Whippet - moja kolekcia hodiniek

  • "obchodnik-o3" wrote:

    gratulujem uzivaj ich! ale ruku mas poriadne chlpatu :D

    ::d depilovat si ich nechystam

    tissot prc 200 automatic chronograph
    certina ds 1 automatic chronograph
    longines master collection retrograde
    certina ds action diver automatic
    doxa into the ocean
    seiko monster
    fortis b-42 flieger day/date
    tissot pr 516 automatic

  • Dakujem!

    A kedze je to forum, tak napisem moje prve dojmy, mozno niekomu sa zidu tieto informacie.

    Obvod zapestia mam tak 17,5cm a sirku (pohlad z hora) cca 54mm. Tak, kedze sa jedna
    o potapky, hladal som nieco 43, 44mm-rove. Nikomu moze sa to zdat vela, ale som vysoky
    a skor inklinujem k vacsim hodinkam. Na pilotky uz inac mam vyskusane 46mm, idealny rozmer.
    Takze Certiny maju 43,2mm a nebal som sa ist bez skusky do toho a skutocne sadli perfektne.
    Zadny kryt (so zelvou :) )je vysoko lesteny a ma uzasne zakrivenie, hodinky su tak velmi
    pohodlne na ruke.
    Zatial mam iba kovovy tah, original guma dojde zo svajciarska tak zhruba za 6tyzdnov.
    Co sa tyka kovoveho tahu, nemam velmi co tomu vytknut, su aj lepsie aj horsie.
    Pri tychto su uplne jednoduche, klasicke clanky, jemne kartacovane. Skracovanie
    je na stifty a nie na sruby. Trosku minus, ze som sa so skracovanim tahu dost natrapil,
    stifty od vyroby su neuveritelne tesne, skoro som polamal vytlacovac. Musel som pouzit staru
    jednoduchsiu metodu, kladivkom ich vybit.
    Puzdro je nadherne, luneta lestena, ostatna cast jemne kartacovana a cely spodok lesteny.
    Pekne to hra na slnku z roznych uhlov pohladu. Zafir ma vynikajuci antireflex, skoro
    sa priblizuje k Breitlingom, kde clovek ma pocit, ze tam sklo vobec nie je. Tymto cifernik
    ma peknu hlboku ciernu farbu. Detaily su velmi ostre, cakal som horsiu kresbu. Je to
    model 2011, tak asi s tym u Certiny postupili, pri DS-1 to este bolo trosku horsie.
    Paci sa mi cervena farba sekundovej rucicky. Lumi je uplne v norme, hodinky som si nechal
    na noc na ruke a ked som sa parkrat prebudil, stale svietili, dokonca az uplne do rana.
    O presnosti zatial nic neviem, na to 12h malo, ale si myslim ze pri takom strojceku bude
    tiez spokojnost. Datumovka medzi 9 a 6, dobre miesto a pozadie okienka cierna, biele
    cisla, tak som to chcel mat. Prve zhrnutie: zatial maximalna spokojnost, zatial ziadny
    nedostatok nezisteny :). Dalsie dojmy z mojich prvych potapiek tak zhruba za tyzden ...

    tissot prc 200 automatic chronograph
    certina ds 1 automatic chronograph
    longines master collection retrograde
    certina ds action diver automatic
    doxa into the ocean
    seiko monster
    fortis b-42 flieger day/date
    tissot pr 516 automatic

  • "whippet" wrote:

    Datumovka medzi 9 a 6,

    ...medzi 3 a 6... :]

    tissot prc 200 automatic chronograph
    certina ds 1 automatic chronograph
    longines master collection retrograde
    certina ds action diver automatic
    doxa into the ocean
    seiko monster
    fortis b-42 flieger day/date
    tissot pr 516 automatic

  • Potapky su pokrstene! Certifikovane su do 200m +25%, no zatial si uzili iba 2m pod vodou :-). Preco nerobia hlbsie bazeny? :triste1:

    tissot prc 200 automatic chronograph
    certina ds 1 automatic chronograph
    longines master collection retrograde
    certina ds action diver automatic
    doxa into the ocean
    seiko monster
    fortis b-42 flieger day/date
    tissot pr 516 automatic

  • "misoo" wrote:

    A niesu quarcky odolnejsie ako mechanicke?


    Odolnosť voči vode je záležitosťou púzdra, pri odolnosti voči nárazom a podobným vplyvom samozrejme sú, ale stále sú to iba quatzky, aj keď odolné :mrgreen:

  • Tak dnes sa stalo nieco take, co som nikdy nepredpokladal. Do nasej domacnosti pribudli
    2 baterkove hodinky :). Pre mna vacsie cervene a pre syna cervene Baby G-Schock.
    Nie su to hodinky do zbierky, ale na letne prace a kosenie travy na chalupu :).
    Zatial iba foto tych vacsich, maly tie svoje nechce ani z ruky dolu dat. Je na najlepsej
    ceste k pravemu hodinkomaniactvu (uz ma dvoje vlastne hodinky) ::d .

