• Po troch týždňoch od objednania mi pár dní dozadu prišla nová nová spona s mikroreguláciou 117STZ001154. Originál je to spona z SM 300, cena u AD je 140€.


    Spona pasuje na 300 m co-axial chronometer a mala by v podstate aj na všetky Omega ťahy, ktoré majú pri spone 20mm a majú šrovbovacie dieliky. Inštalácia je jednoduchá, iba treba odšroubovať 4 šrovby a vymeniť novú sponu za starú. Táto nová spona je o čosi dlhšia, takže bude treba odstrániť pol dielu ťahu (alebo celý a pridať poldiel).

    Nastavenie je veľmi jednouché, stačí stlačiť to tlačilo a potiahnuť ten nárok, kým to necvakne, takto sa to dá podúvať v 2 mm krokoch, celkovo najviac o 1 cm (je tam teda 5 pozícií). Ja to mám nastavené tak, že s úplne zastrčeným predĺžením to mám dosť úplne natesno, tak to možno budem nosiť v zime, teraz nosím v pozíciach 1-3. (na fotografii vyššie je to v pozícii 1, teda vysunuý je jeden dielik).

    Nová spona je výrazne väčšia, ako pôvodná, keďže tam muesli pridať miesto na ten mechanizmus, ale pri nosení to prekvapivo nie je vôbec cítiť, ergonómia je rovnaká ako starou sponou (v prípade že sedela dĺžka). Nová spona je aj veľmi pekne spracovaná, je na nej veľmi penký detail leštenej hrany a po bokoch sú dva šrovby, ktoré na starej spone nie sú.


    Celkovo som maximálne spokojný, neviem ako som bez toho doteraz žil, hlavne v týchto dňoch, keď sa výrazne oteplilo používam tú monžosť nastavenia často, za mňa je to určite must-have, cena 140€ je podla mňa zvhľadom na cenu hodiniek, z ktorých to je, veľmi dobrá, takže určite tento upgrade odporúčam.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ako som už písal v inej téme, dnes mi prišli hodinky Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 teda nový model s keramickou lunetou a gumeným remeňom.

    Skôr ako som tieto hodinky objednal som sa musel zmieriť so značkou TAG Heuer, ktorú som v minulosti často kritizoval hlavne za to, že míňajú peniaze na ich 143 ambasádorov, ktorí si na živobytie zarábajú kopaním do lopty alebo tým, že strieľajú žlto-zelenú loptičku cez akúsi sieť alebo dokonca na nejakú modelku, ktorá ma obočie ako keby bola vnučka niekdajšieho generálneho tajomníka ÚV KSSZ tajomníka ÚV Leonida Iljiča Brežneva. Toho roku ale trochu zlacnili a ukázali, že už sa nesnažia dobehnúť Omegu, našli si svoje miesto na trhu a aj keď stále nie som priaznivec značky TAG Heuer, určite som priaznivec hodiniek TAG Heuer.

    Spracovanie púzdra je vynikajúce, leštené aj brúsené časti vyzerajú veľmi dobre, tieto hodinky pôsobia mimoriadne robustne. Nie sú na nich až také detaily ako na Omegách SMPc, ale celkovo ani nepôsobia nejako lacnejšie určite sa nemajú za čo hanbiť ani pri Omegách. Páči sa mi aj že zachovali ten hranatejší tvar púzdra ako odkaz na staršie série z 80-tych rokov. Lisovanie veka je dosť plytké, ani sa nesnažili aby to vyzeralo ako gravírovanie ale páči sa mi motív potápačskej helmy. Veľkosť je 41mm, hrúbka cca. 12.5mm.


    Naopak keramická luneta je spracovaná špičkovo, čísla a indexy sú gravírované ako na Rolex Submariner. 12-uholníkoví tvar lunety má jednu veľkú výhodu a to, že na týchto modeloch bude vždy vložka lunety dokonale umiestnená a nestane sa, že by indexy na lunete a ciferníku nelícovali. Operácia lunety je asi najväčšie pozitívne prekvapenie, tá je minimálne rovnako dobrá ako na SMPc ak nie lepšia a zvuk klíkov pri otáčaní lunety je najlepší aký som kedy počul.

    Korunka je šroubovacia, závitov je dostatok, operuje sa s ňou dobre, žiadny problém. Sklíčko je zafírové, AR bohužiaľ iba vo vnútri (niektorým to vyhovuje viac ako obojstranné, mne nie) a bohužiaľ sa TH vrátili ku Kyklopovi, nevadí mi to nejako strašne, ale bol by som radšej, keby to tam nebolo.
    Ciferník má pekný prúžkový vzor, hlavne na slnku to pekne vyzerá, indexy sú všetky 3D a vyplnené modrou a zelenou luminovou, na obrázkoch vyzerajú byť moc veľké, ale v skutočnosti nie sú.

