Seiko 5 - "sila" rotoru

  • Ahojte vlastnici nejakeho modelu Seiko 5 hodiniek. Zaujima ma, ci je citit a pocut tocenie rotoru na kalibroch pouzitych v Seiko 5 rade? ::d Mam Steinharty s Valjoux 7750 a tam je rotor pocut, citit a obcas aj vidiet (ako trasie hodinkami). Tento pocit mi silne chyba na quartzoch a rad by som rozsiril svoju zbierku o nejakeho toho lacnejsieho japonca (novy 4R36 kaliber vyzera byt super) :)

    A ked uz sa na to pytam, ako je to s ostatnymi kalibrami? Napr. klasicka ETA 2824-2, Miyota, ..?

  • ja mam kaliber 7S36 a ked ti mam pravdu povedat, tak ten rotor citim akurat ked som v kancli, v klude v momente ked sa raz pretoci o pol otacky.. potom uz ani nie..
    vseobecne je inak tento strojcek zaujimavy, ked sledujem cez priehlad a otacam hodinkami, tak ten pohyb rotora nie je plynuly, sem tam sa aj ako keby drhol a na jeho pretocenie je potreba hodinkami trosku zatriast - asi je to suciastkou "magic lever" ktora zabezpecuje obojstranny natah..

    ked uz pisem o tomto strojceku, tak dam este jednu zaujimavost.. zo zaciatku ked som nosil hodinky menej prilnave na ruke (cely den, aj 16 hodin za den) tak mi do rana nevydrzali natiahnute a zastavili sa.. hodinky nosim teraz stale volnejsie, nie uplne dotiahnute k ruke a uz to nepocitujem - ci to bolo ale fazou zabehu odhadnut nedokazem

    vzhladom na ich cenu a realnu presnost aj napriek tomu odporucam ako lacnejsiu alternativu na denne nosenie - urcite nebudes sklamany :super:

    dufam, ze som aspon trosku poradil

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Ja som už vystriedal pár hodiniek a zatial najintenzívnejšie to citiš iba pri valjoux kalibroch ....pri ostatných ani nevieš či máš quartz alebo nie keby tam nie je tá sekundová ručička a ten zvuk

  • rotor je trochu citit u kinetic kalibru, ale ne tak jako u Valjoux 7750, tam je to dane jednostrannym natahem - efekt divokeho rotoru :)

  • ETA 2824 v podstate ani necítiť na ruke. Valjoux sa dokáže otočiť hádam aj desať krát, aj to iba preto, že na jednu stranu nemá náťah, takže to ide ako na voľnobehu. Keď posielam hodinky s Valjoux v krabici, ešte aj kuriéri sa ma pýtajú čo tam je. Celá krabica vibruje a kmitá :hehe:

  • tak to je dobre ::d to by si jeden mohol mysliet ze je tam vybusny system.
    Ja som svoje Damaska otvaral pri kurierovy, bol zvedavy co tam je kedze uz jednu podobnu zasielku v ten den viezol. nezabudnem ako sa zatvaril ked som vybral z krabicky hodinky a on na to - to akoze toto stalo tak vela eur? take obycajne vyzerajuce hodinky :hehe:

    inak ja tu etu v damaskach necitim vobec. raz pride cas aj na chronografy a potom pridu aj vibracie...

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • "cretino" wrote:

    vseobecne je inak tento strojcek zaujimavy, ked sledujem cez priehlad a otacam hodinkami, tak ten pohyb rotora nie je plynuly, sem tam sa aj ako keby drhol a na jeho pretocenie je potreba hodinkami trosku zatriast - asi je to suciastkou "magic lever" ktora zabezpecuje obojstranny natah..


    Zkus je nechat celý den bez povšimnutí a uvidíš,jak se při jemném obracení hodinek v ruce začne rotor hladově otáčet.Pak je okamžitě a pořádně"nabij"a budou zase dělat to,co uvádíš.