Beobachtungsdilemajaksvina... :)

  • Ktore ? 11

    1. St. Nav B-Uhr automatic (velka sekundovka) (3) 27%
    2. St. Nav B-Uhr hand driven (mala sekundovka na 9) (8) 73%

    ahojte, trosku sa musim zdoverit s pocitmi ktore ma kvaria uz par dni a preniest na vas kusok s dilemy, ktoru som si naordinoval na tento vikend... :rouge: :)
    pred par tyzdnami som sa dozvedel, ze vlastne potrebujem hodinky, vybrane som mal Steinhart Military (mam rad jednoduchost) a uz uz som ich chcel objednat, no nahle financne turbulencie a hlavne moja netrpezlivost ma doviedli k "nahrade" - Seikam (snzg15k1). ked prisli bol som happy jak maly, nadherne hodinky, takmer idealne (od mnou zaefinovanych parametrov im vlastne chyba len zafirove sklicko). niekolko dni som sa vytesoval, hyckal ich, dokonca som sa s nimi uz 2x vyspal!! (nehovorte to zene, alebo vlastne mozete, dali sme to rovno do trojky!), no proste splneny hodinkovy sen :] takmer... po par dnoch nosenia a neustalej masaze mozgu informaciami z diskusnych for som zistil, ze su mi akosi primale (ruku mam 19cm a hodinky su 41-ky bez korunky) a stale castejsie mam pocit, ze boli stvorene pre muzickov kamikadze a nie pre urasteneho helmuta z messerschmittu :-/
    tak som si povedal ze nebudem tyrat svoju tikajucu dusu a kupim si poriadne hodinky, nech mam kludne svedomie (slovo definitivne som uz zo svojho slovnika vypustil!! :hehe: )
    no a kedze bol moj dedo navigatorom v IL-62 (podla mna najkrajsie lietadlo ake bolo kedy vyrobene http://www.airplane-pictures.net/images/uploade…8-5/4/14457.jpg ) a pilotky sa vyznacuju svojou jednoduchostou, nebolo inej cesty ako zalovit vo vodach, ehm v oblakoch pilotiek... :) po precitani dvestosestdesiatich vlakien diskusii, zhliadnuti asi sedemstotridsatdvatisic obrazkov a desiatok videi, som si ujasnil, ze tie prave budu od Steinhartu. chcel som najprv nieco s tradiciou, no Stowa su male, IWC drahe a Laco sa mi nepaci...

    no dost bolo zvastov, prejdime k veci. povodne som chcel B-muster, paci sa mi netradicny vzhlad ciferniku a posobi to autentickejsie. no odcitanie casu by hodne utrpelo a koli tomu som ich zavrhol. ostali mi teda dva modely, jeden s klasickou nadhernou velkou sekundovkou, no prilis strohym cifernikom (sorry Helmut, tvoj vygravirovany ksicht na dne to nevytrhne) a druhy model s malou sekundovkou na "devine", ktory spolu s pismenkami na ciferniku posobi vyvazenejsie a zaujimavejsie. no absencia velkej sekundovky ktoru tak rad sledujem ako si masiruje po ciferniku je dost velky handycap. zato ten mega vyhlad na masinku vzadu sa mi moc paci. samotny fakt ci manual alebo automatika pre mna nehra rolu, kazdy ma svoje caro a ani jeden neuprednostnujem.
    prosim teda o rady, skusenosti ktore mam ovela mensie ako vy a nieco mi mohlo uniknut, tak isto aj obycajne nazory a klik v hlasovani.
    vopred velka vdaka za vasu pomoc !! :amen: :)

    Steinhart Nav B-Uhr II 44mm automatic (velka sekundovka)
    http://www.toptime.sk/index.php/sk/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=ilvm_fly_easy_shopping_grey.tpl&product_id=84&category_id=27
    + tradicny a jednoduchy a maximalne prehladny dizajn cifernika
    + nadherna velka sekundovka
    - mozno az prilis jednoduchy dizajn

    Steinhart Nav B-Uhr II 44mm hand driven (mala sekundovka na 9)
    http://www.toptime.sk/index.php/sk/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=ilvm_fly_easy_shopping_grey.tpl&product_id=85&category_id=27
    + vyvazeny vzhlad cifernika
    + mala sekundovka v samostatnom ciferniku posobi zaujimavo a opticky "vyvazuje" velku diamantovu korunku
    + priehlad zospodu na strojcek
    - menej tradicny dizajn

  • 44mm bude malo na Tvoje zapestie, zbytocny medzikrok.

    tissot prc 200 automatic chronograph
    certina ds 1 automatic chronograph
    longines master collection retrograde
    certina ds action diver automatic
    doxa into the ocean
    seiko monster
    fortis b-42 flieger day/date
    tissot pr 516 automatic

  • Pozorovanie snubiace sa s dilemou napr jak hovado. Moja dilemajaksvina je seiko skx 779 a jeho nižšia verzia monster baby. Niekto z vás už robil aj recenzie no neviem si vybrať.

  • "display" wrote:

    Pozorovanie snubiace sa s dilemou napr jak hovado.


    :mrgreen: Diky ;)

    "misoo" wrote:

    poprosim teda esqueleta o opravu nazvu vlakna na "Steinhart Nav B-Uhr 44mm: automat vs. rucny natah"
    mne to momentalne nejde...


    Skôr do budúcnosti som chcel výchovne pôsobiť :happy1:

  • kdysi to souviselo s kalenim oceli, aby byly rucky nebo sroubky pevnejsi, ted uz je to jen tradice, ale pekna tradice :)

  • To ze su rucicky na Steinoch modre si uvedomis len na ostrejsom svetle. Pri beznom pohlade v interieri si to ani nevsimnes. Ja som si to uvedomil az ked mi v aute na ne zasvietilo prvy raz slnko :hehe:

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...