    Stroj je klasický Calibre 5, teda ETA 2824-2 alebo Sellita SW-200 (skôr tá Sellita), naťahovanie aj nastavovanie je prekvapivo hladké, ide to o čosi lepšie ako na iných 2824/SW-200, ktoré som doteraz testoval, neviem čím je to spôsobené. Zatiaľ idú trochu rýchlo, presnosť budem zisťovať v najbližších dňoch.

    Gumený remeň je úplne nový, ide novú technológiu dvojitého vstrekovania, vďaka ktorému je jedna časť čierna a jedna žltá, myslím, že to vyzerá pekne, dodáva trochu farby, moc výrazné to nie je, celkovo sa mi toto prevedenie páči. Kvalita je veľmi dobrá, tuhosť je primeraná aj vzorovanie sa mi páči. Tento remeň vy opatrený preklápaciou sponou, spracovanie je v poriadku, ale systém zapínania moc solídne nepôsobí, tlačítka majú veľmi malý odpor a pri zapínaní to nie vždy zacvakne, snáď sa to užívaním zlepším.

    Celkovo som s tými hodinkami veľmi spokojný, plánujem ich naplno využívať a snáď mi budú dlho a dobre slúžiť.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Dnes som nemal čo robiť a keďže mám veľmi rád hodinkové videá, rozhodol som sa, že tento krát jedno sám spravím. Či mi to vyšlo netuším, simulovaný prízvuk sa mi moc nevydaril, na tom musím popracovať, ale aspoň vizuálne by to mohlo byť OK. Strašne divne mi znie vlastný hlas, počul som, že to vraj všetkým, ale neviem, či to tak naozaj je :)

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Video výborné, hlas normal, angličtina, pre mňa anglicky nehovoriaceho super :)


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

    A stitch in time :D

  • Video fajn, záděry špatně, bílý rukavičky by měla být povinnost, přízvuk něco mezi Indií a Tureckem, možná dát to bez něj, bylo by to lepší (což je chvilkama slyšet), ale celkově jak píšeš na zahnání nudy dobrý a viděl jsem mnohem mnohem horší ... takže O.K. :super: rád jsem se podíval.

    Vlastní hlas se opravdu zdá divný asi každému, já se sám sebe vždycky leknu :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Zádery som si všimol, ale rukavice som zamietol s tým, že by to kazilo dojem užívateľskej recenzie a celkovo sa mi vo videách nepáčia. India ani Turecko to nie je, tí hovoria úplne inač, ale je tam trochu východnej Európy. V podstate som sa ani nesnažil aby to pôsobilo nejako profesionálne, proste som chcel prispieť obsahom. Keby som takých videí spravil päť, asi by som sa zlepšil, ale toľko pomaly ani nemám hodiniek :)

    Hlavne som zistil, že je to omnoho zložitejšie ako to vyzerá a hovoriť 10 minút súvisle bez toho, aby bol u mňa v dome hocikto iný je tiež niečo, na čo by som si musel zvykať :)

    Ale teším sa, že sa to vo všeobecnosti páči, možno niekedy spravím nejaké ďalšie video.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Opravdu se mi to líbilo :) Mám perfektní hudební sluch, který mě umožnil naučit se třem jazykům bez učení a s tou místopisnou orientací se setkávám denně, jistě, není to to samé, ale ten nádech to opravdu má. Momenty kdy jsi zapomněl přehrávat se mi líbily víc. Taky jsem zkoušel všelijakej přízvuk, nakonec kromě ruštiny mluvim jak mi zobák narostl a je to nejlepší, ruštinu mám moskevskou.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • No ja som sa pokúšal hlavne aby to bolo bez prízvuku. Svoj hudobný sluch som neskúmal, ale z indického ani tureckého prízvuku tam skutočne nepočujem vôbec nič, ani nádech.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Hlavně na začátku to úplně bije do uší, ale neřešme to, to není podstané (já bych si na to netroufal vůbec), je Ti dobře rozumět a to je hlavní ... a taky to je to hlavní proti mnoha hodinkovým videím. Na některé se nedá ani dívat, vlastně dívat ano, ale s vypnutým zvukem :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • DSLR pokus, ale s týmto objektívom to bohužiaľ nepôjde.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Pokus číslo 2, tu už mi úplne ušlo svetlo, ale aspoň je to bez masívneho orezania. Viem si predstaviť, že s vhodným objektívom by sa dali robiť na tomto D5500 veľmi pekné snímky.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches