• Ktory? 11

    1. trnova spona (5) 45%
    2. preklapacia spona (6) 55%
    3. ine (0) 0%

    Zacnem tym, ze som asi divny, ale po piatich dnoch pozerania inzeratov, hodiniek, obchodov, obrazkov, citania WUS a podobne som nenatrafil na hodinky, ktore by som si kupil a nosil ich radsej a castejsie ako moje Super Avengery.. Zacali ma bavit aj na remenoch, ano, aj s tou lestenou velkou ponorkovou sponou (z opasku), ale aj s origo B sponou s kozenym remenom.. Zistujem, ze by som zniesol kaucuk:

    ..alebo ten isty, s preklapacou sponou:


    Pre ten prvy hovori moznost nastavovania velkosti pre pripad schudnutia/pribratia, cena 130€ aj so sponou

    Pre druhy zas hovori chvala kazdeho, kto tu preklapacku vyskusal, mam vsak trosku obavy, lebo preklapacka na Navitimeroch ma tlacila :(, cenovo to vychadza na 260€


    A teraz to najdolezitejsie, poradte ktory, pripadne mate nejake alternativy kaucukovych remenov, co vam sadli, dobre sa nosili a nechytal sa na ne prach po prejdeni po textile ako na tych lacnych..

    Dakujem

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Ahoj, no som sice zena, ale na Tvojom mieste by som isla do remienka so sponou. Teda mam tiez hodiny B a mali remen z jasterice, ale po pol roku vyzeral ako keby som s nimi kazdy den v skolskej jedalni umyvala riady. Mam aj ine hodiny, ktore mam kaucukove (mám na mysli kvalitny kaucuk) a tie vyzeraju stale rovnako dobre uz roky. Dokonca jedny su biele a ten kaucuk na seba vobec nechyta farby a spinu.
    Takze ja som jastericu hodila do kosa a chcela som remienok kaucukovy so sponou, kedze mam ale ruku ako dieta aj po upravení mi hodiny padali z ruky, takze som kupila variantu, ktoru uvadzas ako prvu ale bez napisu cez remen (zda sa mi to trocha sedlacke), taktiez stal 130e, mám ho od lete, nechyta prach ani spinu a je stale rovnaky, navyse je velmi pohodlne ked s nimi mozem robit cokolvek a nemusim brat ohlad na to, aby som neposkodila kozu.

  • dakujem za rady, ked budem mat trosku casu, asi skocim do obchodu a vyberiem si niektory..
    osobne sa ale priklanam k tej trnovej spone zatial, no uvidime :)

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • "bladerunner" wrote:

    ani jedno.
    problém bude v očiach 8/ - prečítaj ešte raz prvý príspevok - môžeš sa trocha nakloniť k monitoru :mrgreen:
    sorry, musel som ;)


    Jo jo, usli mi pismenka 'ne'natrafil... :D
    Hlasujem teda za trnovu sponu, nech nemas na druhej strane ruky dalsie hodinky... A ten remienok sa mi vzdy pacil... Cena... Za mna neni vo cem ;)

  • dakujem za nazory - aby som to u uzavrel, nakoniec som zobral kaucuk s trnovou sponou (nieco malo o tom mam v pribehu) a v mojom pripade rozhodli nasledovne veci:

    - moznost regulacie vo velkom rozsahu podla aktualnej nalady, nemam rad, ked mam remen moc natesno a zaroven ani moc plantavo, vzhladom na rocne obdobie a migraciu mojej telesnej schranky medzi teplom a zimou asi 5-6 krat denne a tepelnu roztaznost ruky je jednoduchsia regulacia dlzky
    - spona menej hakliva na skrabance vzhladom na jej mensiu stycnu plochu so stolom, ktoreho sa najcastejsie dotyka.. Na kovovom remeni co k Bckam mam je spona silno poznacena kanceldivigom a nie som z toho moc nadseny, s touto sponou mi hodinky pridu viac TOOL
    - preklapacej spony som sa trosku bal, lebo som mal Navitimer World s preklapackou, ktorej tvar nevyhovoval pri dlhodobejsom noseni mojej ruke a odspodu ma celkom neprijemne ta spona tlacila