Hodinky znacky Longines

  • Ahoj vsetci!
    Potreboval by som Vasu pomoc ohladom kupy hodiniek, takych vaznejsich :) . Velmi sa mi pacia hodinky zn. Longines Legend diver a Heritage 1954 s bielim cifernikom.
    http://www.longines.com/watches/herita…n/L3.674.4.50.0
    http://www.longines.com/watches/herita…n/L2.747.4.72.2
    Tieto dve su u mna teraz tie naj..., ale samozrejme ked mate nejake typy tak by som ich rad privital. Kukal som v tejto cenovej hladine aj Hydroconquest od Lon. a aj Tag Heuer Aquaracer, vyzeraju dobre ale asi nie az tak ako tie vyssie :). V kazdom pripade by som vyskusal nieco na kozenom remienku a najlepsie s motylikovou sponou. Ak dobre viem da sa zakupit aj zvlast taka spona original Longines..?!
    Cena by sa mala drzat max do 1500 eur, cca :]

    Breiling Superocean Steelfish Chrono, Breitling Super Avenger, Longines HydroConquest Chrono, Victorinox Summit XLT

    Edited once, last by misoo (April 20, 2014 at 9:58 AM).

  • Longinesmi nic nepokazis, ak siahnes po tych Legend Diveroch, budes mat skvele hodinky, ktore sa pri vhodnom remienku budu dat nosit kazdodenne, k obleku a na gume aj do vody.. ja by som volil tie..

    ak mas moznost, zajdi do obchodu kde ich ponukaju (napriklad do Eurovei) a vyskusaj si ich nazivo, nasledne budes mat jasno ci su tie prave pre teba..

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Ak môžem povedať za seba, mne sa oveľa oveľa viac páčia tie Heritage 1954. Ale pokiaľ ide o nejaké odborné zhodnotenie, na to sa na tomto fóre necítim, sú tu povolanejší. Hovorím len čisto podľa vkusu. Nad Longines tiež uvažujem do budúcna, strašne sa mi páči klasika a presne to ponúkajú. Ale momentálne musím financovať dosť iných vecí, takže ešte nejaký čas budem snívať.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • LLD su stylove a z tejto dvojice univerzalnejsie. Keby mam na ne ruku tak by boli prudko lakave na post trvalych hodiniek... Budes ich moct zobrat v lete do vody a kludne aj do obleku. Moj hlas maju :)

  • Dakujem chalani. Noo, aj mna lakaju trochu viac Legendky ako Heritage, ale na druhej strane zase aj tie maju svoje "plus" ktore zas mi chybaju v Legendoch, no neviem, hrozna dilema :triste1: :]
    Ta druha vec, remienky. Ani ich este nemam (hodinky), ani neviem ktore by som naozaj chcel ale uz pozeram ake remienky z akej koze s akou farbou...... by som vedel zohnat, hmmm. Kazdopadne by som sa chcel spytat este na to odkial by som vedel zohnat k nemu motyliky (or. Longines) lebo standardna spona sa mi nepaci. Nema na to niekto tu nejaku skusenost?
    Ani ja som to nemyslel ako tak velmi z odborneho hladiska, natolko sa ani ja nevyznam v tomto svete, kazdopadne je dobre pocut (citat) nazory aj profesionalnych hodinkomaniakov ako aj nazory beznych ludi :)
    A co myslite, Tag Heuer Aquaracerky? Tie radsej nie?
    Pozeral som ich na stranke chrono24 a tam ceny su priaznivejsie ako napriklad v obchode, je tam rozdiel aj 200-300 eura, da sa spolahnut na ten portal?

    p.s. dakujem za trpezlivost a rady, v zivote je to so mnou ovela horsie :mrgreen:

    Breiling Superocean Steelfish Chrono, Breitling Super Avenger, Longines HydroConquest Chrono, Victorinox Summit XLT

  • "Matej" wrote:

    Nad Longines tiež uvažujem do budúcna, strašne sa mi páči klasika a presne to ponúkajú. Ale momentálne musím financovať dosť iných vecí, takže ešte nejaký čas budem snívať.

    Urcite si budes vediet zakupit svoje vysnivane hodinky, drzim palce! ;)

    Breiling Superocean Steelfish Chrono, Breitling Super Avenger, Longines HydroConquest Chrono, Victorinox Summit XLT

  • ako povedal janko, mat na to ruku tak LLD su doma, proste hodinky ku vsetkym prilezitostiam.
    Co sa tyka motylovej spony, tak tu zozeniez u kazdeho predajcu Longines, objednaju ti ju, cena je cca 110 €, na ebay ide original v podstate tiez za podobnu sumu.
    Na chrono24 mas spolahlivych aj menej spolahlivych predajcov, treba byt obozretny.

