ALPINA Seastrong Diver HERITAGE

  • ALPINA Seastrong Diver HERITAGE

    Tohle je moje 471. založené vlákno zde na fóru, to je již myslím pěkné číslo, když k tomu připočítám mé domací fórum a články o hodinkách, bude to velmi vysoké číslo. Vlákna se mi zde dělají velmi dobře, lehká práce s texty, odkazy a super je přidávání obrázků, super Peťo :super:

    Značka Alpina se rozhodla skočit do tolik populárních vod hodinek vyrobených podle starších modelů, konkrétně jde o vzory z roku 1969. Jak se jí to povedlo můžete posoudit sami na této konstrukci ve své době velmi populárních compressorů.

    Hesalitové sklíčko nahradilo moderní safírové. Korunky jsou - jak na správných kompresorech velí povinnost - šroubovací, jak ta na 2. hodině, která ovládá lunetu, tak ta dolní sloužící k nastavování času. Nedávno jsem měl možnost prohlídnout si model z řady compressorů JLC, kde se vnitřní luneta ovládala korunkou na 10 a nebyla šroubovací. Stejně tak mají nešroubovací korynky u kompresorů sousedé z Polska. Takže hned několik problém": kvůli vnitřní lunetě je třeba další nepotřebné díry do pouzdra, kterou je nutno utěsnit a servisovat, ale hlavně je problém, že si s lunetou můžete pohnout zápěstím či rukávem. Taková korunka je opravdu k nepotřebě u potápěčských hodinek, mezi které compressor konstrukce patří. V tomto Alpina boduje.

    Pouzdro hodinek má krásný průměr 42 mm a WR 300 m.

    Strojek: Alpina AL-525 a hledal jsem z čeho vychází, většina zdrojů uvádí Etu, jen několik Sellitu. Myslím, že dnes je to již jedno a oba strojky jsou dosti vyrovnané.

    Co se nepovedlo je datové okno, jeho umístění připomíná strojové kam to vyjde, tam uděláme díru bez dalších komplikací. Tady Alpina velmi pochybila, jako by nevěděla, že právě datová okna jsou prvním terčem kritiky všech hodinkomaniaků. Ale pro mne osobně je to lepší, než datumku vypustit úplně. Takové hodinky bych nechtěl, je to jako auto v základu. Neříkám hodinky přeplácat, ale nějakou tu komplikaci by mít měly. Ale to je již názor každého z nás a jiný.

    Shrnutí: Pro mne již druhý model potápěčských hodinek značky Alpina, který bych mohl vlastnit a každodenně nosit.

    Omlouvám se za překlepy, ale píšu tak, jak mi jdou myšlenky hlavou, některá písmena na klávesnici již mám smazána a text po sobě znovu nečtu :amen:

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Suhlasim s tebou, su to krasne hodinky. A keby datum vyriesili presne tak ako na povodnom modely, tak nie je co kritizovat. Mohli ho dat aspon presne na uroven 3.

  • Mne sa velmi páčia, dokonca aj ten dátum by som prežil. Je tam dosť vela inšpirácie od Longines Legend diver. Čo sa týka tej šrovbovacej korunky a vnútornej lunety, to práveže nie je pre skutočné potápanie žiadna výhra, keďže to znemožňuje nastavenie lunety pod vodou a profesionálny potápač preto nemôže použiť lunetu a stopovanie času, ktorý pri vynáraní zostane v určitej hĺbke, takže pre potápanie sú vhodnejšie hodinky s klasickou otočnou lunetou. Aj keď dnes sú na tieto veci samozrejme modernejšie zariadenia.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Sú krásne, ten heritage nádych je poriadne citeľný, detaily vymakané... ale aj u mňa, ten dátum by som neprežul. Strašne to ťahá buľvy.

  • Krásne hodinky. Dátum mi vôbec nevadí pretože sú tam iné detaily ktoré to hravo vyvážia. Pekné balenie krásne vypuklé sklíčko ... jednoznačne u mňa 100%. Jediná vec ktorú spomínal aj Lukáš je, žeby to chcelo pribaliť aj ťah.

  • Také přidám svůj názor. Ve třídě kompresorů mám favorita Longines, dobrá značka, dobrej odkaz, krásný hodinky, o moc lepší než tyhle Alpiny. Jistě cena, ale raději si připlatím, nebo koupím z druhé ruky to z čeho budu mít radost, než koupit něco na čem již předem vidím nějaké mouchy.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • presne, okrem datumky mi este vadi font cisel na lunete, pridu mi nemastne-neslane... povodna verzia ich ma krajsie. a tah mi nechyba, vhodne zvoleny aftermarketovy mesh by toto poriesil myslim. a velmi chvalim puzdro a sklicko, krasa... zadok by mohol byt potapacskejsi, kopce co ja viem...
    a samozrejme, radsej LLD, alebo idealne IWC Aqua Vintage :)

  • Nikde som ešte nenašiel informácie o cene. Hľadal som zle alebo je tento údaj zatiaľ neznámy ?

  • Nikde som ešte nenašiel informácie o cene. Hľadal som zle alebo je tento údaj zatiaľ neznámy ?

    asi záhada zatím, našel jsem jen dohady, třeba tenhle:

    There is no doubt in my mind that this will be a big seller for Alpina as the watch has a great history, a sub $2K price, and an attractive wrist presence. Furthermore, this is quite a departure from the larger dive models within the brand and is something consumers have been asking for.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Cena je 1495 eur. http://www.watch-insider.com/news/baselworl…ck-chronograph/

    Mne sa páčia výrazne viac ako Legend diver. U tých je toho podla mňa na ciferníku až moc a majú aj veľmi slabú luminovu. Čo sa týka remeňa, bral by som k tomu klasický čierny hirsch pure.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • AK mám pravdu povedať čakal som vyššiu cenu. Písal som aj do ichrono.sk ohľadom dostupnosti a ceny tak uvidíme ako sa vyjadria.

  • To je ale MSRP a hodinky alpina sa reálne dajú zohnať za úplne inú cenu, tieto by sa mali dať bez problémov zohnať pod 1 000 eur cez internet.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches