Audio(filne) okienko, alebo na com pocuvate svoju oblubenu hudbu?

  • Som hudobný analfabet, ale skúsim popísať svoje pocity. Skúšal som HD-330, HD-660 a HD-681 EVO. Najmenej mi vyhovovali HD-660. Tie mi doslova drtili hlavu, boli nepohodlné a výšky boli dosť rušivé, také neprirodzené sykavé. HD-330 na tom boli lepšie, dobre mi sedeli na hlave aj zvuk sa mi viac páčil, ale najviac ma oslovili HD-681 EVO. Zvukovo boli podľa mňa najlepšie, je fajn, že v muzikeri ti ich dajú do rúk všetky a počas jednej skladby si ich pekne prehadzuješ a porovnávaš. Tiež najlepšie sedeli na hlave, nikde netlačili, boli pohodlné, aj na pohľad vyzerajú hodnotnejšie a je k nim viac príslušenstva. Len za 5€ navyše, majú odpájací kábel a je k nim klasický kábel s 3,5 jackom, redukcia, predlžovací kábel, dva náhradné náušníky a látkové puzdro. Prevedenie vyzerá byť veľmi solídne a mali by teda čo to vydržať. Jednu vec som si na mieste neuvedomil a to, že sú to fakt veľké slúchadlá. Keď sa dostanem do kanclu, tak ich ešte porovnám s kossmi porta pro, ale už teraz som si istý, že majú podstatne lepšie stredy a výšky a asi aj basy.

  • Zalezi za akym ucelom. Osobne som nemal tu cest, ale niektorym su nepohodlne po istej dobe. Koluje o nich anekdota, ze su 3 kategorie sluchadiel, uzavrete, otvorene a Grado. Na vysvetlenie = extremne prepustaju zvuk oboma smermi, nevhodne do hlucnych priestorov alebo kde by si ty mohol rusit inych.
    Inac tento eshop ponuka velmi zaujimavu sluzbu - zapozicanie sluchadiel zdarma (samozrejme za urcitych podmienok) http://sk.sluchatka.net/zapujceni/. Je to pekna moznost vyskusat/porovnat v realnej prevdzke to co zvazujes zakupit.

  • Schyľuje sa k tomu že si zaobstarám nové repro :) Je to nasledovné 2x JBL E20, 2x JBL E60, 1x JBL E250p, 1x Harman-Kardon AVR 255 a nejaký prehrávač k tomu ešte :) Čo vy nato ?

  • Osobne by som receiver bez systemu korekcie odozvy miestnosti Audyssey multEQ nebral. Minimalizuje to nedokonalosti izby, v ktorej sa hudba pocuva. Pomocou specialneho mikrofonu sa namera odozva miestnosti v miestach pocuvania a automaticky ich koriguje. Druha super vychytavka je dynamicky equalizer, tiez od Audyssey. Zabezpeci, ze hudba znie stale plnohodnotne, bez ohladu na hlasitost. Za normalnych okolnosti musis hlasitost vytocit smerom k maximu, aby si mal co najlepsi zvuk. Audyssey dynamic EQ zvladne pekne basy/stredy/vysky aj pri nizkej hlasitosti. Bez toho je hudba taka "mdla" pri beznej hlasitosti (nehovoriac o vecernej urovni, ked nechces rusit susedov).

    Viac info tu.

  • Fúúha. Ja som hlavne po tomto siahol preto že celý tento set sa mi naskytol za cca 300€ a vzhľadom nato že bol používaný len rok (aj to len občas), povedal som si že výhodná kúpa. Teda keď beriem na vedomie to že doteraz som mal obyčajné domáce kino LG :). Ale ak by som teda aj ten receiver obmenil, repro by sa dalo ?

  • Ja som dnes po dlhsej dobe konecne upgradol moju prenosnu audiovybavicku.

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Obaja mate pravdu ;) AKG Y50 a fiio x1.
    Popravde som si dnes siel kupit len sluchadla audio-technica m50x.. Skusil som zopar sluchadiel popri technicach a uz davnejsie som si pozeral testy na what hifi na 2014, vtedy mi padli do oka Y50, nie pre dizajn (zlte, modre, cervene?!?) ale skor kvalitu prevedenia a najma zvuk samozrejme, len som ich chcel pocut..
    Pripojil som k ajfonu 5s a zistil ze audiotechnica nebude pre mna, hladal som hutnejsie basy (pocuvam vsetko od jazzu cez pop a elektroniku az po metal a kedze zopar monitorov uz doma mam povedal som si ze to chce nieco "na ulicu" ;) )
    Pripojil som Y50 a ok, ale s impedanciou 32 ohm na max volume slabe :(
    Vravim si, vezmem zosik fiio e12, alebo rovno nove x1 ktore na mna kukalo od pultu a len nedavno prislo na trh a chcel som okusit nieco v rozumnej cene co mi prehra 24bit bezstratovu FLAC.

