny. Toto konanie bolsevickych svin sa neda nazvat inak ako hyenizmus X(taky som nasraty ze sa to chystam dat do markizy <X

  • Dobrovolnost referenda v DSS-skach alebo ako si Ficogrini nahana hlasy:

    Dnes v nemenovanom DSS v B.Bystrici kde klienti ( mnohi ss stareckou demenciou) nedisponuju ani svojimi obcianskymi preukazmi, boli povinne nahnani do autobusu a odvezeni na referendum, kde prave timto klientom po ich prezencnom podpise sestricky “pomohli” oznacit listky a ti chudaci ich nasledne vhodili do urny. Toto konanie bolsevickych svin sa neda nazvat inak ako hyenizmus X(taky som nasraty ze sa to chystam dat do markizy <X

    Súhlas , načim im dať po pysku 🤛🏻🥶

    A stitch in time :D

  • madmax Tak asi to poňali na spôsob Matovičovej dobroboľnosti počas veľkého testovania.

    Ale inak ilúzie si netreba robiť ako to funguje aj počas volieb, ak sa rodina nepostará. Však ak majú právo voliť… to majú napr. aj autisti…

    Tempus Fugit

  • Vážení kamaráti, prakticky v každom predajnom vstupe v bazári čítam - poškriabané nožičky či viečko od výmeny remienkov. Takže, skúste to robiť tak, ako ja. Robím tak vždy, keď mením kožený remeň alebo kanvas. Používam na to otvárač na konzervy na vreckovom nožíku. Dobré riešenie je aj tupý nôž z jedálenského príboru. Určite nič nepoškriabete. Viď obr. Ak dávate dole železo, tak tam je väčšinou malá drážka a použitím odbaretovača je riziko poškriabania je menšie. Pri nasadzovaní používam zväčša necht na palci, odbaretovač iba v prípade stroskotania... ;)

  • Ja mám na to takýto oný

  • Na vyberanie mam tiez taku vidlicku od bergeonu, ale myslim, ze to poskriabanie je hlavne pri nasadzovani, a to samotnou beretou, ktora sa musi suchnut kusok po nozke, kym zapadne do dierky. Tomu asi tazko zabranit, snad len nasadzovanim tiez vidlickou alebo takou vidlickovou pinzetou, ale aj s tym sa trafit rovno do dierok chce asi vela treningu a praxe.

    Takze tiez nasadzujem nechtom, resp. radsej pouzivam namiesto nechtu kreditku, nechty mam nejake moc makke ^^

  • Nuž, remene mením dosť často a vždy sa pozriem, či nemám poškriabanú vnútornú stranu nožičiek. Zatiaľ mám asi šťastie. Také to oné od Bergeona mám aj ja a k tomu asi štyroch číňanov. Používam ich vtedy, keď dávam dole železo. Inak je to s tým oným aspoň pre mňa dosť problém, ruka sa šmykne a nešťastie je hotové. V hodinárstvach sa používajú také špeciálne odbaretovače, lepšie ako Bergeon alebo číňan. Ten otvárač na konzervy má podobný tvar a to ma inšpirovalo na jeho vyuzitie pri výmene remeňov. ;)