Je tu niekto zberateľ mincí a bankoviek?

  • "misoo" wrote:

    skor napis co nezbieras... :mrgreen: mam doma par minci, po dedkovi, ale netusim co su zac a tak, no mam ich ako pamiatku ;)

    Ak je to U.S.A. tak ti ich aspoň nacením, nech vieš akú majú zberateľskú hodnotu.

  • mam stokorunacku na ktorej je Klement Gottwald. V podstate limitovana edicia, vysli tusim tesne pred revoluciou a potom zmizli, mari sa mi ze ich bolo malo. Ma to nejaku netrivialnu hodnotu dnes ?

  • "ivan_989" wrote:

    mam stokorunacku na ktorej je Klement Gottwald. V podstate limitovana edicia, vysli tusim tesne pred revoluciou a potom zmizli, mari sa mi ze ich bolo malo. Ma to nejaku netrivialnu hodnotu dnes ?

    Tých bankoviek bolo veľa. To nebola limitovaná séria. Ale jedná sa o to, akú sériu bankovky vlastníš. Tá cena sa môže vyšplhať až na 40 - 50€.

  • Ja mám doma One Dollar USD z 1880-teho... tuším je stále platný ::d, ale už si za neho nekúpim to, čo voľakedy.

    Tempus Fugit

  • "ivan_989" wrote:

    ...je tam A17 a potom ze 670339 kolok nema. Este som nasiel bannkovku 50kcs s Hviezdoslavom a kolkom. A kovovu 50kcs s Janom Kollarom. US mince ani papieriky ziadne nemam...

    Bolo by dobré sa pozrieť na Aukro.cz, tam sa predávajú bankovky aj mince rôzneho druhu. Tam by si zistil po čom z hruba idú takéto bankovky a mince.

  • "Roby" wrote:

    Ja mám doma One Dollar USD z 1880-teho... tuším je stále platný ::d, ale už si za neho nekúpim to, čo voľakedy.

    To máš pravdepodobne mincu? Mal by to biť Morgan dollar. Tu je zhruba ocenenie.
    Morgan Silver Dollar Values
    1878-1921

    Condition of Coin
    Date Good - G Fine - F Extremely Fine XF Uncirculated

    1880 $21.37 $21.37 $22.86 $31.73
    1880 CC $82 $119 $178 $353
    1880 O $21.37 $21.37 $22.86 $62
    1880 S $21.37 $21.37 $22.86 $28.8

  • Áno je to minca, pravdepodobne strieborná, stav by som odhadoval na Good - Fine, len nerozumiem tomu označeniu CC, O, S...

    Tempus Fugit

  • "Roby" wrote:

    Áno je to minca, pravdepodobne strieborná, stav by som odhadoval na Good - Fine, len nerozumiem tomu označeniu CC, O, S...

    To je označenie pre štát v USA v ktorej mincovni to bolo razené. Tu značku nájdeš tu obrázok:

  • "kupec" wrote:

    To je označenie pre štát v USA v ktorej mincovni to bolo razené. Tu značku nájdeš tu obrázok:


    ...aha už je mi to jasné... Tak na tej mojej je to bez označenia.

    Tempus Fugit

  • "Roby" wrote:


    ...aha už je mi to jasné... Tak na tej mojej je to bez označenia.

    Ak by si ju chcel predať , ta sa ozvy cez SS.