Elegantne diversy?

  • Caute vsetci.
    Precital som pomaly cele FORUM a aj tak sa zatial neviem rozhodnut, ktore automatiky vybrat. Budem ich v podstate vyuzivat uplne na vsetky prilezitosti (od tricka cez svetrik-koselu az oblek), takze aby boli aj co to odolne.

    Podla mojich predstav by to mali byt diversky (aspon 200m), pretoze sa mi pacia hodinky s lunetou a kvalitnou viacvrstvovou superluminovou (paci sa mi BGW9). Cena -+ 1.000 €.

    Momentalny favorit Steinhart Ocean one blue premium (podla mna neskutocne sklbenie kvalitných komponentov - Soprod A10-2 vs. Eta 2842-2, lumi a ceny), avsak rad by som pocul nazory aj na ine.

    Taktiez sa mi pacia (po poradi) Damasko (aka je realna vodeodolnost 100m pri týchto?), Dievas Vortex alebo Focal, Fortis, Glycine, Archimede, Davosa (samozrejme vsetko diversky). Taktiez aj Ball ci Alpina.

    Rad by som pocul nejake rady, preco tie ktore (ako napr. Damasko - antimagnetic - Dievas - 6steel ...)

    Co vy na to? Alebo ine?

  • Damasko jsou rozhodně perfektní hodinky, ale nejsou zrovna nejuniverzálnějšími. A stejně tak Alpina. Na Ball zřejmě s rozpočtem nedosáhneš. Z tvých požadavků mi vyplývá model Longines Hydroconquest, který v sobě spojuje nejen tradici výrobce luxusních hodinek, ale i tvé požadavky na použití i konstrukci. Musel bys ale udělat výjimku s lumi, není žádná sláva...Potápky od Davosy osobně hodnotím kladně, pro zákazníka, jemuž se líbí léty ověřený face Rolexu, kvalita za jejich cenu je opravdu dobrá. A oproti Longines nabízí keramickou lunetu. Osobně bych se díval směrem všeho v jednom, dostatečná značka a tradice, elegance a výkon, univerzálnost ... poohlédl bych se po Longines Legend Diver. A když jsme u klasiky a tradice a hlavně u potápek, neopomněl bych některý z modelů Doxa Sub. Jejich univerzálnost je na hraně, ale image to vynahrazuje. Taktéž Oris Aquis Date by mohl připadat v úvahu, taktéž na hraně, skvělé hodinky spojující mnohé, ovšem vylučující záměnu jiného než originálního tahu, gumy, kožený řemínek nepřipadá již v úvahu vůbec. V téhle cenové kategorii bych volil LLD. A myslím (musel bych ověřit), že i jejich strojek je v nejvyšším možném upgreade. Rozhodnutí by padlo v trojici LLD- Damasko - Doxa Sub. Ale to je můj výběr a moje preference.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ja som sa rozhodoval rovnako asi 3 mesiace dozadu a kúpil som si Steinhart Ocean Two Premium, splňovali všetko čo som chcel, a hlavne ciferník vyzerá naživo velmi hodnote nakolko je tam vela aplikovaných častí, zafírová luneta je tiež podla mňa vyzerá velmi dobre a je aj podsvietená, majú BGW9, Soprod ide vynikajúco... okrem jemne nakrivo nalepen lunety som maximálne spokojný, kúpil by som si ich aj druhý krát.

    Vodotesnosť Damasko hodinik bude stačiť a bažné plávanie/šnorchlovanie, sú to velmi kvalitné hodinky s množstvom unikátnych technológii (čoskoro dokončím ten článok, čo som slúbil preložiť 2 mesiace dozadu), klúčová vlastnosť je špeciálna tvrdená ocel, takže do náročných podmienok by to mali byť jedny z najlepších hodiniek na trhu, momentálne sú u mňa DA36 na druhom mieste na čakacej listine.

    Za zváženie by možno ešte stál nejaký z mnoha modelov Oris Aquis Date.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Za mna Longines legend diver (treba mat vacsiu ruku), alebo Longines hydro conquest (stara verzia). Oboje originalny dizajn a univerzalne ku vsetkemu :) Lumi sice nie je BGW9, ale C1 na LHC je dostacujuca.

