Certina DS Action Diver VS Longines Hydroconquest

  • ahojte,
    velmi sa mi zapáčili dajvre od Certiny
    buď teda čierne alebo v modrom prevedení, ale jednoznačne steel on steel. (žiadny titán, ani guma :) )


    Certina DS Action Divers watch automatic 3 hands, kaliber ETA 2824-2, 43 mm diameter, 200 m WR, ploché zafírové sklo + AR. Výhoda pri Certine je Double security + ISO 6425 + keramická luneta + výrazná a dobre viditeľná Superluminova.



    krásna modrá na Certinách v porovnaní s Longines

    Vyskúšané modré z obidvoch.
    Sa mi zdalo že na certinách je lepší ťah.
    A celkovo sa mi zdajú byť certiny mohutnejšie, väčšie a lepšie mi sedeli na ruke ako Longines (ja viem že majú viac mm :) ), a vyzerajú fakt super.

    alebo

    Longines Hydro-conquest
    automatic, 41 mm diameter, 300 m WR, zafír + AR.
    ešte nie som rozhodnutý ani čo sa farby týka, či modrú alebo čiernu. :mrgreen:


    No čiže, certiny sa mi na prvý pohľad páčia viac (aj na druhý :mrgreen: ), ale longines je konkurent, a kedže sú tu ludia, ktorý majú alebo mali buď hydro-conquesty alebo dajvre od certiny, budem velmi rád keď sa vyjadria a napíšu čo najviac plusov a mínusov. :super:
    Snád som na nič nezabudol :)

  • Síce nemám ani jedny, ale obidvoje tie hodinky som držal v ruke asi milión krát, lebo som pri prvých automatoch riešil presne tento problém čo máš ty.. akurát som vyberal ešte z pár značiek.

    Od hydroconquestov ma odrádzali 2 veci (po prečítaní veeela recenzii) - slabá lumi, hliníková luneta.
    Od Certiny ma zas odradila ich velkosť, keďže mám menšiu ruku ako ty a to, že Certina sa zrejme inšpirovala niečím drahším :mrgreen: (to ti nemusí ale vôbec vadiť).

    Na tej fotke vidím že si skúšal nový HC model, nie ten starý, ktorý je na zvyšných fotkách. Keď tak skús pozrieť aj ten.

    Neviem ako moc je pre teba dôležitá odolnosť ale čisto z toho hladiska to vyhráva certina - tá luneta neviem z čoho je ale je to buď zafír alebo keramika (?). Takže asi vydrží dlho vyzerať velmi dobre + Certina má ten svoj Double Security (DS) výmysel a má aj nejaký ISO potapačský certifikát.

    Strojčeky sú rovnaké, s tým rozdielom že certina ho má mierne vylepšený o ten DS tuning. Keby vyberám teraz, tak by som bral Longines, aj keď to z toho čo som napísal asi tak nevyzeralo :mrgreen: . Je mi to sympatickejšia značka a celé tie hodinky sa mi zdajú krajšie aj univerzálnejšie, keďže tie Certiny asi nedáš pod košelu, ale ak aj hej tak to bude vyzerať mierne divne.

    Takže ja ti radím Hydry.. :)

  • Presiel som si presne rovnakou dilemou. V prospech Certiny hra super lumi (BGW9), zaujimava luneta (nieco na styl akrylu, nie je to zafir ani keramika). Vsetko ostatne je lepsie na Longines (edit: na starsej verzii, nova sa mi nepaci) :D

  • Tiež som riešil túto dilemu a kúpil som si Steinhart Ocean Two - požiadavky splnili najlepšie a ešte som aj ušetril akurát tá zle nalepená luneta mi stále nedá spať.
    Keby som si mal vybrať medzi DS Action Diver, novými a starými LHC, asi by som si vybral nové LHC, nové LHC majú o triedu lepší movement ako staré (ETA 2892) aj keď viem, že to je všetkým jendo, nie som síce priaznivec takéhoto zobrazenia všetkých arabských čísel, ale stále sa mi to páči viac ako ciferník starších LHC s tými velkými číslami, ten mi nesadol vôbec. Certiny sú tiež pekné, ale nepáčia sa mi tie výrezy na vonkajšej časti lunety.
    Na vzáženie by možno boli ešte Oris Aquis - tam je ich milion verzii, ale asi by boli o niečo drahšie.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ja m Hydry a s lumi naozaj nie som spokojny. Hlinikova luneta mi az tak neprekaza,aj ked chap,ze mohla byt keramicka. Tie Certiny maju trochu krsjdiu modru, ale Hydry su Hydry. Ta modra je skor taka tajomna,vrha rozne odtiene a celkovo hodinky z kazdeho uhla vyzeraju inak a cele je to pre mna trochu tajomne. A tiez Longines mi znie lepsie ako Certina. Hydry su jemnejsie a elegantnejsie :)

  • Uz som sa zlakol, ze tu nikto nebude porovnavat movementy :mrgreen: (sorry, musel som).

    Nove Longines nemaju oramovane indexy a vyzeraju o triedu nizsie ako stara verzia. Ta je na prvy, druhy aj treti pohlad elegantnejsia, zaroven dostatocne sportova a univerzalna. Inac som mal tiez krivo nalepenu lunetu, ale predajca to dal napravit este pred zaplatenim (vyhoda nakupu v kamennej predajni :) ).

