• Po odchode Steinov mi stale chybali nejake "suby" v zbierke, toto je myslim dostojna nahrada. Inspiracia tam je, ale zaroven su dost svojske.

    Prve pocity:
    - tah je dost zly, ostre hrany, hrkoce, spona plechova. SKX Jubilee je na tom ovela lepsie, asi ho znovu kupim a skusim tam narvat
    - chod lunety trosku tuhsi, ale absolutne presny, bez vole
    - velkost podla ocakavani bez vyhrad, 42mm je jednoducho pre mna ideal :)
    - 22m nozicky, takze mozem blbnut so zbierkou remenov
    - vsetko sedi ako ma, luneta, rucicky, minutovy kruzok.. ale zdoraznil som, aby mi poslali bezchybny kus :)
    - lumi na urovni Seiko, cize perfektna
    - lumi je rovnomerna, ale na dennom svetle su rucicky zelenkave, indexy biele. Muselo ist o nejaky zvrateny zamer, inac si to neviem vysvetlit.
    - vasne vzbudzujuce Orient logo je v skutocnosti drobne a vhodne doplna chromovane indexy a decentne napisy
    - tlacitko na prehadzovanie dna v tyzdni je fuc, inac by som ich nekupil :)

    Ak porovnam Ray II s SKX399:
    - Seiko ma ikonickejsi tvar puzdra a ruciciek, Orienty su trochu "nudne", ale zaroven "dospelejsie"
    - Seiko ma rucicky s hnedym nadychom, Orient zelenkaste
    - Seiko ma prilis lahky chod lunety s velkou volou, Orient vyhrava
    - Seiko luneta sa da lahsie uchopit, ale za trest nesplyva pekne s puzdrom
    - Seiko krici do sveta "tool", Orient decentne vravi "elegantno sportove potapky"
    - Seiko su trochu univerzalnejsie co sa tyka remenov, ale ani Orient sa nema za co hanbit
    - Seiko hardlex je chraneny lunetou, Orient mineral schyta vsetky rany ako prvy
    - Seiko cifernik tmavo sivy, Orient cierno cierny (presne ako luneta)

    Bonus:
    Orienty Mako/Ray maju presne rovnaky rozmer lunety ako SKX007 rada, takze v case nudze je mozne dost vyrazne zmenit vzhlad hodiniek (ano, planujem to aspon vyskusat :D ).

    Fotky zatial nemam, tak aspon mobilovka

  • Paradne! A tou informaciou o kompatibilite lunety s Skx007 si ma neskutocne potesil, nemas podobnu znalost aj o ciferniku? :)
    PS: kde si ich kupoval, ked si mohol dat prosbu na "bezchybny kus"? Dakujem.

    Sent from my tralalalk :)

  • Paradne! A tou informaciou o kompatibilite lunety s Skx007 si ma neskutocne potesil, nemas podobnu znalost aj o ciferniku? :)
    PS: kde si ich kupoval, ked si mohol dat prosbu na "bezchybny kus"? Dakujem.

    Sent from my tralalalk :)

    Cifernik dost pochybujem, ak si odmyslime uchytenie, tak asi nebudu celkom sediet diery na datumovku a celkovy rozmer ciferniku. Neviem aky mas zamer, ale je mozne kupit aftermarket ciferniky aj na Orient Mako/Ray, aj ked teda vyber je dost obmedzeny.

    Kupil som u EU AD - seriouswatches.com, maju perfektny pristup a urcite ich odporucam.

  • Pekné zhrnutie, mne sa pozdávajú, že majú zošikmenú lunetu, nemusia tolko zadrhávať o košeľu ako skx007/009.
    S mojou rukou asi pôjdem do MakoXL.

  • Original ide dole fest lahko, zasunul som cepel noza, jemne potocil a uz bola luneta dole. Naspat staci rucne zacvaknut, netreba nejaku hrubu silu. Seiko luneta je v podstate len polozena. Takze to islo rychlo no :)

    Ked porovnam s SKX alebo SNZH, tam som zapasil dlhsie s odlupovanim + na nasadenie som takmer vytiahol hodinarsky lis.

    Teraz ale rozmyslam nad coin edge lunetou + sklenenou alebo nejakou inou zaujimavou vlozkou :siffle:

  • Praveze som asi az moc vybureny - z dostupnych hodiniek mam "vsetko", z drahsich ma nelaka nic co by som naozaj chcel vlastnit a taketo lacne ma s ich moznostami bavia najviac.. :)

    Edit: priemerna presnost za 4 dni je +1s/d, zatial moze byt :)

  • Tieto hodinky maju asi iba jednu "chybu" - realne ziadne ine nepotrebujem (ale to som tusim vravel aj o SKX ). Vedia byt tooly, "slusacke", zvladnu ist do vody, do lesa, idu presnejsie ako svajce z vyroby, lumi perfektna, maju pre mna nutnu komplikaciu dna v tyzdni.. A ked ich nahodou raz rozmlatim, namiesto servisu sprosto kupim nove a moja penazenka bude na tom stale lepsie ako po obycajnom servise svajciarskych. Na kategoriu OWG im chyba len povestny MI (cize Macher Index) z "vyssich" znaciek. Pocitovo a bez skumania lupou by som ich zaradil asi dakde k Fortis, Glycine, Davosa,.. Lepsi dojem mam iba z Longines HC, Tag Heuer Aquaracer a Seiko tuna. Len neviem ci je to dobra znamka pre Orient alebo zla pre tie ostatne znacky :)

  • ,,,Len neviem ci je to dobra znamka pre Orient alebo zla pre tie ostatne znacky :)

    Určitě špatná pro všechny ostatní a dobrá pro Orient :) Seknou Ti. A švýcaři ať se učej, jak se dělaj levný a kvalitní hodinky i s jejich swiss historií, nebo spíš histerií ::d

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1