    Images

    tissot prc 200 automatic chronograph
    certina ds 1 automatic chronograph
    longines master collection retrograde
    certina ds action diver automatic
    doxa into the ocean
    seiko monster
    fortis b-42 flieger day/date
    tissot pr 516 automatic

    • Official Post

    Gcka su jedna z mala rieseni ked musis mat na ruke nieco aj pri tych najnarocnejsich cinnostiach. tiez o nich rozmyslam, len sa mi volako ani jedny nezapacili...
    a tiez sa tesim ako kupim synatorovi prve hodinky! zatial sme v stadiu ked ho ucim cisla. uz chape pocty tak do 3, no automaticky vie naratat do 12! :mrgreen: potom este niekedy rozozna 1 a 8... proste prve kroky... ::d (ma 3,5r)

    • Official Post
    "whippet" wrote:

    Tak dnes sa stalo nieco take, co som nikdy nepredpokladal. Do nasej domacnosti pribudli
    2 baterkove hodinky :). Pre mna vacsie cervene a pre syna cervene Baby G-Schock.
    Nie su to hodinky do zbierky, ale na letne prace a kosenie travy na chalupu :).
    Zatial iba foto tych vacsich, maly tie svoje nechce ani z ruky dolu dat. Je na najlepsej
    ceste k pravemu hodinkomaniactvu (uz ma dvoje vlastne hodinky) ::d .

    A to si len tak išiel po ulici a zmyslel si si, že si kúpiš Géčka a aj synovi?

    Inak mať doma dvoch hodinkomaniakov je krajne nebezpečné.. Mohlo by to zruinovať rodinný rozpočet :mrgreen:

  • Vo stvrtok poobede sme boli so synom pozriet hrackarstva a dat si zmrzku v OPTIME (shopping park v KE). Ja uz tam velmi nemam co pozerat v hodinarstvach, vsetko okukane. Predsa, ked sme isli okolo mojho oblubeneho obchodu, tak moj pohlad spadol na G-cka vo vyklade. Popadla ma taka nahla myslienka, ze som take v zivote neskusal a ze teraz s nami nie je mamka, tak teraz je na to idealny cas :). A vo vyklade boli vylozene vedla seba Gcka aj Baby-Gcka, tak sme vypytali a vyskusali dve krasne cervene. No a potom uz koniec pribehu je jasny. Maly ma doteraz obrovsku radost z Baby-G, bol to idelany darcek na den deti :).


    Aj ja som zobral moje na predlzeny vikend na chalupu, tam som povyskusal funkcie, ponastavoval, nakalibroval rucicky. Musim uznat, ze CASIO s touto triedou ozaj vytvorilo nieco zaujimave. Tri dni v kuse som ich mal na ruke. Kosil som travu, furikoval kamene, cerpadlo montoval atd. To vsetko s pocitom, ze nemusim si davat pozor na drahe hodinky na ruke. Mozem povedat, ze som ich aj oblubil. V nedelu vecer pri odchode domov som ich s tazkym srdcom daval dole a uz sa tesim na dalsi vikend :). Moje Gcka ma vysli 87€, za tu cenu urcite super kupa!


    Na zaver este taka mala laicka recenzia:

    Velmi sa mi paci ich robustnost a pritom lahka vaha, idealne na fyzicku pracu. Paci sa mi kombinacia klasickych ruciciek a digitalnych displeyov. Mnozstvo uzitocnych funkcii, napriklad alarm, casovac, hodinove pipnutie. Paci sa mi, ze sekudovu rucicku nemaju analogovu, ale ze sekundy sa zobrazuju digitalne (znervoznuje ma to sekundove skakanie rucicky na qaurtzovych hodinkach). Zaujimave, ze minutova rucicka sa pohne 3x za minutu, na 20s, 40s a na celu minutu. Celkovo celkom slusne spracovanie. Naopak, co ja povazujem za velke minus, ze na rucickach nie je lumi a pritom na poziciach ano. Nechapem toto riesenie, ved takto neodcitam v tme cas. Uz nemohli nejake to lumi naniest aj na rucicky? Este ze je svetielko, pravda castejsie pouzitie vyrazne znizuje zivotnost baterie.
    Celkovy dojem z hodiniek v tejto cenovej kategorii je vyborny!

    tissot prc 200 automatic chronograph
    certina ds 1 automatic chronograph
    longines master collection retrograde
    certina ds action diver automatic
    doxa into the ocean
    seiko monster
    fortis b-42 flieger day/date
    tissot pr 516 automatic

  • POZN. pre Esqueleta: Tak iba pre poriadok, nieco take si pamatam, ze si dal hlasovat clenov, ci by si kupili Gcka. Zrejme pre pomoc pri rozhodovani, ci ich zobrat do ponuky predaja. Vtedy som hlasoval, ze by som ich nekupil a co zivot prinesie? Nastala opacna situacia, dokonca som kupil hned aj Baby-G pre syna. Teraz uz by som hlasoval, ze je to zaujimavy napad, pomerne lacne a ucelne hodinky s predpokladanym vacsim fanusikovskym zaujmom a klientelou na kupu.

    tissot prc 200 automatic chronograph
    certina ds 1 automatic chronograph
    longines master collection retrograde
    certina ds action diver automatic
    doxa into the ocean
    seiko monster
    fortis b-42 flieger day/date
    tissot pr 516 automatic

    • Official Post
    "whippet" wrote:

    POZN. pre Esqueleta: Tak iba pre poriadok, nieco take si pamatam, ze si dal hlasovat clenov, ci by si kupili Gcka. Zrejme pre pomoc pri rozhodovani, ci ich zobrat do ponuky predaja. Vtedy som hlasoval, ze by som ich nekupil a co zivot prinesie? Nastala opacna situacia, dokonca som kupil hned aj Baby-G pre syna. Teraz uz by som hlasoval, ze je to zaujimavy napad, pomerne lacne a ucelne hodinky s predpokladanym vacsim fanusikovskym zaujmom a klientelou na kupu.

    Veď práve, že tie Géčka sú celkom akceptovateľné aj u ľudí postihnutých hodinkomániou.. Preto si myslím, že by to bolo celkom v pohode. Keď si všimnete, tak aj tu na fóre sa o nich veľa rozpráva, takže to nebude len tak..