• Letna dovolenka pri mori sa nezadrzitelne blizi a je najvyssi cas zacat vymyslat co na ruku.. :mrgreen: Vzhladom k tomu, ze pocas volna casto zabudam co je za den, hladam day/date model. Cize parametre by boli:

    - day + date
    - velkost ideal 42mm, urcite nie menej ako 40 a viac ako 44
    - nizsie, tak do 15mm max
    - zafirove sklicko
    - kvalitnejsi kovovy tah
    - potapacska luneta (preferujem zafir, keramiku, ocel, ale moc realne to nevidim)
    - indexy ladiace s rucickami (ak su rucicky oramovane strieborne, aj indexy by mohli byt)
    - srobovacia korunka (ale wr 100 uplne staci)
    - dobra lumi
    - automaty, ale mozno by som prezil aj lacne pekne quartzky
    - cena cca 200e, ale vieme ako to chodi, takze do..700e. Cim menej tym lepsie, aby mi nebolo luto pripadnych tukancov, skrabancov a pod.

    Ak by mali Steinhart Ocean 1 ukazovatel dna, tak su jasny vitaz, splnaju pre mna vsetko co od sportovo elegantnych (a dovolenkovych) hodiniek cakam. Dalsi ideal by som videl u Bremont Supermarine, len tam je trochu ina cena :)

    Seiko baby monster/sumo/lubovolne 5ky nemaju srobovaciu korunku a pri blbnuti vo vode s dietatom to vidim ako problem (to iste Fortis). SKX007 sa mi v originalnom prevedeni nepacia a nejaky super "mod" som zatial nenasiel. Nove Seiko monster sa mi celkom pacia (v ramci hesla, tak skarede az su pekne), ale musel by som vyskusat na ruke lebo sa mi zdaju vacsie. Orienty su fajn, len nezvladam tlacitko na korekciu datumu (pouzil by som asi iba par krat v zivote).

    Nebranim sa ani garazovym firmam.. Existuje vobec nieco co hladam? :)

  • Misoo nic nezamykaj, mozno niekto poradi daco co nepoznam :P Leto je daleko, nikam sa neponahlam :)
    Kibi - prtave pre teba ci pre bezneho smrtelnika? :hehe: Inac musim priznat, ze po nich pozeram uz dlho. Chcelo by to skusit na ruke, nejaka dobra dusa v Bratislave co by predviedla sa najde..? :)

  • "papirova" velikost se precenuje - Monstra, Tuna Can, Samuraje atd. jsou spis male hodinky - nejen na zapesti 21,5 cm :)

  • Ake mate skusenosti a odporucanie pre zujuce sa naramky? Tusim vsetky co mam su rovnako hrube po celej dlzke. Uvazujem nad Super oyster k SKX007, na vyber je 22mm->20mm, alebo 22mm->18mm. Osobne odskusat/porovnat moznost nemam :triste1:

    18 na hodinkach

    18 vlavo, 20 vpravo

    zdroj

  • urcite ten viac zuzeny. na lungo mare mam zuzenie z 21 - 18 a je to fajn, na hydracoch mi obcas trochu vadi ze je ten tah tak neohrabane hruby :D

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • zavisi to od pocitu, ako to mas rad.. zuzenie na tahu co mam 24-20 mi vobec nevadi, ale zaroven tak isto rad nosim aj 24-24 remene..
    podla mna bude ale ten 22-18 tak nejako pohodlnejsi a pri bocnom pohlade na ruku da trosku viac vyniknut hodinkam

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Určite 22-18, je to oveľa pohodlnejšie. Na Seikách mám 22 a ako som si zvykol na zúženie od Rolexu, tak mi to docela vadí. Pozor, tým že je to pohodlné, je to aj návykové ;)

  • Vyskusal som novy HC tah, zuzenie o 2mm (21mm->19mm) v reale vidno ani citit nebolo. Cisto brusene clanky posobia na mna tuctovo, ostavam pri lestenkach. V pripade objednania SKX007 to bude urcite 22mm->18mm, tam je to uz lepsie.
    A ako povedal Alexion, novy HC model je :berk1: