Ďalšia novinka od Steinhartu...

  • A teď budu mít v hlavě docela brouka, protože pořád zvažuju zda nepřikoupit k OVM než se jich zbavím Ocean One Vintage, ale toto se mi též líbí. Modrá super, keramika super, soprod skvěle, ten průhled by být nemusel.
    Jaký bude rozdíl mezi Soprod A10 a tím jejich ST.5 calibrem( ale to je asi jen zkrášlená Eta 2824 nebo je tam víc práce)?

    Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody

  • Soprod je určite lepší, ST.5 je celkom slušne prerobený, velmi pekná práca a aj dobre vyzerá, zmeny tam sú, sú tam nové mostíky, možno dokonca balance wheel, ale stále je to upravená 2824-2, Soprod je o triedu vyššie a má ďaleko lepšie spravené manuálne naťahovanie, čo je práve u Steinhartov celkom dôležité, lebo korunka nemá spojku a pri zašrovbovaní sa musí movement naťahovať. Oni ešte aj používajú najviac dekorovanú verziu Soprodu, takže sa na to aj velmi dobre pozerá cez priehladné púzdro.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Nádherné hodinky a tá keramická luneta veľmi potešila :) Vieme aj rozmery ? :)

  • Vieme vsetko :)

    Case: stainless steel..
    Back: Stainless steel screwed (see through window)..
    Diameter: 42 mm (1.65 inches), without crown
    height: 13 mm
    Weight: 190 g
    Dial: sunray brushed blue..
    Crystal: Sapphire, with double anti-reflecting coatings on the interior side incl. date magnifier
    Bezel: ceramic, blue....
    Indices: Super Luminova Bgw9..
    Lug width: 22mm..
    WaterRes: 300 metres/990 feet 30 ATM acc. to DIN..
    Strap: stainless steel 22 mm, screwed..
    Buckle: stainless steel, safety clasp..

  • Paráda ten rozmer je presne taký aký by mi mal sadnúť, takže uvidíme ako to bude naživo. Je nad čím premýšľať. :perv:

  • Jsou to v podstatě standartní Ocean 1 , jen vylepšené o Soprod strojek a keramickou lunetu.

    Ale nemení to na to nic, že se mi líbí víc než černé s keramikou

    Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody

  • Tak naživo to pre neznalých asi trošku bude vyzerať ako z hračkárstva, ale je to tradičná farba Submarinerov z bieleho zlata a preto sa mi páči, že práve sú modré sú premium model, za tie peniaze sú to s tými parametrami hodinky s vynikajúcim pomerom ceny a vlastností, v podstate im nič nechýba, spracovanie bude velmi dobré, ťah je dostatočne kvalitný, movement najlepší aký v cenovo dostupných hodinkách existuje, majú aj keramickú lunetu... (aj keď zväčšovacie sklíčko by som určite odstránil). Či by som si to kúpil jediné hodinky neviem, či by boli ostro modré hodinky vhodné ku všetkému je ťažko povedať.

    Inač Steinhartu dnes ide velmi pomaly stránka, asi to už všetci objednávajú.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • O zpracování fakt nemám strach, mám OVMka a musím říct, že jsou některými částmi lépe udělané než dražší modely jiných swiss značek.

    Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody

  • Za mňa konečne aj potápky s priehľadom na strojček. Keby boli aj v decentnejšej farbe, som v tomto trocha suchár, ale inak úplne super. Farby ako z hračkárstva sa ale obávam... Treba vidieť naživo. Mám rád hodinky, ktoré nebijú do očí.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Decentnejšiu ani matnejšiu tam dať nemohol, lebo sa v sérii Ocean One drží Rolexov Submariner a tie sa nikdy v decentnej modrej nerobili, zbastlená homage by ani imiždu neprospela.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Jedna laická otázočka. Prečo považujete Soprod za vylepšenie hodiniek oproti používaniu ETA? Ja na to nejaký dôvod nevidím, nie je to skôr z núdze cnosť? Priznávam, že sa v tom ktovieako nevyznám, no nie je Soprod iba festiňácka náhrada za ETA?

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Už som tu o tom písal dosť... Soprod je o tiedu vyššie ako 2824-2, je to v triede s 2892-2, ale hodinári ho považujú za lepší ako 2892-2, používa sa v hodinkách až do njeakých 20 000€. Je to lepšie navrhnutý movement, je o 1mm tenší, má a je aj lepšie spracovaný, sú dostupné aj jeho technické nákresy. Keď sa do toho ako sám píšeš ktovieko nevyznáš tak je zbytočné opisovať prečo konkrétne, ale hlavne najväčšia slabina 2824 - manuálne naťahovanie je u Soprodu vyriešená ďaleko lepšie. Soprod je aj výrazne drahší ako 2824-2. Za ten príplatok jednoznačne stojí. Aj keby za verzie so soprodom pýtali o 200€ viac, stále by sa to platilo. O presnosti som počul všetko, mne ide pri nosení zhruba +0,2 až 0,5s/d, čo je samozrejme aj vecou šťastia, nedá sa čakať, že by tak išli všetky A10-2, ale celkovo ich konštantná odchylka sa pohybuje do 1s.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Dík za vysvetlenie, takéto čosi som presne chcel vedieť.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Nj... férový prístup, keby takéto niečo robili aj podnikatelia na Slovensku. Verzie zo Soprodom majú ešte aj priehladnú zadnú stranu, takže aj to bude čo si stáť. Pri Ocean Two je ten rozdiel 100€, pri Ocean 0ne 150, takže tam budú asi ešte nejaké iné náklady.
    Akurát neviem ako je to z reguláciou, či to reguluje priamo Soprod, alebo výrobcovia, lebo v Doxa hodinkách sa napríklad sťažovali, že robia konštantne aj viac ako +20s, a to je potom zvytočné mať najlepšie navrhnutý a vyrobený movement aký je v dostupných hodinkách možné mať, keď nie je zregulovaný.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ja myslím, že si to Steinhart ešte reguluje sám alebo nejaká externá firma to pre neho robí, alebo možno to je tak, že za nejaký príplatok to urobí priamo Soprod a ETA. Lebo kedysi mali Steinharty také bežné odchylky ako 5 až 20 sekúnd denne. Posledný rok, možno aj viac im to ale ladí perfektne.