    Prve dojmy? Chlapci z techhouse (hifiuchadla.sk) vybrali sd karty s hudbou zo smartphonu a opacil som daftpunk z minuleho roku.. Rovnaku skladbu som mal v mp3 320kbps v ajfone.. Trvalo asi 30sekund rozhodnut sa, ze bez toho playera z predajne neodidem. Dohodli sme sa, ze doma otestujem a ked tak zajtra vratim.. Ubezpecili ma, ze nevratim..
    Doma som testol ,ale stale mi nieco na tych flacoch vadilo.. Prevyskovane na Y50kach v porovnani s ajfonom.. Chcel som x1 vratit ale vravim si, zahorim Y50 a dam tomu sancu.. Po 2-3 hodkach porovnavania s ajfonom som sa zasmial a povedal si ze z domu x1 nepojde. Testol som este porovnavacku s porta pro a bolo rozhodnute. Ten player ma vysiel tolko ako dac so zosikom na ajfon a po doladeni na EQ to fakt stoji za to.. Jedine co mi prekaza napr. na novom rockovom albume od Slasha, ze aj ked stiahnem vysky na EQ tak je to prilis prevyskovane, ale to aj na portach a lacnych ale velmi dobrych superlux 572.. Ostatne zanre, aj rockove veci vo flac mi pridu hutnejsie, priestorovejsie a cistejsie.
    Prisiel som prave z koncertu ZAZ, takze som ohluchnuty, ale aj po koncerte neviem tie sluchadla zapojene na x1 zvesit z usi :)
    Hlasitost oproti ajfonu tak o 40% vyssia. Uz len to stalo za dovod kupit player miesto zosiku. Ajfon by povedzme vo vlaku, alebo na ulici potrebnu hlasitost neustal..
    Na prvy dojem som mal so spominanou kombinaciou fakt pochybnosti, ale po par hodinach bolo rozhodnute..
    Treba si vsak uvedomit, ze x1 nema ziadnu vnutornu pamat, takze je potrebne dovybavit micro sd.
    PS: uz asi 8 rokov si vravim, naco je komu mp3 player, ked ma smartphone.. Az dnes som pochopil.. ;)

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • ...ja som upgradol prenosne suchadla tiez - otestoval som viacere a nakoniec som dal sancu novinke Magnat LZR 765 ...v teste som mal sice LZR 760 ale tieto su o stupen este vyssie hlavne co sa tyka konstrukcie - mnozstvo plastovych veci je u 765 nahradenych kovom...test http://www.audio.sk/?page=article&id=473

    Davosa L.E. RAF 1945-2015, Steinhart Nav.B-Uhr II 44mm, Steinhart Ocean One Blue Premium, Casio Oceanus OC-500D-2A, Casio G-shock GW9200-1, Vostok Europe AN-225 Mriyja, Vostok Europe GAZ-14 Limousine, Vostok Europe GAZ-14 Dualtime, Tissot T-touch II Titanium, ZENO Pilot Basic 1946, Vostok Europe TU-144 dualtime, Vostok 2609, Vostok 17 Jewel 2409 Brown Dial Two Tone Case, Parnis St2505 Power Reserve ...

  • @durin, zaujimave citanie, mozno sa necham inspirovat.. Aj ked, stale bojujem s tym nosit dalsi prehravac.. Ja som ten vreckovy typ, co ma vsetko u seba po vreckach, tak neviem, ci by to uz nebolo vela trosku..

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Kedysi som bol zástancom najmodernejších technológií HiFi techniky, ale teraz, asi je to vekom, tak, ako mám vintage hodinky aj hudbu počúvam na historickej zostave PIONEER, pozostávajúcej z 4 kanálového zosíka, analógového tunera. Vinil točím na gramo CEC s elektromagnetickou prenoskou a aby som nebol total out, k zostave je pripojený CD prehrávač. Zvuk fantastický.


    A STITCH IN TIME

    A stitch in time :D

  • pepescom toto tymto modernym mladikom nevysvetlis :amen: :amen: :amen:

    Davosa L.E. RAF 1945-2015, Steinhart Nav.B-Uhr II 44mm, Steinhart Ocean One Blue Premium, Casio Oceanus OC-500D-2A, Casio G-shock GW9200-1, Vostok Europe AN-225 Mriyja, Vostok Europe GAZ-14 Limousine, Vostok Europe GAZ-14 Dualtime, Tissot T-touch II Titanium, ZENO Pilot Basic 1946, Vostok Europe TU-144 dualtime, Vostok 2609, Vostok 17 Jewel 2409 Brown Dial Two Tone Case, Parnis St2505 Power Reserve ...