dobry hodinar v bratislave

  • Este neviem, ale kedy budem potrebovat tak viem :)
    Teda mam tie hodinky:

    Steinhart GMT
    Seiko 007
    Neake ruske
    Benarus Remora (movement 9105 miyota)
    Cairelli 1000 m (miyota 8215)
    Hamilton Khaki

    vceci maju alebo myota, alebo eta.

  • :( tak sa zdá, že v BA nie je dobrý hodinár...??? :( :snif: :pleur4: X( :grr: :faché: X|
    to je bezplatný námet na podnikanie :hello:

  • Skús hodinára na Prievozskej, oproti hotelu Astra. Ja som bol pár krát tam a zatiaľ dobrá skúsenosť.

    Breitling Avenger Seawolf Chrono
    Steinhart Ocean One Black
    Marathon GSAR
    Casio GW-9200-1 "Riseman"

    Casio GW-9400-1 "Rangeman"

    Vostok-Europe AN-225 MRIYA
    Prim Sport 1, Prim Sport 2

  • zdravim,

    rad by som sa opytal na vase skusenosti s hodinarmi v BA, potreboval by som tip na nejakeho sikovneho.

    Rad by som si dal vycistit a skontrolovat starsie hodinky (swatch) a taktiez skratit resp. urobit dalsiu dierku na remienku na novych hodinkach (Steinhart), kedze remienok je mi trochu velky. Chcel by som aby to urobil niekto kto je sikovny, a neznicil tak remienok na novych hodinkach. Vopred vdaka za radu. Ak uz podobna tema na tomto fore je, sorry za spam, nejak som ju ale prehliadol.

    Swatch Windfall YCS410GX

    Tissot V8 T36.1.316.72

    Steinhart Marine Chronometer II

  • osobne by som sa v takomto pripade obratil na hodinara oproti dvom levom co je, nic lepsie ma nenapada..

    aaa, tu dodatocnu dierku by som si vyvrtal doma :)

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Nechcem robit reklamu ale dobru skusenost mam v Auparku v BA s tou budkou kde predavaju remienky (najma Hirsch za dobre ceny). Dal som tam opravit stare zubozene primky s vypadavajucou korunkou a prasknutou pruzinou s kalibrom 66. Komplet ich precistili, opravili, premazali cely strojcek a gratis prelestili akrylove sklicko a viecko zospodu. Manzelka mi ich stopila a ludia nesetria chvalou ked ich vidia.
    Celkova cena do 50eur, co je myslim velmi slusne...

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • "cretino" wrote:

    osobne by som sa v takomto pripade obratil na hodinara oproti dvom levom co je, nic lepsie ma nenapada..

    aaa, tu dodatocnu dierku by som si vyvrtal doma :)

    no praveze doma ju vrtat nechcem, pretoze s tym ma zle skusenosti a bolo by mi luto, keby som si znicil remienok na novych hodinkach skusim zrejme toho hodina oproti dvomlevom, mam to po ceste do prace

    Swatch Windfall YCS410GX

    Tissot V8 T36.1.316.72

    Steinhart Marine Chronometer II

  • "misoo" wrote:

    ak si z BA, mozes prist ku mne (cez den v praci v centre BA), mam na tu dierku tak tu dierkovacku ;)

    temu zlucujem, uz tu taketo mame, stacilo pohladat ;)

    a kde pracujes v centre BA? ja som tu tiez v praci :) co sa temy tyka este raz sorry za zmatky :)

    Swatch Windfall YCS410GX

    Tissot V8 T36.1.316.72

    Steinhart Marine Chronometer II

  • "durin" wrote:

    Nechcem robit reklamu ale dobru skusenost mam v Auparku v BA s tou budkou kde predavaju remienky (najma Hirsch za dobre ceny). Dal som tam opravit stare zubozene primky s vypadavajucou korunkou a prasknutou pruzinou s kalibrom 66. Komplet ich precistili, opravili, premazali cely strojcek a gratis prelestili akrylove sklicko a viecko zospodu. Manzelka mi ich stopila a ludia nesetria chvalou ked ich vidia.
    Celkova cena do 50eur, co je myslim velmi slusne...

    hm to znie dobre, no ako som písal nižšie asi s tými Swatchkami veľa nenarobím.. uvidíme čo mi povedia..

    Swatch Windfall YCS410GX

    Tissot V8 T36.1.316.72

    Steinhart Marine Chronometer II

    Edited once, last by wittius (January 30, 2014 at 11:24 AM).

  • "Roby" wrote:

    Na tie Swatch skús tuto http://www.swatchslovakia.sk/sk/servis/. Nie sú to náhodou nejaké z Irony rady? Ja mám tiež také, ale tie sa nedajú otvoriť zozadu asi iba cez sklíčko, takže vo fabrike. Bežný hodinár ti to neurobí a ak to pošlú do Švajčiarska, tak za to kúpiš nové...


    veľmi s v tom nevyznám, ale myslím, že áno sú z rady Irony/Chrono.. toho otvárania som sa obával, ako píšeš inak to asi nepôjde a teda to nemá zmysel, pretože by to stálo viac ako majú hodnotu...

    Swatch Windfall YCS410GX

    Tissot V8 T36.1.316.72

    Steinhart Marine Chronometer II

  • "durin" wrote:

    Nechcem robit reklamu ale dobru skusenost mam v Auparku v BA s tou budkou kde predavaju remienky (najma Hirsch za dobre ceny). Dal som tam opravit stare zubozene primky s vypadavajucou korunkou a prasknutou pruzinou s kalibrom 66. Komplet ich precistili, opravili, premazali cely strojcek a gratis prelestili akrylove sklicko a viecko zospodu. Manzelka mi ich stopila a ludia nesetria chvalou ked ich vidia.
    Celkova cena do 50eur, co je myslim velmi slusne...


    Oni maju niekde mimo tej predajne pod eskalatorom aj servis, a vyborne vybaveny.
    http://www.hodinarskyrychloservis.sk/galeria.html
    Jedneho hodinara odtial trochu poznam (je na poslednej fotke z tej galerie), je to pedant, rozumie remeslu a ma dlhorocne skusenosti.

    Edited once, last by misoo (April 16, 2014 at 2:54 PM).

  • "misoo" wrote:

    som pri Tescu, mam tu masinku zhodou okolnosti aj v praci :)

    sorry, ze som nereagoval skor, ale mohli by sme to zajtra cez den vyriesit? stretnut sa a priapdne to skusit - ak by teda sedeli priblizne rozmery?

    Swatch Windfall YCS410GX

    Tissot V8 T36.1.316.72

    Steinhart Marine Chronometer II

  • "cretino" wrote:

    osobne by som sa v takomto pripade obratil na hodinara oproti dvom levom co je, nic lepsie ma nenapada..

    aaa, tu dodatocnu dierku by som si vyvrtal doma :)


    bol som vcera v tom hodinarstve oproti dvom levom.. nechcem sa nikoho dotknut, ale siel som tam len s tou "blbostou" - nechat si urobit dierku do remienka, ale otrasny pristup, neochota, podla mna aj neschopnost.. mali tam jednu dierkovacku, nevedal mi ani povedat ako velke direky to robi na remienku.. no cele zle.. som rad, ze som nemusel riesit nieco ine.. nakoniec to planujem resit inak cez osobne stretnutie s inym clenom tohto fora..

    na svoju obhajobu ten remienok od steinhartu stoji novy cca 50 eur, tak nerad by som si ho nechal znicit nejakym zbytocnym amaterskym zasahom :)

    Swatch Windfall YCS410GX

    Tissot V8 T36.1.316.72

    Steinhart Marine Chronometer II