  • Legend diver ale stoja u AD 1850€, grey market +- 1 450€, a nemajú ani vonkajšiu lunetu a luminova je minimálna, dizajn je ale vynikajúci, aj keď tým dátumom to dosť pokazili. Za tie peniaze by som už možno bral TH Aquaracer 300m, aj keď na tých hodnotná najmň značka, ale aj spracovanie je vynikajúce, to sa musí uznať.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Lunetu maju, zadanie nebolo mat vonkajsiu :) Lumi co sa mnozstva tyka nie je ziadna slava, ale funkcna bude urcite (C3). Mal som verziu s datumom na ruke a pre mna jedny z naj hodiniek. Posobili na mna ovela lepsie ako aquaracery alebo seamastery, tam ziadne "wau" neprebehlo. Keby mali len o kustik kratsie nozicky.. :] Ak by vadil datum, existuje verzia bez neho. S cenou vieme ako to chodi, zacnes vyberat quartzky do 100e a skoncis pri automatoch za 1000e :mrgreen:

  • z prozatimních návrhů mám jenom samé proč ne :)
    Damasko - propána firma sice zajímavá (ale nová a narvaná trochou fines a kopou marketingových keců od Konráda), univerzální potápky ani náhodou
    Doxa - líbivé potápky, jenom dořešit to barvení stupnice na lunetě, z tohoto pohledu (za rok vyšoupaná čísla) prostě nedostačující a jako univerzální hodinky je tohle závaží mimo obor :(
    Longines LD - velké, nepohodlné, "šedivé", hezký design Hydroconquest splňují v podstatě vše
    Tag Heuer Aquaracer - imho skvělá alternativa (ale cena je u automatu výše)

    Jinak pokud automat, silnou lumi, safír, solidní zpracování a to vše do 1000EUR, tak snad asi jenom něco z Japonska ;)

  • Jinak pokud automat, silnou lumi, safír, solidní zpracování a to vše do 1000EUR, tak snad asi jenom něco z Japonska ;)


    ???
    Ja si myslím, že je z čoho vyberať. Rozpočet 1000 je je podľa mňa dostačujúci na výbornú kvalitu, skôr pri ešte vyšších cenách už platíš najmä za značku a divadielko okolo. A čo napríklad Davosa Argonautic ceramic? Tiež zle? Asi som nenáročný, ale mne sa z tých vyššie spomenutých páčia skoro všetky. :]

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • [quote='gougy','http://hodinkomania.sk/index.php/Thread/2549-Elegantne-diversy/?postID=50075#post50075']

    . A čo napríklad Davosa Argonautic ceramic? Tiež zle?


    Když já měl na mysli primárně hodinky a rychlokvašené firmy, fungující formou pofiderních subdodávek, případně zcela bezostyšně vykrádající design jiných značek jdou těžce mimo mně, Davosa, Steinhart, Alpha a jim podobní v čele :D

  • To chápem, ale pri potápkach je to troška problém. Podľa mňa pôvodný image Rolex sa stal skrátka univerzálnym designom potápiek. Tak ako klasické pilotky máš veľmi podobné a ťažko si tu robiť patent na image. Druhá vec je, ak sú modely totálnou kópiou konkrétneho modelu Rolex. Ja neviem, Davosa podľa mňa nie je rýchlokvasená firma... Osobne tiež mám rád firmy s históriou.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Je zajímavé, že při padnutí jména značky Davosa, hned každého i mně napadne model Ternos. Ale podívejme se na různou možnou variabilitu modelu Argonautic, přes keramickou lunetu až k tritiu, jistě, chtělo by to vybrat neutrálně barevně laděný model, ale tritium... hmmm...

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Teraz reagujem sám na seba. Pri Davosa sa ale rád nechám poučiť, lebo je fakt, že sa síce deklarujú ako firma z 19. storočia, ale ten prechod v roku 1993, keď sa začali vyrábať hodinky pod menom Davosa, vysvetľujú dosť nejasne. Celý čas čosi o firme Hassler at'd. a odrazu 1993 Davosa a poriadne neviem, koľko reálne majú s tou starou firmou spoločné a či si ju iba neprepožičali na marketing.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Tohle bych zrovna jako uživatel jejich nové produkce moc neřešil. Je to značka, která funguje, vyrábí, eventuelně servisuje a má skvělá zastoupení...čert vem nějakou historii ::d
    Co takový Maurice Lacroix...a podívej jak jedou.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tohle bych zrovna jako uživatel jejich nové produkce moc neřešil. Je to značka, která funguje, vyrábí, eventuelně servisuje a má skvělá zastoupení...čert vem nějakou historii ::d

