Skrátenie silikónového ťahu s preklápacou sponou

  • Zdravím,
    Myslím, že by nebolo na škodu založiť jedno vlákno venované údržbe, ošetrovaniu a praktickým a technickým radám týkajúcich sa hodiniek. (leštenie, výmena remeňov, intervaly údržby u jednotlivých typov pohonu....). Zatiaľ som žiadne takéto vlákno nenašiel ak existuje ospravedlňujem sa za moju nepozornosť a prosím Admina nech presunie môj príspevok tam.

    No ale vlastne dôvod prečo zakladám toto vlákno je, že by som bol rád ak by mi niekto poradil s problémom o ktorom napovedá už samotný názov témy. Najlepšie je asi navštíviť hodinára, ale keď už čo to bude stáť? Je náročné to zrealizovať svojpomocne? Vítam každú radu a nápad ;)

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • neznam detaily, ale nemelo by to byt tak tezke - maly sroubovacek nebo vystezejkovac a ostry nuz by mely stacit
    to dulezite je DVAKRAT MER, JEDNOU REZ - zkracovani po jednotlivych dilcich je ireverzibilni proces a doporucuji to delat opatrne, pomalu a s opakovanym zkousenim na ruce :)

  • ..ja som to tiez riesil s vystezejkovacom (slovensky nazov nepoznam :D ) a postupnym urezavanim clankov ostrym nozikom, skracoval som aj sirku pri spone, ale vysledok vyzeral OK si myslim.
    netreba sa toho bat, hlavne pomaly a pozorne a urcite to pojde

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Dôležité je vedieť o aký silikónový ťah ide.. Pokiaľ má jednotlivé časti uspôsobené na zmenšovanie (niečo ako na priložených obrázkoch Steinhart), tak by to nemal byť problém.. Treba to fakt iba poriadne zmerať a radšej si nechať rezervu a vyskúšať..

    Ak ale pôjde o niečo takéto:

    Tak to nie je uspôsobené na skracovanie.. A teda si neviem celkom ani predstaviť ako by sa to dalo skrátiť..

  • Išlo o silikónový ťah prvého typu skrátenie prebehlo bez problémov takže, ďakujem za rady.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Oka, keď sa ti to podarilo skratiť.

    "EDY" wrote:

    ..Myslím, že by nebolo na škodu založiť jedno vlákno venované údržbe, ošetrovaniu a praktickým a technickým radám týkajúcich sa hodiniek.

    Inak niečo ako zaobchádzanie s hodinkami nájdeš tu: http://www.hodinkomania.sk/viewtopic.php?f=5&t=30

  • Možem len potvrdiť , že Steinhart to má naozaj ok urobene na tom silikóne..včera som vôbec po prvý krát robil jeho skrátenie a prehod na hodinky, trošku dlhšie mi to trvalo ale všetko dopadlo dobre. Chce to len čas a kľud :)