Beobachtungsdilemajaksvina... :)

  • ..malá sekundovka im dodáva zvláštnosť ba až zaujímavosť. Veľká, eleganciu bez vystrelkov. Robí hodinky hodinkami. S veľkou sekundovkou vyzerajú možno jednoduchšie no stale im dodáva potrebnú eleganciu a univerzálnosť. Chýba mi na nich znacka. Názov. Alebo som si nevšimol.

  • "misoo" wrote:

    Inac kto hlasoval za velku sekundovku, rad by som jeho nazor :)

    Cifernik s velkou sekundovkou na mna posobi sumernejsie a jej plynuly pohyb je radost pozerat :) Mala sekundovka sa mi paci na pozicii "6", alebo ak je to chronograf tak aj na "9".
    Archimede XLA si nezvazoval?

  • Osobne som Tvoju otázku riešil komplexnejšie ako len z hľadiska ciferníka, lebo mne by viac sedela viac práve veľká sekundovka. Avšak myslím si, že pre Teba ako rozbiehajúceho sa závisláka bude lepšia voľba Unitas. V tejto cenovej hladine dostaneš naozaj prekrásne zdobený strojček, aký nedostaneš ani pri o dosť drahších hodinkách, ktorý budeš vidieť a jednak úžasný denný rituál naťahovania hodiniek. Okrem toho krásny zvuk, ..., dobre, stačí, lebo si ich kúpim ja :mrgreen: .

  • display : ano, cifernik tych s velkou sekundovkou je uplne "cisty" bez akychkolvek napisov, ak by tam bolo aspon logo a dolu malickym swiss made, tak by to bolo o inom...

    mysiak : archimede som pozeral, cifernik je snad krajsi a aj sa mi paci ploche sklo, ale tvar puzdra (a tym cely charakter dizajnu hodiniek) vyhrava u steinhartu, aj ked trosku sa bojim tej hurbky, no teraz mam 12mm a zdaju sa mi celkom tenke, tak tie 2mm navyse snad zvladnem :)

    Spen : aky zvuk mas na mysli ? pri natahovani, alebo tikani ? netikaju vsetky rovnako ?? :) inac na automatikach sa mi paci zvuk pohybujuceho sa rotora. napr. ked si striasam hodinky aby sa mi lepsie usadili na ruke a vydava to taky hrkavy zvuk, to mam rad :gene3:

  • Tolko som tu uz cital o pilotkach, ze som dnes neodolal :). Bol som ich vyskusat v obchode. A ked skuska, tak uz nieco poriadne . Bol to neopistaelny, fantasticky pocit, aspon na chvilku mat na ruke IWC Big Pilot. Nadherne sedeli, 46mm, len ta cena. Zatial budem musiet sa uspokojit s niecim lacnejsim. Objednal by som bud ARCHIMEDE XL Automaty alebo LACO 45mm, Saarbrucken. Na Archimede sa mi nepaci, ze rucicky su trosku ku koncu odrezane a ze zadne vicko je iba z mineralneho skla, inac lespie cena a viac sa mi paci povrchova uprava puzdra. Tak ked spocitam vsetky pre a proti momentalne asi Laco Saarbrucken.

    tissot prc 200 automatic chronograph
    certina ds 1 automatic chronograph
    longines master collection retrograde
    certina ds action diver automatic
    doxa into the ocean
    seiko monster
    fortis b-42 flieger day/date
    tissot pr 516 automatic

  • whippet : a kde si skusal ?? ci myslel si iwc ? ja som ziaden obchod na Archimede alebo Laco nevidel... :( a z obrazkov sa mi puzdro Laco nepaci (ktovie, mozno nazivo by som zmenil nazor, ale ako som spominal, v tomto ******* slovensku sa proste hodinky okrem lowcostov a highendu nepredavaju :faché:
    a tiez som skusal iwc big pilot a zdali sa mi dost velke, teda az tak nie velke ako vysoke. tych 16mm na vysku uz citit... a ta hmotnost... ale sedeli mi na ruke akoby som mesiac vysmajdaval remienok na mojej ruke... :cote: no ale 11 tisic za hodinky nech su akekolvek mi pride dost ulet :mrgreen:

