Hamilton Khaki Pilot 46 mm Grey

  • Raz za čas sa poteším hodinkami a keďže už pol roka som nič nové nekúpil, bola to len otázka času. Dnes mi dorazili do „flotily“ Hamilton Khaki Pilot 46mm Grey a aby som vyhovel požiadavkám dvoch nedočkavcov dovolím si sem narýchlo nahodiť stručné dojmy a zodpoviem dotazy, ktoré som dostal.

    Pocit z hodiniek je veľmi dobrý, je to presne to, čo som čakal. Spracovanie zodpovedá cenovej hladine v ktorej sa pohybujú, myslím si, že veľmi slušné, sánka mi síce nepadla, ale ja som dosť náročný a som spokojný, takže si myslím, že bude spokojná väčšina ľudí. Menšiu výčitku by som mal k tomu, že na mojich pri celej hodine nie je malá ručička presne na indexe, ale to je prkotina. Čo musím vyzdvihnúť je však ciferník. Je krásny a najmä brúsené čísla pri hre svetla sú úchvatné. Rovnako dlhá sekundovka je úžasná a ja ju strašne žeriem. Leštené časti (skosené hrany) chytajú celkom slušne otlačky, ale predpokladám, že keď ich prestanem toľko ohmatávať, bude to v pohode. Tie leštené plochy sú dosť malé, avšak ich umiestnenie im s zaručí vlásočnice pri prvom oblečení niečoho s dlhým rukávom.
    Priemer hodiniek je 46 mm bez korunky. Nožičky sú však veľmi dobre tvarované, preto si myslím, že kto znesie 44 mm napr. pri STEINHART Nav B-Uhr II, zvládne aj týchto 46 mm. Nosia sa vynikajúco a mne na ruku sadli ako ... by boli vyrobené na mieru :mrgreen: .

    Môj celkový dojem je pozitívny, dostal som presne čo som čakal a hľadal.

    Na fotky nemám už nemám svetlo ani talent, tak aspoň video z youtube:

    [youtube]Ofivr1TQDus[/youtube]

  • gratulujem k hodinkam :super: , nad tymito som kedysi premyslal aj ja ale akosi som sa potom preorientoval na Steinhart.. kazdopadne super vyber :super:

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Diky chlapci ;)

    "misoo" wrote:

    Nepostrehol som vysku...? A to s tou malou rucickou nechapem...?


    Výška 12 mm, pri Apollonoch ultratenke :mrgreen: .
    Cez okienko malej ručičky je vidieť číselný index hodiny, na ktorý ukazuje a ten pri celej hodine (napr. 9:00) nie je presne v strede okienka. (do stredu sa dostane cca. 9:02)

    jj, day/date je pre mňa veľký benefit, aj keď pilotkám by som absenciu bol schopný odpustiť, dátum by chýbal.

    • Official Post

    tak to musis mat pocit jak v kine :super: :mrgreen:
    aha, uz chapem... je to cudne, ved to by mala byt ich "pycha" mat takuto ficurinku a pritom to nefunguje poriadne... urcite by som im dal vediet o tom a mozno sa k tomu postavia celom a hodinky ti vymenia. ci myslis ze to neni chyba konkretneho kusu a budu to mat vsetky ?
    jj datum je moc fajn a nejako neprichadza stav ze by som si na to zvykol... mas pravdu, skusim sa zacat utesovat tym ze ide o pilotky :D

    inac niesi z BA? by sme mohli dat s cretinom a dalsimi blavakmi nejaky zraz, hm? spravili by sme porovnanie pilotiek :) moc by som si chcel tieto hami vyskusat, je to taky moj tajny objekt spekulacii... :perv:

  • Vďaka plastickým číslam ako v 3D kine :hehe: .
    Myslím, že je to vlastnosť konkrétneho kusu, ale predpokladám, že nebude ojedinelá a podobný problém sa vyskytuje pri viacerých. V tejto cenovej kategórii je to znesiteľné, ručné piplanie sa s tým vo fabrike by ich zrejme predražilo, nepresnosť ručičiek a indexov je problém aj oveľa drahších hodiniek. Sú to zlomky milimetra o ktoré sa pri montáži posunie buď ciferník, alebo ručička. Popravde ma to netrápi, človek si to má možnosť všimnúť iba raz za hodinu a aj to pri dlhšom pohľade. Vyriešil by to servis, do Nemecka a ani do fabriky ich posielať nemienim, na SK je záručný servis v RS a tam sa tiež kvôli tomu nechystám.
    V BA momentálne nebývam, chodím tam relatívne často služobne, spravidla neplánovane a narýchlo :mrgreen: . V každom prípade ak by som vedel o niečom dopredu, dám vedieť a prípadne môžme na "jedno" skočiť :alcool1: .

    • Official Post

    Musíte si uvedomiť, že ten strojček s tými všetkými kolieskami má aj určitú vôlu. Keď tá hodinová ručička ukazuje na všetkých hodinových indexoch nepresne o tie dve minútky, tak potom je zle nasadená, ale keď ti to ukazuje iba na 9tke, tak potom to bude pravdepodobne spôsobené tou vôľou strojčeka.

  • Pekne hodniky, tiez som nad nimi rozmyslal a stale aj rozmyslam - day/date modely ma vzdy oslovia :)
    K tym zle nasadenym rucickam - neviete niekto ake vystupne testy sa robia pred vypustenim hodiniek z fabriky? Ocakaval by som, ze spravne nasadenie vsetkych ruciciek bude jednym zo zakladnych ukonov. Mal som podobny problem so Steinhartami Ocean 1 a nevedel som si na to zvyknut, tak isli na opravu (nanestastie nedopadla najlepsie, ale uz sa to riesi). Nepravidelnej nepresnosti s indexami ako opisuje esqueleto rozumiem, ale ked je odchylka v podstate vsade rovnaka.. Netusim o kolko by to predrazilo cele hodinky, ale asi by som radsej pridal par eur a mal istotu, ze je vsetko napasovane ako ma byt (vratane lunety). Nemoze to byt predsa take zlozite, ci..? :)

    • Official Post

    Suhlasim s tebou, malo by to tak byt. No kedze kontrolu (ak) robia ludia, tiez moze nejake to male percento uniknut... Nepoviem pri cinskych hodinkach za par evri, ale v tejto cenovej hladine by mala byt kontrola samozrejmosťou. Radsej nech mi idu o pol minuty nepresne ako nepresne ukazovat.

  • Buďme realisti chlapci, je to posun v desatinách milimetra pri hodinkách, ktoré sa robia v tisícoch kusoch. Predraženie by bolo zásadné, rátam radovo v desiatkach percent (stovkách eur). Takéto detaily sa dajú ustriehnuť pri limitkách v desiatkach kusov, nie pri takých množstvách.