Certina DS Action Diver VS Longines Hydroconquest

  • Keď tu už bola reč o LLD ktoré ti celkom sedeli, tak mi nedá nespomenúť ďalší model z rady Heritage. LH 1935 sú hodinky podľa mňa veľmi vydarené, elegantné a budú sa ti hodiť ku košeli. A to púzdro jedna báseň ;) Osobne by ma očarili viac ako LLD.

  • To by boli velmi pekné hodinky ako napríklad desiaty kúsok do zbierky, ale na každodenné nosenie je to u mňa moc vintage.
    Inač na LD by som ten dátum ešte nejako prežil, ale tuto to tým dátumom vyslovene pokazili, ani trochu mi to tam nepasuje.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Je pravda že lepšie by ten dátum vyzeral keby je vo farbe ciferníka, no ideálne nikdy nič nebude. Ja by som ich bral aj ako prvé hodinky do zbierky veľmi rád :)

  • Už keď sme odbočili od potápiek k Longines Heritage. Eterna tiež nedávno vydala reedíciu hodiniek, ktoré v 30. rokoch dodávala pre Československé letectvo.
    Škoda však tiež toho dátumu a automatického náťahu. Inak sa mi celkom pozdávajú.
    Eterna Heritage Military ref. 1939.41.46.1298. Foto prebraté z https://hodinkomania.sk/www.chronoshop.cz

  • Tak na tieto Eterny som cumel vo Viedni na vystave. Su uplne super. Ako pises, jedinou ich chybou je, ze su to automaty.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Asi chce pri retro hodinkách ručný náťah, aspoň si myslím.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Ja vyhladavam iba rucny natah, je mi to jedno ci je to retro, alebo nie. Skoda, ze vyrobcovia vyrabaju malo modelov s rucnym natahom, vyber je takto znacne obmedzeny.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Ja vyhladavam iba rucny natah, je mi to jedno ci je to retro, alebo nie. Skoda, ze vyrobcovia vyrabaju malo modelov s rucnym natahom, vyber je takto znacne obmedzeny.

    Priznám sa, že keby som mal na výber medzi dvoma rovnakými hodinkami, no jedny by boli automat a druhé ručný náťah, beriem náťah. Je v tom poriadok, raz do dňa si ich natiahnem a môžem odložiť aj keby som ich mal desať. Pri automatoch nikdy nemám istotu, kedy sú dosť natiahnuté, kedy ich už preťahujem a podobne. Ja to tam skrátka niekedy nerozoznám. Chápem, že automaty by asi mali kvôli konštantnému napätiu ísť rovnomernejšie a asi presnejšie, ale inak mi viac vyhovujú na náťah. Natiahnuť hodinky ma nijako neobťažuje, skôr ma to baví. Lenže to by som mal minimálny výber.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • a co takto automaty s moznostou manualneho natahu? mam take dvoje hodinky a pri mojom noseni ked ich cca rovnomerne striedam, sa mi este nestalo ze by mi zastali. s korunkami sa obcas hram, natahujem kedy chcem, niekedy naopak nemam cas, tak X dni na korunku nesiahnem a fungujem bez problemov :) akurat nemam prehlad o rezerve, to je pravda. jedine niekedy ked ide korunka lahsie ako zvycajne citim, ze uz bolo na case ich natiahnut/vziat z krabicky... :)

  • No veď asi všetky automaty sú s možnosťou manuálneho náťahu. Ale nevieš rezervu a ja fakt poriadne necítim, kedy som ich natiahol dosť a nerád by som ich preťahoval... A tak sa mi stáva, že mi aj zastanú

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • "Pretiahnut" sa nedaju, to by ti sa stalo aj pri beznom noseni. Ja hodinky so srobovacou korunkou grilujem vo winderi a zbytok natahujem rucne raz denne cca 40 otoceni korunkou :) Zatial mi zastali len pocas dlhsej nepritomnosti alebo ked som omylom vypol winder :]

  • No veď asi všetky automaty sú s možnosťou manuálneho náťahu. Ale nevieš rezervu a ja fakt poriadne necítim, kedy som ich natiahol dosť a nerád by som ich preťahoval... A tak sa mi stáva, že mi aj zastanú


    Treba si kúpiť winder a nemáš problém, môžeš mať automatov koľko chceš.

  • Okrem úplne najzákladnejších automatických strojčekov majú všetky automatické možnosť manuálneho náťahu. Poškodiť ich nadmerným naťahovaním je možné, ale nepravdepodobné a vyžovalo by si to vela námahy.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • pravda.. dokonca aj niektoré seiko 5 už majú hacking a manuálne naťahovanie.. ale keď hladá čisto ručný náťah asi by sme ho nemali presviedčať o tom že má kúpiť automaty ale skôr mu poradiť niečo s ručným náťahom.. :D


    nie som si uplne istý ako je to tam s cenou.. ale tourby watches robia pekné hodinky, s náťahom a dokonca aj custom made (asi budú drahšie kúsok ako zich klasickej kolekcie). Ale pozri ich stránku ---> http://www.tourbywatches.com

    priklad :

  • Pani toto je bejdukove vlakno. Ja som len reagoval na vlozeny prispevok. Mne netreba radit. Ked bude potreba, tak zalozim vlakno ja.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133