Must de Cartier Quartz

  • Tak som tu nový a potreboval by som od vás poradiť. Mám doma jedny strieborné Must de Cartier Quartz na sivom koženom náramku, vyrobené v 70./80. rokoch 20. storočia. Sú originál, ale neviem aká by mohla byť odhadovaná cena?
    Je to 925 striebro, zafírové sklíčko, ciferník obsahuje číslo 12 zo zlata, číslo 3 nahradzuje 1 rubín, číslo 6 nahradzuje 1 rubín a číslo 9 nahradzujú 3 rubíny; ručičky a koliesko sú tiež zo zlata. A vodotesné sú do 20 metrov.
    Ten kožený náramok to musel byť kedysi vymenený, ale nevadí.
    Prosím nevysmejte ma, v Cartier hodinkách sa nevyznám a preto som chcel poprosiť o radu pri oceňovaní od vás odborníkov. :hello: :)

  • "misoo" wrote:

    Vitaj, pozri na chrono24.com, videl som tam podobne za cca 1500€, ale len zlate bez rubinov. Netusim kolko € mozu tie cervene sutre pridat :)

    Tak díki, viem Chrono24 som prezeral a našiel som tam tiež strieborné Must de Cartier Quartz a boli rok 1980 a predávali sa za 1750€ alebo 1770€, ale tie nemali žiadne rubíny ani podobne. Tak uvidím, kolko mi tie šutre pridajú. Ale mohlo by mi to priniesť aj 2000€+... :ghee:
    Lebo záujemcu už mám. :taré1:

  • "obchodnik-o3" wrote:

    do coho to vrazis potom? na co sa mame tesit...

    Ešte neviem, asi nejaké Chopard alebo Patek Philippe. :coeur:
    Pochopitelné, že som ochotný priraziť hocijakou sumou k tomu, ale ja si hladám teraz nové hodinky už celkom dlho, skúšal som a skúšal, hladal som a hladal som a žiadne mi neboli dobré a mnoho ma sklamali výzorovo v skutočnosti.
    :(

  • "stopa99" wrote:

    To ja by som si u PP urcite nieco vybral

    Veď PP si len idem skúšať, tie by mi mohli sadnúť, ale Chopard sú tiež velmi lákavé. :)
    A čo hovoríte na Hublot? :)

  • "stopa99" wrote:

    Ak sa smiem opytat ake PP mas vo vyhlade?
    Hublot je podla mna dost predrazeny za tie peniaze radsej JLC.

    Fúh, PP sú skoro všetky velmi chutné hodinky, tak neviem ešte presne.
    Ale dôležité je nech sú mi dobré, lebo presvedčil som sa u Rolex za 300 000€ a u Hublot za 900 000€, že jedno ako dobre môžu vyzerať, keď nesadnú ani za Boha. Ako mne sa páčia napr. Calatrava, ale taký PP Tourbillon a Annual Calendar je iná káva. :ghee:

  • "stopa99" wrote:

    A to bol aky model Rolexu za 300 000e 8|
    Kedze si nenapisal aky model chces skusit tak ti neviem povedat ci ho maju vo Viedni alebo kam chces ist pozriet PP?

    Do Viedne sa chystám, ale ak by som išiel v marci do Ženevy na autosalón, pozrel by som jasneže hodinky. :)
    A tie Rolex za 300 000€ boli zlaté, limited edition, už neviem ako sa volali, ale naživo dokážu sklamať ti poviem,ale zistím ti presný názov. ;)

  • Takze limited edition som este u Rolexu nevidel ale je mozne ze neviem vsetko :) Fakt ma to zaujima posli mi obrazok ak ich najdes na internete. Dik
    No vo Viedni nieco maju od PP ale vela toho nieje v tej Zeneve by to mohlo byt lepsie ak tam maju butik.

  • "misoo" wrote:

    celkom sa divim, ze hladas vo vodach XY tisic € a zaroven potrebujes predat hodinky za dve tisicky... :)

    Mišo, načo by som si ich mal nechať?

    Ja sa snažím presadiť sa sám, je iné, keď raz zdedím celé stavebné impérium, ale teraz chcem všetko dokázať sám, že nepotrebujem melónové hodinky, autá a stomelónové megasídlo od rodičov a príbuzných.
    Som ešte mladý a rozvíjam si mladé životné chodníčky sám a tak chcem aby to aj zostalo. :)
    Zatial ste mi tu všetci sympatickí hodinkomaniaci a nechcel som si tu vytvoriť zlé karma, tak :ange:

  • "esqueleto" wrote:

    Vitaj na fore ;) Keď si ešte mladý, tak nechoď do PP. Majú krásne hodinky, ale viem si ich predstaviť iba na niekom po 50-tke :) Potom už radšej ten Hublot.

    Ďakujem za privítanie. :)
    Môj otec má PP a hej je to tak pre ten vek 50+.
    Hublot som raz dostal, ale nebol to klasický ciferník, celé také príliš moderné, nie podla mojho štýlu. Tak neviem, ja by som bol rád, keby som si našiel pekné Chopard, ale ak by mi boli dobré Hublot podobného typu, aký som si naposledy skúšal, prečo nie. Takisto som otvorený pre nejaké pekné Rolex Vintage alebo Omega. :)

  • "misoo" wrote:


    Jasna vec, ja som ta potom asi zle pochopil, myslel som ze predaj tych hodiniek je z fin. hladiska podmienkou pre kupu novych... :gene3:

    To nevadí Mišo, veď nič sa nestalo. :cote:
    Ale najviac ma lákajú predsalen Chopard. :coeur:
    Heh, preto aj moj nick.