Kickstarter + Microbrand watches - sem s nimi

  • Mikrobrandy. Jeden ako druhý. Niektorí majú naozaj dizajnovo vymakanú ponuku. Ale....pozriem na "movement" a jedno ako druhé - NH35, NH36, NH35, NH36 .........a moja kúpychtivosť je fuč. Na druhej strane ale viem pochopiť radosť niekoho, že sa mu podarilo za relatívne lacný peniaz kúpiť pekné hodinky s ručným náťahom, hackingom a slušnou presnosťou...:] Že čo by som chcel? Nuž, aspoň tú Miyotu 9015....;)

    myslím, že úplne nemáš pravdu. Veľa microbrandov používa seiko, ale rovnako aj miyotu ( dokonca aj parnis v niektorých modeloch ) alebo seagull, poprípade iné kalibre

    A stitch in time :D

  • Vidíte, chalani, zasa sa prejavila tá moja malosť, neviem udržať na uzde predsudky voči japoncom. Ja som už raz taký a nezdá sa , že by som mal z toho vyrásť. S Miyotou mám dobré skúsenosti, s inými značkami horšie, tie enháčka má švagor na troch hodinkách, teda dvoch sa už zbavil, zostali mu iba Vostoky Europe, a dosť sa na tie strojky sťažoval. Nuž čo.:]

  • Vidíte, chalani, zasa sa prejavila tá moja malosť, neviem udržať na uzde predsudky voči japoncom. Ja som už raz taký a nezdá sa , že by som mal z toho vyrásť. S Miyotou mám dobré skúsenosti, s inými značkami horšie, tie enháčka má švagor na troch hodinkách, teda dvoch sa už zbavil, zostali mu iba Vostoky Europe, a dosť sa na tie strojky sťažoval. Nuž čo.:]

    V com sa na ne stazoval? Jediny problem co som zaznamenal je, ze sa po par rokoch bez udrzby nevedia natiahnut v sikmom winderi. Staci vsak winder podlozit aby bol kolmejsie, alebo zoservisovat strojcek a natahuju sa veselo dalej. Pri noseni vsak ziadny problem..

  • SIkmy winder je problem hlavne pri starsich strojoch bez udrzby - tipujem aspon tych 5 rokov. Ale ono tam staci rozdiel par stupnov v naklone a uz to ide. Seiko s "magic lever" ma vacsi "dead angle" ako ETA, preto je to skor badat pri Seiko strojcekoch. Pri noseni na ruke je to jedno.

  • Nuž, pokiaľ ma pamäť neklame, tak sa na ruke vraj predbiehali a keď ich zložil zasa meškali. A vraj boli dosť veľké rozdiely. Čo je to dosť , ťažko povedať. A bol problém s ich ladením. Podľa mňa mohol mať laxného hodinára alebo ich neservisoval vôbec.

  • Nastane aj éra, kedy budú mikrobradny vyrábať aj vlastné kalibre ?

    To by bolo super :) Taký nový začiatok...

  • Tiez som po nich poskuloval, ale pre mna to zabija biely day/date veniec a plastove rucicky. Kombinacia lesklych kovovych indexov a plastovych ruciciek malokedy funguje (asi nikdy) a zbytocne to kazi celkovy dojem.

  • to voebc nemusi byt utopia ;)

    Obávam sa, že to bude iba utópia.

    Mikrobrand nakúpi kalibre Miyota, korpusy, ručičky a cíferníky na zákazku z Číny, navrhne design, flákne tam Made in XXX a hodinky sú na svete...

  • paradoxne tam oni to MADE IN xxx ani neflakaju, aj ked tam maju SWISS MADE stroj ;)

    Poľské mikrobrandy Made in Poland so Seiko, alebo Miyota kalibrami...

    Ale fakt - zamysli sa...

    Keď začínali majstri napr. pred 100 rokmi s hodinkami, tak nemali také materiály, technologické postupy, ani nástroje ako dnes a veselo robili vlastné strojčeky.

    Dnes máš metalurgiu, meranie, počítače, encéčka, ale aj finacovanie projektov niekde úplne inde, ale mikrobrandy aj tak iba zostavujú už vyrobené dielce dohromady a jediným prínosom je možno dizajn.

    p.s. ups... asi som sa mýlil :D https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j…19z__onNnmyrKtq