STEINHART - PVD uprava

  • Ake mate skusenosti s opotrebovanim PVD vrstvy na hodinkach? Je tato vrstva trvacna, ci byva pravidlom opotrebovanie a nasledne "presvitanie" svetlych plôch po oteroch, pripadne skrabancoch? :)

    Dakujem za info

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Všetko niečím "natreté" má tendenciu sa otierať a PVD nie je výnimkou. Je to síce relatívne odolná úprava, avšak skôr či neskôr s veľkou pravdepodobnosťou farba podkladu niekde na hrane prerazí.

  • to je skoda :/ vyzera to moc pekne, lenze v porovnani s tym budu potom klasicke ocelove hodinky posobit ako by boli stavane na celu vecnost :)
    na svoej veci, na hodinky obzvlast, si davam velky pozor, ale keby som ich nahodou niekde suchol, asi by som to tazko potom predychaval a radost z ich nosenia by bola prec

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Steinhart používa DLC úpravu. Zjednodušene povedané je to lepšia, resp. odolnejšia PVD úprava, ktorá sa nanáša viac násobne. Pomerne dobre to odoláva oderom, avšak závisí od používateľa. Zničiť sa to dá. Ale väčšinou až pri väčšou náraze alebo poškrabaní, ktoré by za normálnych okolností nemalo nastať. Oceľ je samozrejme celokovová, takže tam hrozia iba škrabance. Ešte lepšie je na tom keramika, resp. volfrám, ktorý sa dá iba veľmi ťažko poškrabať.. ak vôbec.. avšak jeho nevýhodou je pomerne veľká krehkosť. Pri páde na tvrdú podlahu by sa mohla ulomiť nejaká časť hodiniek, napríklad nožičky.

  • S DLC úpravou od Steinhartu mám ja osobne zlú skúsenosť, keď som farbu podkladu mal možnosť zbadať už po dvoch noseniach na ruke. Je to síce "mikroskopická" bodka, takže neviem presne povedať, či je tam od výroby, alebo som do niečoho ťukol, ale v nedôvere ma to utvrdilo, keďže rozhodne nič neobvyklé čo by to mohlo vyvolať sa im nestalo. Vždy uprednostňujem výrobky, ktorých farba zodpovedá farbe materiálu z ktorých sú vyrobené a to nie len pri hodinkách.