  • A ja som sa už zlakol, že to nikto neokomentuje.
    Prepáč, že som sa vyjadril, ešte som aj napísal, že uvedomujem vašu ignoráciu tejto časti hodiniek, ale vidím, že to nestačilo.
    BTW LHC majú aj quartz verziu, keďže movement nikoho nezaujíma, neviem prečo nebrať všetko v quartzi.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches


  • BTW LHC majú aj quartz verziu, keďže movement nikoho nezaujíma, neviem prečo nebrať všetko v quartzi.

    Dočkaj času, sme len na ceste k definitívnym. :mrgreen: Ale teraz vážne jedna otázka. V čom je ETA 2892 lepšia okrem toho, že je tenšia? Teda ak mi neprekážajú hodinky 9,5 mm a nepotrebujem ku šťastiu 7mm a páči sa mi hrubší model, má pre mňa zmysel mať aj tak 2892? Lebo čo som si všimol, dávajú ju najmä, keď sú hodinky tenšie, hádam som sa nesekol.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • A ja som sa už zlakol, že to nikto neokomentuje.
    Prepáč, že som sa vyjadril, ešte som aj napísal, že uvedomujem vašu ignoráciu tejto časti hodiniek, ale vidím, že to nestačilo.
    BTW LHC majú aj quartz verziu, keďže movement nikoho nezaujíma, neviem prečo nebrať všetko v quartzi.

    ach jaj.. to čo Myšiak napísal neber hneď ako útok. Nie je nám jedno čo je vnútri, takže quartz by som sem neťahal vôbec. Ludia tu vedia odceniť dobrý strojček ale sám vidíš v akých cenách sa tu vačšina ludí pohybuje.. ETA / SW / Soprod.. zas také rozdiely tam nie sú. Keď tu bola tá debata o soprode a ete tak som si dal tú námahu a čítal som o tých strojčekoch a aj keď ty tvrdíš že soprod je top top top tak ja si to nemyslím. Nám neni fuk čo je vnútri ale nejdeme sa posrať kvôli o triedu lepšiemu strojčeku na hodinkách ktoré sa nám nepáčia.

  • Veď ja som sa iba ospravedlnil za to, že som to spomenul a tým vyvolal také pohoršenie... tiež to nemusíte brať tak vážne. Žartovný podtón sa mi v tom tiež nepodarilo odhaliť, za čo sa znova ospravedlňujem, možno to bude tým, že viac krát opakovaný vtip stráca na kvalite.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • možno, veď to je fuk, len neni nám jedno čo je vnútri, isto nie. Takže s kludom radšej. Je aj možné, že keby sa o tomto bavíme naživo na nejakom zraze tak by sme to brali ako srandu, ale tu to tak nevyznieva :mrgreen:

  • @Spartan - nepoznam tvoj vek, ale myslim, ze v dnesnej dobe je pouzivanie smajlov dost bezne a vo vazne pisanom texte sa moc neobjavuju. Mozno niekedy namiesto studovania vad podradnych movementov skus stravit nejaky cas nad zaludnostami elektronickej komunikacie, ako je napr. precitanie humorneho podtonu prispevku medzi riadkami :)
    A inac sa neboj, vazne ta(sa) urcite neberieme :mrgreen:

  • Neviem či s tým priamo súvisí vek, nie je to tajné, mám 20 rokov a ako vedia užívatelia tapataklu, ten sa so smajlami moc nepohodne, takže za to môže aj technika. Áno, asi musím skutočne zapracovať na zmysle pre humor, lebo nech rozmýšlam ako rozmýšlam, stále mi to vtipné nepríde :mrgreen:

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • áno Kubo viem, Longines je o ,,triedu,, vyššie ako Certina a má aj lepšie meno celkovo. Ale pokiaľ si kúpiš hodinky ktoré sa ti páčia menej, hlavne že majú lepšie meno... no neviem :nono: možno že si to tak nemyslel ale vyznelo to tak :mrgreen:

    Nad inými značkami moc neuvažujem, pretože vyberám hodinky do práce a tam môžem mať iba to čo predávam :)
    Ďalšie hodinky na voľný čas už nepotrebujem, mám casio quartz, zeno manual, prim, čiže teraz vyberám pracovné watch :super:

    TheBP - jemnejšie a elegantnejšie hodiny nepotrebujem ani nechcem ::d

  • S B na mensom zapasti by som bol opatrny, moze to mat opacny efekt :)

    Podla mna by si si mal polozit otazku, na co tie hodinky chces. Ak iba pre seba, kup co sa ti paci viac. Ak chces "dostojne" reprezentovat obchod, vybral by som nieco univerzalne od Longines - sportovo elegantne. Neviem ci dodrziavas nejaky dress code, ale Certiny mi napr. ku koseli moc nejdu. Zelanu pozornost by urcite pritiahli Hydroconquesty (stara verzia), Legend diver, alebo aj ine z rady heritage ako napr. to co si sem dal. Za seba poviem, ze o tych by som pokecal a chcel ich aj vyskusat. Certiny su...."iba" Certiny, nie je o com debatovat :) Inac, preco potapky ak ide o pracovne hodinky do obchodu a vodu asi vobec chudatka neuvidia? :)