Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • Budem za idiota, ale ako ma chces donutit, aby som kuril:?: Ja nepotrebujem mat v byte 28 stupnov a behat v tricku s kratkym rukavom. Mne prekureny byt a suchy vxduch vadia. Mam zaskleny balkon a 3-sklo v plastovych oknach, to som si zaplatil sam. Investujem do toho preto, aby som necaloval za kurenie. Pocas tychto zim, resp. nezim kurim tak 3x, mozno 4x. Tak a do mna teraz 🤣

    Trochu pridám sa do debaty.

    Keď sme sa prisťahovali do bytovky pred 20 rokmi, boli tam ešte staré pôvodné okná, panelák zo 70-80 rokov. Prízemie. Prvú zimu v detskej pri naplno radiátoroch nebolo možné vykúriť nad 16-17C, na okná sme dali deku dookola, lebo podfukovali.

    Ihneď sme dali na jar vymeniť okná na severnej strane, o rok na to aj na južnej, balkón vymurovať, bola tam len taká drevená stena, možno ste už niekto takú bytovku videli.

    Pár rokov na to sme na schôdzi vlastníkov odhlasovali zateplenie celého telesa bytovky, teda aj podlahy od pivnice strecha apod ... vyregulovanie vykurovania.

    Teraz mám radiátory medzi 2-3 a za vykurovaciu sezónu sa napočíta na merači 0.

  • …. užite deň :thumbup:

  • ja nemam byt obklopeny inymi bytmi. tak ako to stat vyriesi:?:

    milujem, ked sa stat se*ie do sukromnych veci vlastnika, miesto toho aby riesil min. plesnive nemocnice a skolstvo. takze mi stat aj preplati naklady za okna, lebo setrim zivotne prostredie, kedze tolko nekurim:?:

    je uplne logicke, ze ked ides prec, alebo je byt neobyvany, tak sa tam nekuri. ty ale platis nejaky pausal, ci ako by som to nazval, aj ked nekuris.

    keď budeš bývať v rodinnom dome, tak si rob čo chceš, ale keď bývaš v paneláku, tak musíš rátať s tým, že tam nebývaš sám. Keby všetci vypli radiatory tak by si chodil v kožuchu. Takýchto mudrlantov milujem. Ja keď chcem mať v obývačke 24 st tak musím kúriť viac, lebo kúrim aj mladému pánovi nadomnou, ktorý šetrí a nemá rád teplo. Keby trocha prikúril, tak ja uberem, ja by som mal rovnako teplo, on rovnako zima, akurát on by platil viac a ja menej - a v tom je tá spravodlivosť - ja nebudem doplácať na neho. Dúfam, že to tento nový zákon vyrieši OK

    A stitch in time :D

  • Pripijam na Vás oboch … dijon -oravskou

  • keď budeš bývať v rodinnom dome, tak si rob čo chceš, ale keď bývaš v paneláku, tak musíš rátať s tým, že tam nebývaš sám. Keby všetci vypli radiatory tak by si chodil v kožuchu. Takýchto mudrlantov milujem. Ja keď chcem mať v obývačke 24 st tak musím kúriť viac, lebo kúrim aj mladému pánovi nadomnou, ktorý šetrí a nemá rád teplo. Keby trocha prikúril, tak ja uberem, ja by som mal rovnako teplo, on rovnako zima, akurát on by platil viac a ja menej - a v tom je tá spravodlivosť - ja nebudem doplácať na neho. Dúfam, že to tento nový zákon vyrieši OK

    No neiem , či tak moc ovplivny Tvoj byt ak sused kury len na 22 C , teraz je velka tema šetriť a asi tym riadi aj sused . Maš parkety, koberec ? to su tiež izolanty odspodu , a teplo sa už aj dnes rozratava aj na tých čo nekuria , takže aj keď vôbec nekúri prispieva aj Tvoj byt za teplo - myslím si .

    Peter Th.

  • Jedno z mojich obľúbených žilinských

    “ valím”

  • No neiem , či tak moc ovplivny Tvoj byt ak sused kury len na 22 C , teraz je velka tema šetriť a asi tym riadi aj sused . Maš parkety, koberec ? to su tiež izolanty odspodu , a teplo sa už aj dnes rozratava aj na tých čo nekuria , takže aj keď vôbec nekúri prispieva aj Tvoj byt za teplo - myslím si .

    od tohoto roku je to tak ako hovoríš ale nebolo

    A stitch in time :D

  • God of War, Dead space(remake), teraz valím Robocopa :) Nemám nejako vyhranený žáner, dávam aj fantasy, autá, alebo stratégie...

    Hrávaš aj ty?

    Kua kde na to berieš čas? Ja za posledných 15 rokov som si na to čas nenašiel a v poslednej dobe nemám čas si ani pozrieť nejaký diel seriálu.:-O

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • keď budeš bývať v rodinnom dome, tak si rob čo chceš, ale keď bývaš v paneláku, tak musíš rátať s tým, že tam nebývaš sám. Keby všetci vypli radiatory tak by si chodil v kožuchu. Takýchto mudrlantov milujem. Ja keď chcem mať v obývačke 24 st tak musím kúriť viac, lebo kúrim aj mladému pánovi nadomnou, ktorý šetrí a nemá rád teplo. Keby trocha prikúril, tak ja uberem, ja by som mal rovnako teplo, on rovnako zima, akurát on by platil viac a ja menej - a v tom je tá spravodlivosť - ja nebudem doplácať na neho. Dúfam, že to tento nový zákon vyrieši OK

    takze on bue musiet kurit na vyssiu teplotu ako chce, len aby si ty nemusel kurit viac:?:vysledok bude ten, ze on bude mat sice rovnaku teplotu, ale bude platit viac, tak to sa vyplati :D :D

    ja to otocim, kedze byvas v baraku, tak sa musis stotoznit s tym, ako kuria/nekuria susedia.

    peterth ti to ale vysvetlil rukolapnejsie ;)

  • Ja som mal v dobe Primiek /boli len pochrómovanie/pred 45 rokmi hodinky SEA GUL . Boli z nerezu a išli presnejšie ako Prim . mam ich dodnes

  • takze on bue musiet kurit na vyssiu teplotu ako chce, len aby si ty nemusel kurit viac:?:vysledok bude ten, ze on bude mat sice rovnaku teplotu, ale bude platit viac, tak to sa vyplati :D :D

    ja to otocim, kedze byvas v baraku, tak sa musis stotoznit s tym, ako kuria/nekuria susedia.

    peterth ti to ale vysvetlil rukolapnejsie ;)

    čítaš len čo chceš 1f923 a stotožnený som už 35 rokov , čo tam bývam

    A stitch in time :D

  • Kua kde na to berieš čas? Ja za posledných 15 rokov som si na to čas nenašiel a v poslednej dobe nemám čas si ani pozrieť nejaký diel seriálu.:-O

    Namiesto TV... Alebo keď polovička pozerá nejakú hovadinu ja sa presuniem za pc😛


    LucaChangre MFS som hrával aj ja. GTA ma nikdy moc nebralo. Keď otvorený svet to už radšej FarCry...