Čo mi dnes zdvihlo tlak...

  • Ku vyššie uvedenému:

    :mrgreen::mrgreen::mrgreen:Pane na nebi....:cursing::cursing::cursing::!::!::!::mdr1::mdr1::mdr1:

  • Preclievanie je asi jediny pripad, kedy si vzdy poviem "zlata posta" :D Paradoxne to cez postu ide bez najmensich problemov a rychlo.

    mvaldo - trochu som vsak nepochopil tuto vetu "Colný dlh nehradíte, bude preúčtovaný odosielateľovi." Dlh plati prijemca pokial viem..?

  • mysiak Len opatrne s tou poštou :D mne teraz zásielku preclievali niečo cez mesiac a jeden produkt sa záhadne na colnici rozbil... :/

    DHLku a pod. pošleš komisionárksku (či ako sa to volá) zmluvu podpísanú, oskenovanú, na druhý deň ti zvoní kuriér a následne ti vystavia faktúru za služby :)

    Pri SK pošte potrebuješ vypísať 10 papierov, splnomocnenie, samozrejme notársky overené, čakáš kým ti pani pošle zmluvy na podpis, ktoré musíš samozrejme odoslať spätne, následne ti pošle faktúru, ktorú musíš uhradiť a až potom ti pošle balíček na adresu.

    Ten rozbitý balíček za 32€ mi precliť nedali, poslali mi ho zdarma a telefonicky sa ospravedlňovali :D avšak ten za 25€ tak na tom si pošta zgustla, ako bonus som mesiac čakal a stálo ma to more času a poplatky u notára a na pošte :D

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • Asi bude rozdiel obchodny balik a osobny. Pri osobnom posielam jeden oscanovany papier a vypis z Paypal + fakturu/objednavku na email posty a o 1-3 dni mi vola postovy kurier :) Cena preclenia aj s donaskou domov do 5e. Pri obchodnom verim, ze to je zlozitejsie.

  • pozeram, ze sa to nejako pomenilo. ked mne prisli Amfibie, tak som dostal liebesbrief z colnice. prisiel tam, dezurnyj mi dal sek a siel som na postu a potom sa vratil. behom 1/2hodiny bolo po kacinej svadbe. uz vtedy som sa rozculoval, ze musim behat ako idiot na postu a nemozem to zaplatit rovno tam. o platbe kartou som radsej ani nesnival. z tohoto by ma drblo. zlaty nakup v ramci EU a za EURogrose.

  • trochu som vsak nepochopil tuto vetu "Colný dlh nehradíte, bude preúčtovaný odosielateľovi." Dlh plati prijemca pokial viem..?

    samozrejme, ze colny dlh a DPH plati prijemca. teta bude zrejme odbornik na veci.

    este sa spytam na kolko vychadza to preclenie?

  • Na eBayi to bolo uz dlho pod zastitou "global shipping program" - tuto vymozenost vsak pouzivali hlavne predajcovia z US a sem tam UK, predpokladam, ze to je pre nich jednoduchsie. Osobne sa tomu vyhybam, ak neposielaju normalne postou, nenakupujem.. :)

    Alebo ide o nejaku dalsiu novinku?

  • takze, "Import Fees Deposit" ...

    doteraz som nebol nejak z tohto systemu nadseny, ale ked si to tak spocitam, zaplatil som prakticky 21% DPH, comu by som sa pri nakupe z Amazon.com nevyhnul pri doprave cez DHL, no ziadne dalsie poplatky ... :]

    pri standarde sa plati aj za colne vybavenie a pri DHL je to myslim az 19€ za zasielku a dlhe cakanie

    balik som objednal vecer 1.4.2018, dnes mi bol doruceny(resp. bol prevzaty, no nie mnou).

    negativum? zasielka cez DHL Expres, prisiel mi email so vsetkym moznym(zmenit adresu, zmenit tel. kontakt, dopredu podpisat, zaslat susedovi, zaslat pred objekt ... ), ale cua NIKDE ani zmienka o tel. kontakte na kuriera!!!

    volam na DHL Express, budeme kontaktovat kuriera, ze do 13:15 ste na danej adrese! ozval sa mi 14:21!!!

    max. ochota, doviezol, kde som chcel ...

    co bolo obsahom balika ... ? :saint:

    ... zajtra budem dellat halusky :mrgreen:

  • takze ... ??
    “Thank you for your email.

    Please inform the Sender to lodge an enquiry to our office by sending us a FULL copy of the Certificate of Posting (airway bill with sender's/addressee's details) with contact person's name/tel+fax no. by fax to (852) 2868 4723 or email to mailto:mto@hkpo.gov.hk for our investigation.

    Best regards,

    Mail Tracing Office
    Hongkong Post”

    “Vlado,

    I just got a call from the post office, they said the package is holded at the Hong Kong Post office and require an invoice to be attached. I will go to the post office and give them the invoice today so they can release the package.

    Charles”

    fajn, po 8 dnoch? ... ?

    “Vlado,

    I have never ship to you country before so i do not know it requires the invoice.
    I never have any problem shipping to USA, UK, or even to middle East.

    Charles”

    ??

    vratil mi o $30 menej, parchant s...eny!!!

    “Vlado,

    Please see the shipping slip:
    I shipped on 11-04-2018.
    And you asked me about the package and i immediately go to post office (2 times) and they said they hold it.
    And you said you dont want the package and want money back, then i go to post office (1hr ago) to take back the package and i gave you the refund. They did not refund $492HKD (~$65USD).

    And then i immediately refund to you. $575 USD and $60USD.

    I hope you understand. If you are okay, i will refund another $30USD to you now.”

    vraj doporuceny predajca ...