The Poor Man's Mechanical Diver

  • Osobne by som taku sumu za "no name" potapky nedal, hlavne ked vyzeraju ako X dalsich Rolex klonov. Uprava ciferniku vyzera byt zaujimava, ale posobi dost prazdne. Chcelo by to este nieco do spodnej casti, napis alebo datum na 6..? Ale z tejto kategorie mame napr. ostrielane Steinharty za nizsiu cenu, alebo uz spominane originalne dizajny od Prometheus a pod. Mikro firmam fandim, ale iba ak prinasaju novy dizajn alebo nizku cenu. Najlepsie oboje :)
    Ak by som nemal prepotapkovany stav, beriem Piranhu ::d

  • Sú ale vyrobené z drahšej ocele ako väčšina hodiniek (904L) ktorú používa aj Rolex, aj keď reálny prínos to asi nemá, vzhladom na WR a dvoj barrelový automatický strojček to má velmí slušné rozmery, vela vrstiev BGW9 superluminovy, zafírovú lunetu, ťah s mikronastaveniami tiež z tej drahšej ocele, storjček síce je čínsky, moc toho o ňom neviem, nehovorím, že si ich idem kúpiť, ale neviem, čo viac by mohol človek chcieť od hodiniek za 500 USD, v resp. 410€.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Pokial viem, 904L je odolnejsia voci korozii vdaka vyssiemu obsahu niklu, ale je tym padom nevhodna pre ludi s alergiami na tento kov a je maksia ako standardna
    316L. To, ze ju pouziva Rolex este nic neznamena, oni nemaju radi ani antireflex :) Nevravim, ze tie hodinky su zle. Len nevidim nic extra voci Steinhartom, Deep blue, Prometheus atd. Keby boli za polovicu, je to pecka. Takto len dalsi "Rolex like" render za nie malo penazi.

  • Ja v tom moc Rolex dizajnu nevidím, ďaleko viac mi to pripomína BlancPain, s tou ocelou je to pravda, ale myslím, že s ničím horším ako slaná voda alebo pot sa 99,9% hodiniek vysporiadať nemusí a na to stačí aj 316L, faktom ale je, že to zvyšuje náklady na výrobu. Extra je ťah s mikronastaveniami, rezerva chodu a oproti väčšine hodiniek v triede okrem Ocean Two zafírová luneta s luminovou. Mínus je ale čínsky strojček a neznámana značka, ale keby som ich videl na nejakom videu, zistil si niečo o tom strojčeku a prečítal si nejaký dôveryhodný test, možno by ma s tou výbavou oslovili.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Je mi to celkem jedno, obávám se, že jestli vzniknou tak se k nim nedostaneme, no to uvidíme. Jejich design vychází k oslavě zlaté mechanické éry hodinek, někomu se ten návrh líbí, někomu ne, otázkou zůstává kvalita strojku. Ale když už padlo srovnání se Štajnama, domnívám se s jedničkama, co nabízí víc a za jakou cenu, tedy kromě toho, že je to mírně nafouklá totální kopírka? A jsme zase u strojku :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Totalna kopirka su Davosy. Steiny su len kopirka :D Co maju naviac? Ako znacka zazemie, zakaznicky servis, dostupnost nahradnych dielov a doplnkov.. A mierne nizsiu cenu :) Samotne hodinky? Tam uz to pojde podla preferencii.