Biely lumi cifernik

  • Nazdar maniaci, nedavno som natrafil tu na fore na Mysiakove Fortis B42 Marinemaster white. Musim sa priznat, ze biely cifernik potiahnuty lumi ma dostal. K tomu paradny antireflex..
    Momentalne moj rozpocet nepostacuje na Fortisky (an chronomagu v inzerate za cca 840e), tak som pozeral aj po nejakych inych alternativach. Vela som toho vsak nenasiel. Okrem tych nadhernych Fortisiek som vygooglil uz iba Roland Kemmner White Turtle. No tie Kemmner su na dlhe lakte, co som cital o komunikacii zaujemcov o hodinky s panom Kemmnerom. Verim, ze som len zle googlil a je este vela takychto krasnych hodiniek. Nasiel som aj taketo Seiko, ale ti ma vobec nenadchli, tak ako takmer vsetky Seiko hodinky. A teraz otazka na vas, maniaci. Viete mi poradit nieco za cca 500e, co bude mat na priemer bez korunky cca 42mm, krasne svietiaci cifernik a obojstranny antireflex? Samozrejme quartzky nepripadaju do uvahy :) Samozrejme, ze je tu este jedna moznost a tou je prestat chodit na forum a mat pokoj na dusi, no to sa mi uz asi nepodari :hehe:

  • Dakujem Vam obom za tipy :super:
    Janko, Damaska ma zatial neberu, co som pozeral, tak nemaju 42mm. Mozno ked trosku vyrastiem, tak 40mm bude strop. Mam doma B pilotky od Steinhart a nechcem sa ich vzdat na ukor Damaska.
    Mysiak, Zenton uz je riadna cena, to radsej tie tvoje Fortisy ;) Deep Blue Alpha Marine mi vobec nerezu. Este moje quartzky Edifice sa mi pacia viac ako tieto potapky. Tak zatial mi ostava len setrit na (zatial) dream watch Fortis :perv:

  • Dalsou volbou moze byt Junkers Spitzbergen F13
    6110-5: tu je dobre foto http://forums.watchuseek.com/f71/help-me-fi…l-837854-4.html, tieto uz na stranke vyrobcu nie su, ale este sa daju kupit
    6160-5, 6130-5, 6164-5: http://www.pointtec.de/junkers/spitzbergen_f13/

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • "esqueleto" wrote:

    Možno Archimede Sporttaucher..? Cena je ale vyššia, 785 € na kove, 655 € na koži alebo na gume.


    Tieto maju ciernu luminovu na rucickach/indexoch, ale biely podklad je bez lumi, nie?

  • Peto67: su pekne, ale pre mna celkom malicke :]
    esqueleto: tie Sporttauchery su fajnove, ale nenasiel som nikde foto, kde by bolo vidno lumi cifernika.
    rustin: Junkers su velmi pekne, no pilotky od Steinhartu ma este stale maju v hrsti, takze cisto pilotky asi v tomto smere nie.
    Vidim to tak, ze Mysiakovym Fortis sa (zatial) nic nevyrovna. Dakujem za tipy. Kym na tie Fortisy nazbieram zlatky, tak uz to bude nieco ine, no nekonecny pribeh :)

  • ked som si precital tvoje poziadavky - biely cifernik potiahnuty lumi, hned ma napadli LACO marine. v cene do 500 € urcite nezozenies nic nove s antireflexom
    ale bez neho mozes mat v cene okolo 350 €, napr. aj takyto kusok - Laco Casablanca, made in germany automaty s japonskym strojcekom, svietiaci bieli cifernik, ciernu pvd upravu, 42 mm puzdro (foto s lumi je 36 mm model)