    U mňa je to naopak. Histórii prikladám niekedy väčší význam ako praktickým výhodám hodiniek. Nemá to rácio, iba to tak cítim. Netvrdím, že si nekúpim hodinky od novej firmy, ale je to u mňa výrazné mínus, pokiaľ ide o značku.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim


  • U mňa je to naopak. Histórii prikladám niekedy väčší význam ako praktickým výhodám hodiniek. Nemá to rácio, iba to tak cítim. Netvrdím, že si nekúpim hodinky od novej firmy, ale je to u mňa výrazné mínus, pokiaľ ide o značku.

    Chápu, jsem na tom velmi podobně, ale jsem ochoten z určitého důvodu udělat výjimku. Jinak Ti ale velmi rozumím.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Teraz reagujem sám na seba. Pri Davosa sa ale rád nechám poučiť, lebo je fakt, že sa síce deklarujú ako firma z 19. storočia, ale ten prechod v roku 1993, keď sa začali vyrábať hodinky pod menom Davosa, vysvetľujú dosť nejasne. Celý čas čosi o firme Hassler at'd. a odrazu 1993 Davosa a poriadne neviem, koľko reálne majú s tou starou firmou spoločné a či si ju iba neprepožičali na marketing.

    V skratke:

    Abel Frédéric Hasler začal v roku 1881 s nezávislou výrobou púzdier pre vreckové hodinky zo striebra.
    Jeho syn - Paul Hasler konštruoval hodinky pre známe značky pod názvom: Terminages d’Horlogerie.
    V r.1946 partnersky vstúpil do spoločnosti David Hasler (brat Paula), ktorý už v spoločnosti pracoval, ako technický riaditeľ. Firma pokračovala pod názvom Hasler Frères.
    V roku 1961 do spoločnosti vstupuje tretia generácia rodiny, Wilfred a Eric Haslerovci.
    Spoločnosť Hasler & Co SA (názov od r.1974) začala spolupracovať s distribučnou spoločnosťou Bohle GmbH v r.1993. Tu sa začala značka rozvíjať pod názvom Davosa. V roku 2012 sa stala rodinná firma Bohle GmbH majiteľom Davosy.

  • Lunetu maju, zadanie nebolo mat vonkajsiu :) Lumi co sa mnozstva tyka nie je ziadna slava, ale funkcna bude urcite (C3). Mal som verziu s datumom na ruke a pre mna jedny z naj hodiniek. Posobili na mna ovela lepsie ako aquaracery alebo seamastery, tam ziadne "wau" neprebehlo. Keby mali len o kustik kratsie nozicky.. :] Ak by vadil datum, existuje verzia bez neho. S cenou vieme ako to chodi, zacnes vyberat quartzky do 100e a skoncis pri automatoch za 1000e :mrgreen:


    Nie som si istý, či sa bude dať ešte zohnať verzia bez dátumu, myslím, že ich longines už nerobí, takže jedine že by ich mali ešte niekde na sklade.
    Celkovo sú to velmi pekné hodinky, ale kúpil by som si ich ako možno piaty kus do zbierky diver hodiniek, sú moc vintage na to aby som to mal ako univerzálne hodiny, u mňa sú dosť pod Aquaracermi, o Seamasteroch nehovoriac, ale pokial je to podla niekoho gusta... prečo nie.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • LLD with out date, velmi těžko jako nové v obchodě...proč si ubírat komplikaci,...jo, čistý design, ale sedmdesátky z nich strejně nebudou :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • [
    Spoločnosť Hasler & Co SA (názov od r.1974) začala spolupracovať s distribučnou spoločnosťou Bohle GmbH v r.1993. Tu sa začala značka rozvíjať pod názvom Davosa. V roku 2012 sa stala rodinná firma Bohle GmbH majiteľom Davosy.

    Jj, len to práve neviem, čo to obnáša. Či vyrábala firma Hasler po 1993 hodinky ako doteraz, ale iba pod iným názvom, alebo táto spolupráca znamená aj nejakú novú fabriku a Hasler poslúžili najmä z marketingových dôvodov....

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim