Putovné hodinky - Davosa black Ternos

  • Čaute chlapi!

    dlhšie som tu nebol a pozerám, že je to tu bordel a chaos :mdr3:

    Ako je to teda? U koho sú hodinky? Kam budú putovať ďalej?

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • Tak predpokladám, že keď je pondelok a chcel som ich 25.júla,čo je budúci týždeň v piatok, tak už to budem asi jedine ja. Neviem či by ich niekto chcel na cca 9 dní. Takže sa hlásim. Ešte možno jedna vec, ak by si ich ešte napr. na tento týždeň chcel tak kľudne, dohodneme začiatkom budúceho týždňa odovzdanie. Môže byť?

  • Už som chcel písať, že ich môžeš posielať mne, ale vidím, že už sa ozval mapo. No a ja som aj tak 20-28 na dovolenke, takže nech kľudne putujú k mapovi a ja sa ozvem neskôr.

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • mapo: Máš SS. :hello:

    esqueleto: Pošli mi prosím číslo účtu pre úhradu výpožičného. ;)

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • Takže, po dvoch týždňoch nejaké moje pocity a dojmy. Jeden týždeň boli v podstate od NON do STOP vo vode, inak celé dva týždne na ruke. Prvý pocit po rozbalení veľmi príjemný, hodinky sa krásne leskli. Postupne som si začal všímať jednotlivé detaily.

    - čierna DLC úprava nie je to pravé orechové, čo by som vyzdvihoval, je vidieť viacero ťukancov a oderov, najmä čo sa týka miest spojenia jednodlivých dielikov ťahu. Tá čierna pôsobí málo honosne, lacno a nevýrazne.

    - keramická luneta je určite v rámci komfortu a odolnosti veľké plus, parádne lesklá, indexy vynikajú spracovaním, hodnotím ju ako TOP týchto hodiniek. :amen: Na druhej strane je na nej vidieť každú smietku, odtlačok, kvapku a mínusom je jej ľahkosť otočenia. Toto ma fakt prekvapilo. :nono: U mňa to bolo veľmi časté - denne aj tri krát.

    - mne osobne vadí ten kyklop, neviem si na to zvyknúť

    - uvedomujem si, že veľkosť 40mm je pre väčšinu nadšencov ideálnejšia a použiteľnejšia, ale mne osobne chýbajú 2 mm do priemeru, viem, že by som ich zniesol (po Seiko Pepsi je to však asi len dočasný pocit)

    - lumi - superluminova vynikajúca, odčítanie času bez problémov aj po viacerých hodinách v úplnej tme

    - ťah mi príde taký zlatý stred, nemám voči nemu nejaké výhrady, trochu hrkálka, ale podľa mňa prijateľný, aj keď kúsok masívnosti navyše by nebolo na škodu. Spona v pohode, trochu hrkálka, ale bezpečnostné zapnutie a extenzia je určite plus. Celková manipulácia so sponou prijateľná, ide ľahko.

    - šróbovacia korunka je tiež veľkým plusom, veľkosť prijateľná, celkovo mám z nej dobrý pocit

    - jedna maličkosť čo by som prijal je asi masívnejšia minútová ručička. Príde mi na divers style subtílna, pomohlo by jej zošírenie. Vyzeralo by to krajšie aj s porovnaním s hodinovou ručičkou

    - snáď by som prijal aj priehľadné veko, páči sa mi to, ale to už je len bodka za všetkým, nie je to tak dôležité v celkovom ponímaní.

    Celkový pocit hodnotím ako pozitívny, príjemne nositeľné a určite spoľahlivé hodinky, ale ak by som mal rozmýšľať nad diverskami v podobnom duchu, tak by som v porovnaní s cenou išiel určite iným smerom. :)

    Hodinky čoskoro putujú Maquinistovi na východ do Košíc, takže nech si ich všetci nasledujúci užijú a ďakujem Esqueletovi za zapožičanie. ;)

    PS: fotky dodám časom, ešte sú vo foťáku z dovolenky (nie je času zatiaľ to stiahnuť)

  • Tak, požičance už sú doma. Ďakujem mapo za promptné zaslanie. :super:

    Prvé dojmy sú rôzne, ale poväčšine pozitívne. Včera som zložil z ruky 44ky Militarky a samozrejme, že mi 40tky Davosy prišli malé. Ale dnes ich mám od rána na ruke a musím uznať, že je to príjemný fajn rozmer, hlavne pohodlný. Večer som si všimol dobrú lumi. Ostatné postrehy, dojmy, atď. neskôr. ;)

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • Eeej, ale ten čas ide. X| Kam/komu posielam ďalej? :perv: :D

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • tak aj ked oneskorene , ale predsa idem doplnit svoj postreh a nejaky obrazok k tymto putovnym hodinkam... :]

    musim sa priznat, ze v prvom momente som sa obaval tej ciernej na hodinach, predsa len zvyknuty nosit stale nieco v kovovom prevedeni sa prejavi...
    pociatocne obavy sa vsak velmi rychlo vytratili, rychlo som si zvykol na to prevedenie a musim podotknut, ze to farebne prevedenie je dost napadne, co som si stihol vsimnut, tak dost pritahovali pohlady ludi s ktorymi som prisiel do kontaktu
    skoda,ze spodok hodiniek je v stiebornom kovovom prevedeni, pri pohlade z boku to dost "trha v oku" 8|
    dalsie male minus by som dal za korunku, ktora sa mne osobne zdala dost vystupena ale tymto by som s negativami aj skoncil,no snad na cenu ktora by mohla byt nizsia v porovnani s "kopiami" velkeho R nesuce meno zacinajuce na S ;)

    a pozitiva : pohodlne nosenie, dielenske spracovanie si dovolim tvrdit na slusnej urovni az snad na sponu (hrkotanie), ale v tejto cenovej kategorii sa asi tazko da cakat nieco vyrazne lepsie, lumi dobra a osobne sa mi velmi pacilo prevedenie lunety ale chod sa neda porovnavat napr. s Damaskom ::d ze ...

    no a teraz zopar obrazkov :

    samozrejme nemoze chybat jedna volantovka

    celkom pekna farebna kombinacia

    no a s tou zltou ani nehovorim

    pre porovnanie

    v zahrade


    a este jedna

  • obchodnik: :super: ...pekná recenzia.

    No a kam to posielam ďalej??? Už u mňa presluhuju.

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • Zajtra posielam hodinky esqueletovi, no a na rade je moja recenzia. Vopred sa ospravedlňujem, že bude bez fotiek, ale myslím, že je ich tu dosť.

    Hodinky som mal takmer tri týždne nepretržite ne ruke. Zvykol som si na nich veľmi ľahko, majú príjemnú veľkosť a odpovedajúcu hmotnosť. Korunka je tak akurát a narába sa s ňou veľmi dobre. Ťah je pohodlný a kvalitou ma nijako nesklamal, nemal som z neho "hrkotajúci" pocit. Jedine zapínanie spony by mohlo byť tuhšie, naopak zapínanie positky jemnejšie, ale to už asi hľadám problém, kde nie je. :)
    Bol som zvedavý, ako to bude s kyklopom, ale zvykol som si na ňho asi po týždni a je to fajn pomôcka.
    Dizajn je vecou vkusu. Určite najkrajšia je tá keramická luneta a pre mňa tiež indexy, ktoré sa podobajú na nejaké kamene. Keď sme pri lunete, jej otáčanie je možno trošku ľahšie ale za tri týždne sa mi samovoľne posunuli len 2x.
    Hodinky majú pekné detaily, ale ako celok pôsobia tuctovo. Najmä pre laika. Je to asi tou pvd úpravou a rolex designom.
    Eta fungovala celý čas super a nameral som nejakých 6 sec do mínusu za deň. Ale meral som to len raz. No a tiká si fakt o dušu. Tak silno netikali asi zatiaľ žiadne hodinky ktoré som mal, alebo mám. Dátum prehadzujú 2 a pol minúty pred polnocou. :)

    Záver: Sú to veľmi podarené, kvalitne urobené, univerzálne hodinky. Vyzdvihol by som asi najviac tú univerzálnosť, keďže čierna ide asi naozaj ku všetkému (okrem obleku, tam by sa nehodili). Jedinou slabou stránkou je podľa mňa laická neatraktívnosť, takže kto chce ohúrovať, odporúčam iný model.
    Ja som bol spokojný. Za mňa takých 7 z 10. :) ;)

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock