• Maťo, viem, že si to hovoril a viem, že si na tú medzeru citlivý :mrgreen: videl som aj pár fotiek kde bol remeň veľmi tenký a tam to ani mne moc nesedelo,ale napr. pri týchto putovných LumTec je to omnoho viac aj s pridávanými remeňmi, ktoré sú súčasťou balenia (medzera do výšky je značná - z boku, z pohľadu zhora menej) a tiež mi to nevadí. Pri nich to vyzerá ešte horšie, ale som s tým vyrovnaný. Uvidím ako to bude v reáli, určite poriešim aj nejaký nato, sám som zvedavý ako to ukáže.

    Braňo, pri tom obvode ruky to nie je až tak dôležité ako som si vždy myslel, napr. u mňa aj keď mám cca 175 - 180mm.Mám Primky priemeru 32 - 34m a sedie v pohode, LumTec majú 44 (cushion tvar púzdra) a tiež sú v pohode, dôležité je skôr tvar púdra zdola, tvar (zakrivenie) nožičiek a rozmer lug to lug, apoň ja som sa tak začal orientovať. Záleží od ruky samotnej, niekomu sedí len 39mm, niekomu k tomu aj 44 napr. Tým, že som Hamiltony nemal na ruke, nevedel som to tak rýchlo posúdiť a posúrilo ma aj to, že Peťo mal jedny posledné na sklade a inak sú nedostupné.

  • Braňo, pri tom obvode ruky to nie je až tak dôležité ako som si vždy myslel, napr. u mňa aj keď mám cca 175 - 180mm.Mám Primky priemeru 32 - 34m a sedie v pohode, LumTec majú 44 (cushion tvar púzdra) a tiež sú v pohode, dôležité je skôr tvar púdra zdola, tvar (zakrivenie) nožičiek a rozmer lug to lug, apoň ja som sa tak začal orientovať. Záleží od ruky samotnej, niekomu sedí len 39mm, niekomu k tomu aj 44 napr. Tým, že som Hamiltony nemal na ruke, nevedel som to tak rýchlo posúdiť a posúrilo ma aj to, že Peťo mal jedny posledné na sklade a inak sú nedostupné.

    jasne Mapo, myslim ze sa uplne rozumieme :) akurát som si najprv myslel ze si sa predsa len rozhodol pre Hamilton, no Mathyk ma vyviedol z omylu. sam som prekvapeny ako niektorym tie putovne Lum Tec pri udavanych rozmeroch sedia, tak ako som bol vazne prekvapeny ako Mathykovi sedeli Dwiss Emme. preto som aj pisal (v domienke ze si sa nakoniec rozhodol pre Hamilton) ze si osobne myslim ze to (Hamilton) nie je zla volba... ale uprimne asi ako vsetci, som zvedavy na fotky ktore sem pridas :) hlavne si to uzi, myslim ze to je prave ten pocit ktory je na nezaplatenie.

  • @mapo skôr si myslím že mi to vadí kvôli štýlu hodiniek, neviem jednoducho mi klasický dvojdielny kožený remeň k diversom (čo sú aj OVM) nepasuje. Lumtec, to je iná - nemajú klikovú lunetu. A pri Laco hodinkách mi to nevadí, tam si zasa neviem predstaviť niečo iné ako fajnovú kožku - či už to boli Valencie, alebo Aachen.

    čo myslíš, ktoré sa mi viac páčia?

    alebo

    vieš o čom vravím. A najviac sa mi po ťahu páčia na rôznych nato strapoch - ale to už máš určite presondované.
    Každopádne sa už teším na tvoje, aj farebné :mrgreen: , variácie.

  • Ja to presne takto beriem a chápem Ťa, každý má niečo pre a proti - a tak to má byť. Mne sa napríklad páčia oboje. Pozor, sú to síce AJ diver, ale aj Vinatge, aj Military, tie prvky štýlov tam sú, aj keď možno nie tak výrazné, ale sú.
    Hrubší remeň - podľa mňa v pohode

    Tenký - naprd!

    Vypchatý (vánkúš) - v pohode

  • Uvidíme, ako bude vyzerať napr. mesh, ale musí byť mohutnejší a s plnou koncovkou (ale mesh má asi čas, možno ho ani nestihnem a origo ťah mi bude stačiť)

    A ešte ten LumTec, viem, že to nie je to isté, ale sú veľké - pomerne, sú vysoké a iného tvaru, chápem, ale pri nasadení remeňa, (ktorý mohol byť hrubší), je tam dosť veľká medzera. Skúsim zajtra ešte odfotiť, lebo už sú v krabici nachystané na odoslanie.

  • Presne na takéto niečo sa chystám aj ja, je veľa možností.
    A prečo zúženie na 18mm? Veď rozmer je 22m, či ako si to myslel?


  • Mne sa paci aj tato kombinacia, remienok je origo steinhart zuzeny na prijemnych 18 mm. Mozno to risknem aj napriek tym velkym medzeram medzi puzdrom a remienkom :)
    Obrazok som si pozical uz ani neviem z akeho fora, stracam v tom prehlad...

    O 2-3 dni ukazem foto tohto remena na Ocean 1, uz je na ceste :)

  • Nakupil som cez...chvilka napatia...Toptime :) Ale cakacka fakt viac ako mesiac :\
    Edit: da sa aj priamo cez Steinhart, ale ja som chcel bez spony a to je urcite jednoduchsie cez Peta, kedze Steinhart takuto kombinaciu v ponuke nema.

  • Ten co som postol ja je zuzeny z 22 na 18. Tiez sa mi vala v sufliku 18mm preklapacka, tak som zvedavy na Mysiakov dojem (hlavne fotky). Ako tak Mysiak dlhsie sledujem (jeho hodinky), tak si dovolim tvrdit, ze mame podobny vkus :D
    Don, diky za link, rano si to pozriem, je tam toho neurekom.
    Branislav, Steinhart ponuka vsetky svoje remene 22 to 22 bez spony :) Ten co si postol som videl nazivo, ked bol Peto v BA. A ten si velmi neviem predstavit na OVM. Skusal som ho prilozit k hodinkam a nerezal mi

  • Remen je doma, farba sa mi zda ina ako na fotkach. Na to ale Steinhart upozornil, kedze ide pravdepodobne o limitovane mnozstvo a rozne zdroje (?). Este mozno na dennom svetle chyti trosku iny odtien, ale asi skor nie.. :) Hruby je riadne, vdaka tvaru ale zapada do konceptu "potapky na kozi" velmi dobre. Vintage (alebo opotrebovany) vzhlad k tomu prispieva tiez. Pomerne velka medzera medzi puzdrom a dierkami v nozickach je vyplnena dokonale, rozhodne do oci nebije ako pri tensich remenoch. Ohybny zatial nejak extra nie je, predpokladam, ze sa casom podda. Na motylikovu sponu si zvykam, ale asi zozeniem aj preklapaciu na skusku.
    Zopar nicmoc detailov pri umelom svetle.