Mechanické či quartzové hodinky?!

  • Zajímavé "dilema", sám preferuji kombinaci.
    Takže nějaké automaty, nějaké ty manuály, něco na baterku s quartzem, ideálně zajímavým jako GS, Campanola apod a pár vintage, baterkových i mechanických, ať je to komplet.

  • Pre začiatočníkov veľmi užitočný článok, a samozrejme aj pre tých, ktorý si plánujú kúpiť prvé hodinky.

  • Mechanické či quartzové hodinky?! ano zaujimava tema , stale aktualna . u quart , su aj lacne do 200-300 eur pekne aj presne a spolahlive strojčeky , dokonca aj švajčiary začali šetrit s rubinmy a stane sa že povestne SWISS sú bezkamenove quartzky za 400 -800e čo sa mi už nepačí od nich. Ine kafe su mechanicke , tam cena ine skoro do nekonečných vyšin aj 10.000 ba až 100.000 eur ,, ale nečakajte velku presnosť !! Maj som za poslednycj 30 rokou rôzne automaty a veru aj tie s SCOS robili +- aj 20 sec. denne. Seriózne sú snad na presnosť do +- 5 sec. denne Rolex , Patek P. a Omegy z poslednych rokou ....

    Peter Th.

  • junci, otazka do plena?

    nemyslel som si, ze sa na to spytam. ako je odolny mecaquartz na otrasy? hladam nieco na bike, iba asfalt, ked idem do mesta alebo nejaku light asfaltovu cyklocestu. nechcem digi, smart a ani quartz (jedine, ak by mali plynulu sekuncovku).

    automaty na to moc vhodne nie su, aj ked mam full celopero.

    vdaka za info.

  • junci, otazka do plena?

    nemyslel som si, ze sa na to spytam. ako je odolny mecaquartz na otrasy? hladam nieco na bike, iba asfalt, ked idem do mesta alebo nejaku light asfaltovu cyklocestu. nechcem digi, smart a ani quartz (jedine, ak by mali plynulu sekuncovku).

    automaty na to moc vhodne nie su, aj ked mam full celopero.

    vdaka za info.

    a čo myslíš pod pojmom " mecaquartz " :?: buď konkrétnejší :P

    A stitch in time :D

  • sa nehanbis toto spytat :?: :!: :?:

    No nehanbím 😜 ako mecaquartz sa označujú kalibre, kde sa kapacitor nabíja pohybom klasického rotora a poháňa klasický quartzový analógový kaliber npr seiko vh31. Potom sa za mecaquartz počíta klasický baterkový chronograf radu vk63, vk64 … kde quartzový analóg má mechanickú chronografickú nádstavbu a kopu iných. A podľa mňa sem trocha patrí s odretými ušami aj spring drive od seika kde to ale je tricha inak :

    Spring Drive je vlastně mechanický strojek, kde až 80 % součástek je jako u mechanických hodinek – ukazuje na to také hnací pero i absence baterie. Ale k regulaci pohybu celého soukolí se nepoužívá krokové ústrojí a setrvačka s vláskem, ale zcela nová patentovaná technologie: tri-synchronní regulátor. Aby šly hodinky s garantovanou přesností +-1 sekunda denně, má za úkol tri-synchronní regulátor korigovat tři energie – mechanickou, elektrickou a elektromagnetickou.

    Jak už bylo řečeno, Spring Drive nemá baterii. Celý mechanismus je poháněn silou z hnacího pera, stejně jako u klasickým mechanických hodinek. Tím zásadním rozdílem je, že brzdný systém není pomocí kotvy, ale kluzného kola zpomaleného elektromagnety. Jejich účinnost je navíc regulována přeneseně na základě frekvence, kterou udává quartz. A jak se podařilo rozkmitat quartz? Elektrickou energií, kterou přeměnilo kluzné kolo z mechanické síly dané hnacím perem. Teda tak a ty vlastne čo chceš :?:

    A stitch in time :D

  • ja viem zamknut vidlu na biku, ale rotor na hodinkach :?:

    Jen pootočíš bazmekem, lehčí než zamknout kolo. A zkusil bych mrknout po Citizenech s EcoDrive, cpou to do všeho, určitě bych vybral něco levnějšího na kolo. Ale já bych vzal Garminy nebo Géčka.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • junci, otazka do plena?

    nemyslel som si, ze sa na to spytam. ako je odolny mecaquartz na otrasy? hladam nieco na bike, iba asfalt, ked idem do mesta alebo nejaku light asfaltovu cyklocestu. nechcem digi, smart a ani quartz (jedine, ak by mali plynulu sekuncovku).

    automaty na to moc vhodne nie su, aj ked mam full celopero.

    vdaka za info.

    Ja si myslím z praxe že to bežne bicyklovanie zvládnu OK !! no ale najviac vydržia G-Shock ....

    Peter Th.

  • chlapci, ja nechcem hodinky na bikove vylety, len ked zbehnem na biku do mesta alebo pojdem po asfaltovej cykloceste. inak na bike som mal Festiny ChronoBike a vydrzali v pohode.