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • LLD som tiez uvazoval dost dlho, ale mna odradila absencia tahu a nemoznost otacat lunetu vo vode/mokrymi rukami. Tiez zevraj zvykne byt problem ju presne vycentrovat, pri utahovani korunky sa pohne o kustik a niektorych citlivych jedincov to vie zevraj vytocit :hehe:

  • "misoo" wrote:

    Alexion, myslis to napr. tak, ze sa da pri hydroconquestoch vymenit motylkova za preklapacku ??


    no pockaj, tu bola rec o motylovke na kozeny remienok a s tym problem urcite nie je. pri ocelovom tahu sa k hydracom nedodava motylova spona ale :) da sa pouzit ta z conquestov, pretoze tah je rovnaky (ma dokonca aj polclanok co HC nemaju).
    ja som kupoval motylovu sponu na lungo mare, tie pojdu na remen ;)

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • Moje zapastie je okolo tej 20-ky tak by asi sadli, ale tych 42 mm-ov zase az tak neni vela, alebo? Vdaka za radu Alexion to ma ozaj nenapadlo ze by som sa mohol na to spytat v obchode :) Uz som zacal hladat vselijake stranky ktore ich predavaju.
    No, u mna zase to nebude znamenat ziadny problem (otacat lunetu vo vode/mokrymi rukami), je jedno ci sa jedna o potapky alebo hodinky s mensiou vodotesnostou do vody by som ich v ziadnom pripade netahal a to sa mi pacia najviac prave potapky :] , trochu som asi cudak... Na to by som potom musel kupovat este jedny hodinky akurat do vody :cote: aale ostanme radsej pri volbe tychto (priatelka sa len teraz zmiernila ze budu nove hodinky, nechcel ju sokovat az tak rychlo s dalsimy ::d )

    Breiling Superocean Steelfish Chrono, Breitling Super Avenger, Longines HydroConquest Chrono, Victorinox Summit XLT

  • Dnes som nasiel este jedny co sa mi velmi zapacili (mozno viac ako LLD), hoci som vedel ze existuje aj chrono verzia z Hydroconquestov ale nehladal som realne fotky. Sam sebe som s tym nepomohol :mrgreen: , co vy na to? Asi sa jedna o vystavny kus, cena je tam 1350 eur, oplati sa?
    Par fotiek:

  • Nakoniec som sa rozhodol pri Hydroconquestoch v chrono verzii :) . Ako ich budem mat v rukach a budem moct urobit zopar fotiek hodim to do vlakna potapacskych hodiniek. Dakujem este raz vsetkym za radu.

    Breiling Superocean Steelfish Chrono, Breitling Super Avenger, Longines HydroConquest Chrono, Victorinox Summit XLT

  • tak super. tento novy model chrono sa mi paci o cosi viac ako predosly model. sup sup foto. dufam ze sa ukazes na niektorom zo zrazov :)

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • Fotky nenesu znamky mojej produkcie ale su fakt vydarene, velmi vela pomohli pri rozhodnuti ::d ale zaroven aj urobili vela bolesti hlavy ked som sa musel rozhodnut medzi Hydro a Hydro Chrono (velke problemy zivota :mrgreen: ). Na niektorom urcite ;) .

    Breiling Superocean Steelfish Chrono, Breitling Super Avenger, Longines HydroConquest Chrono, Victorinox Summit XLT

  • "misoo" wrote:

    O kolko su pls vyssie chrona? Dik

    Noo, to ti este nepoviem. Zajtra idem si ich vyzdvihnut, potom to sem hodim. Podla mna to bude asi 1-2 mm naviac. Aspon podla fotiek....

    Breiling Superocean Steelfish Chrono, Breitling Super Avenger, Longines HydroConquest Chrono, Victorinox Summit XLT

  • Fotky ktore som urobil dam do vlakna "Vase hodinky" pod nazvom "Longines Hydroconquest Chrono Automati 2013" aby bolo vsetko ako ma byt :mrgreen:

    Breiling Superocean Steelfish Chrono, Breitling Super Avenger, Longines HydroConquest Chrono, Victorinox Summit XLT