STEINHART Nav.B-Uhr II vintage TITANIUM

  • Existuje mnoho značiek, ktoré vyrába pilotky inšpirované známymi modelmi z druhej svetovej vojny, ktoré používali vzdušné sily nemeckého letectva Luftwaffe. Steinhart sú jedné z nich. Dnes by som Vám rád predstavil konkrétny model STEINHART Nav.B-Uhr II vintage TITANIUM:

    Asi prvá vec, ktorá na hodinkách zaujme, je hrubý kožený remienok, ktorý má skutočný "vintage" (starožitný) vzhľad. A hoci Steinhart používa veľmi kvalitné kožené remienky v tejto cenovej kategórií, u tohto remienku musíte počítať s tým, že sa Vám postupom času "šupinky" z jeho povrchu stratia (odlúpnu).. Pod tým zostane iba žltá vrstva.. Preto doporučujem dokúpiť aj iný dodatočný remienok.

    K pravým pilotkám patrí aj neodmysliteľný vygravírovaný nápis "Fl. 23883"

    Ako môžete vyčítať z názvu hodiniek, púzdro je vyrobené z titánu. Hodinky sú preto ľahšie ako keby používali bežnú nehrdzavejúcu oceľ. Taktiež tmavo-šedý odtieň púzdra napovie, že sa nejedná o klasickú oceľ. Veľkosť púzdra je 44 mm, takže hodinky sú vhodné aj pre ľudí, ktorí sa obávajú zakúpiť si väčšie 47 mm hodinky. Steinhart ani neponúka veľa pilotiek, ktoré sú menšie ako 47 mm, takže z hľadiska veľkosti je Nav. B-Uhr II vintage Titanium zlatou strednou cestou.

    Veľkou korunkou môžete pohodlne naťahovať automatický strojček ETA 2824-2, ktorý je schovaný za celokovovým zadným vekom z nehrdzavejúcej ocele.

    Popri remienku dotvára starožitný vzhľad aj použitá superluminova, ktorou sú potiahnuté indexy, arabské číslice a krásne modrené ručičky. Tá má totiž vzhľad Old radium (staré rádium), ktoré sa kedysi používalo v hojnej miere na fosforeskujúce účely. Inak je ciferník jednoduchý, ľahko prehľadný a čitateľný, ako to má byť u každých pravých pilotiek.

  • Tiež si myslím, že určitú prevahu má Stowa. Ide však aj o pomer cena / kvalita. Steinharty sú vo všeobecnosti lacnejšie. To platí aj keď zrovnávaš modely s rovnakým strojčekom. Ceny sú nižšie aj preto, lebo Steinhart nema takú bohatú históriu ako Stowa. Keď si chceš kúpiť svoje prvé pilotky alebo celkovo "prvé" lepšie hodinky, kľudne choď do Steinhartu, budeš spokojný. Ak si už ale nainfikovaný hodinkomaniak a záleží ti na každom detaile, kúp si radšej Stowa ;)

  • Zalezi na tom, v com lespie. Pomer ceny a vykonu ma Steinhart jeden z najlepsich. Stowa je zas tradicna nemecka znacka s 85 rocnou tradiciou, ktorej prestiz je v porovnani so Steinhartom niekde inde. To sa prejavuje samozrejme aj v kvalite spracovania a v inych veciach. Otazka je, ci ten rozdiel dokazes ocenit a ci Ti stoji za tie peniaze. Steinhart je v tejto cenovej kategorii urcite dobra volba, zvazil by som popri nom aj pilotky Archimede.

  • "Spen" wrote:

    Zalezi na tom, v com lespie. Pomer ceny a vykonu ma Steinhart jeden z najlepsich. Stowa je zas tradicna nemecka znacka s 85 rocnou tradiciou, ktorej prestiz je v porovnani so Steinhartom niekde inde. To sa prejavuje samozrejme aj v kvalite spracovania a v inych veciach. Otazka je, ci ten rozdiel dokazes ocenit a ci Ti stoji za tie peniaze. Steinhart je v tejto cenovej kategorii urcite dobra volba, zvazil by som popri nom aj pilotky Archimede.

    Pekne si to napísal Spen. Vítaj na fóre! Začínam mať z toho dobrý pocit :)

  • Nejako extra narocny nie som. Dost u mna hra rolu aj cena, takze Steinhart mi bude asi postacovat. Este som pozeral aj tie Archimede a tiez maju pekne pilotky. Celkom sa mi pacia pilot XLH a tiez pilot chronograf, ale tie su uz celkom mastne..

  • "Spen" wrote:

    Zalezi na tom, v com lespie. Pomer ceny a vykonu ma Steinhart jeden z najlepsich. Stowa je zas tradicna nemecka znacka s 85 rocnou tradiciou, ktorej prestiz je v porovnani so Steinhartom niekde inde. To sa prejavuje samozrejme aj v kvalite spracovania a v inych veciach. Otazka je, ci ten rozdiel dokazes ocenit a ci Ti stoji za tie peniaze. Steinhart je v tejto cenovej kategorii urcite dobra volba, zvazil by som popri nom aj pilotky Archimede.

    tiež som zvažoval Archimedky chrono, tie získali 2x za sebou aj ocenenie top hodinky roka vo svojej kategórii, ale také Nav B-Chrono 47 mm
    majú presne ten istý stroj ETA Valjoux 7750 a dizajnovo sa mi veru páčia viac :)

  • "lam" wrote:

    tiež som zvažoval Archimedky chrono, tie získali 2x za sebou aj ocenenie top hodinky roka vo svojej kategórii, ale také Nav B-Chrono 47 mm
    majú presne ten istý stroj ETA Valjoux 7750 a dizajnovo sa mi veru páčia viac :)

    Máš pravdu, je to viac o vkuse a dizajne ako o kvalite, pretože tá je maximálne porovnateľná u oboch modelov. Strojčeky sú identické, púzdra majú rovnakú kvalitu ocele (316L). Je však päť faktorov, ktoré podľa mňa hrajú v prospech Steinhartu:

    1, Cena
    2, Pekný pozlátený rotor strojčeka s logom Steinhart. Archimede Pilot má iba štandardný nezdobený rotor ETA. Existuje síce možnosť doobjednať pekný ARCHIMEDE rotor, avšak to je ďalší príplatok 160 €!
    3, Steinhart má trochu lepšiu superluminovu
    4, Steinhart ponúka aj deň v týždni, nie iba dátum ako ARCHIMEDE
    5, Vidí sa mi, že Steinhart má trošilinku kvalitnejší remienok..

    Ešte si ale všimni rozdiel vo veľkosti! Steinhart 47 mm naproti ARCHIMEDE 42 mm!

  • Steinharti som ešte nevlastnil ale v rukách som ich už mal a páčia sa mi viac ako Archimede. Archimede Pilot som už vlastnil nepáčilo sa mi na nich to že pri veľkosti 42 mm tam bol kožený pásik iba 20 mm, podla mňa by tam mal byť 22mm a bral som to ako veľké mínus.....

  • Osobne mám STEINHART Nav B-Chrono II a som s nimi veľmi spokojný. Mám verziu 44mm a myslím, že je to tak akurát, 47 by som už asi nenosil.

  • ahojte...mne sa osobne velmi pacia 47mm, chcem sa spytat,mam pocit ze som videl tento titanovy model ale bez cisiel iba s ciarkami dokola...do tych by som urcite isiel,uz jedny piloty mam a hodili by sa mi jedny bez cisiel...) kto o tom nieco vie???

    IWC Big Pilot
    Rolex Sea Dweller Deep Sea
    Breitling Navitimer World
    Cartier Santos 100 XL
    Maurice Lacroix Masterpiece Croneo

  • "Shadow75" wrote:

    ahojte...mne sa osobne velmi pacia 47mm, chcem sa spytat,mam pocit ze som videl tento titanovy model ale bez cisiel iba s ciarkami dokola...do tych by som urcite isiel,uz jedny piloty mam a hodili by sa mi jedny bez cisiel...) kto o tom nieco vie???

    Ahoj Sahdow75, vitaj medzi hodinkomaniakmi ;) Pokiaľ viem, tak Steinhart taký model nemá a nikdy ani nemal.. Skoro všetky pilotky vo všeobecnosti majú čísla.