    Spen : nie ze by som uprednostnoval, len sa mi to paci :) a 800 na hodinky teraz nemam a asi ani dlho nebudem mat... :) nastastie ma chrono nejako neberu, stopky mam aj v mobile... :mrgreen:

    obchodnik : archimede pilot 42 som mal moznost (vdaka esqueletovi) vyskusat a zdali sa mi optimalne. ale to bolo skor ako som si na hodinky zvykol a zistil ze znesiem aj vacsie :) seika mam 41 a velkost je hlavnou (ak nie jedinou) motivaciou na dalsie hodinky.

  • Ja mam zapastie tak asi 17,5cm, "normalne" hodinky som si kupoval 42 milimetrove. Po pilotkach preto tuzim, aby som mohol nieco vacsie mat na ruke. No a ked som ich pozeral na nete, tak jednoznacne to TOP z pilotiek co by som chcel mat, tak su IWC Big Pilot. Ano, tie som skusal dnes v obchode a na moje prekvapenie, boli uplne spravne aj velkostou. Netvrdim to iba ja, ale je to nazor aj nezainteresovanych. V inom ochode som este nasiel DAVOSA Pilotky 47 mm, no po IWC, ziadne emocie :). Ale aspon velkost na pilotky aj tie potvrdili.
    No LACO by som rad videl na zivo, zatial z tych cenovo dostupnych sa mi najviac pozdavaju. Maju urcitu tradiciu, vsetky detialy uplne v poriadku a zacina sa mi uz pozdavat aj ta farba :).

    tissot prc 200 automatic chronograph
    certina ds 1 automatic chronograph
    longines master collection retrograde
    certina ds action diver automatic
    doxa into the ocean
    seiko monster
    fortis b-42 flieger day/date
    tissot pr 516 automatic

  • jj Laco sa mi vidia top autenticke, proste akoby prave zliezli z pasu nejakej tovarne este za adolfa :) :super: ale nepacia sa mi tie nozicky, to neprekusnem, mne zas uplne ucaroval profil steinov a ich masivne nozicky, toto bol ten cink ked som si povedal ze to bude stainhart :) a to, ze su z pilotiek tusim najlacnejsie toto len potvrdilo :)
    toto ma dostalo :

  • "misoo" wrote:

    Spen : nie ze by som uprednostnoval, len sa mi to paci :) a 800 na hodinky teraz nemam a asi ani dlho nebudem mat... :) nastastie ma chrono nejako neberu, stopky mam aj v mobile... :mrgreen:


    Len som chcel ukázať, že vieme pomôcť s každou chronoúchylkou. :diable:

  • Tak este raz "dakujem" Cretinovi za ochotu stretnut sa a predviezt mi jeho 47-ky a musim povedat, ze niesu az take velke... Ale asi radsej zvolim 44-ky. Teda AK mi z hlavy nevyprsi dalsia dilema - Aviation... :rouge: :rouge: Uplne mi pomotali hlavu, velmi sa mi pacia, su zaujimave, netradicne a s krasnym puzdrom... Navrch maju datum, co je pre mna velke plus... Jedine coho sa trochu bojim, ze sa v nich cifernik tak trochu straca vdaka masivnej lunete... Idem si pogooglit nejake obrazky... aaaaaaaaach to je zas den, zas spravim v praci prd... :gene3: :mrgreen:

  • "misoo" wrote:

    obchodnik : aky stlpik riadenia ??
    kibi : tie pilotky to je 47 ?
    to all : nakoniec som vybral Pilotky, 44ky manual... informacia od esqueleta ze by som mal na Aviationy cakat mesiac to vyriesila... toto ja nezvladnem tak dlho cakat... :rouge: :mrgreen:


    jj, 47 mm :)