Novinky a návrhy na zlepšenie v Toptime, s.r.o.

  • Chcel by som si urobiť taký malý prieskum. Rád by som totiž vedel, ako vnímate firmu Toptime :) Akým dojmom na vás pôsobí? Ako niečo seriózne, kvalitné alebo ako taký šedý priemer spomedzi ostatných desiatok hodinárskych predajcov..

    Taktiež by som rád privítal všetky vaše názory a kritiku, prípadne podnety, čo zlepšiť, aké značky pridať a podobne..

    Aby som tomu mohol dať nejakú konkrétnejšiu víziu do budúcna.

    Firmu som založil v roku 2009, takže je pomerne mladá. Začal som doslova od nuly ako internetový obchod, no stále väčší záujem zo strany zákazníkov ma prinútil uvažovať aj o niečom viac ako je len e-shop. Preto som sa rozhodol otvoriť malý "showroom" niekedy začiatkom budúceho roka tu vo Zvolene. Bude to skôr kancelária, kde si budete môcť pozrieť aj niektoré modely hodiniek, žiadna veľkolepá predajňa na hlavnej ulici. Už ma totiž nebaví chodiť s klientmi stále do reštaurácii ::d Keď máte predstavu ako by tá polo-kancelária a polo-showroom mala vyzerať, kľudne mi dajte vedieť. Rád by som to urobil v duchu "vintage style", niečo s tématikou druhej svetovej vojny.. Malé lietadielka a podobne. Tématický by to ladilo k obľúbeným pilotkám..

  • "esqueleto" wrote:

    Rád by som totiž vedel, ako vnímate firmu Toptime :) Akým dojmom na vás pôsobí?


    Firma Toptime na mňa popravde pôsobí dosť tuctovo a medzi firmami iných spoločností zaoberajúcich sa predajom hodiniek by ma nezaujala (sorry, nedalo mi, vzhľadom na ten čechizmus a ešte aj použitý v nesprávnom význame :P ).
    Keď však odhliadnem od tej firmy (inak má to špeciálny význam, alebo si iba hľadal niečo chytľavé?), spoločnosť Toptime vnímam maximálne seriózne čo je založené nie na dojmoch, ale reálnych opakovaných skúsenostiach :) .

    "esqueleto" wrote:

    Taktiež by som rád privítal všetky vaše názory a kritiku, prípadne podnety, čo zlepšiť, aké značky pridať a podobne..


    K značkám: osobne by som uvítal obohatenie sortimentu o značky vyššej strednej triedy typu Damasko, Sinn, Mühle-Glashütte a pod., skrátka značku ktorej hodinárske ambície nekončia pri navrhovaní dizajnov puzdier na ETU.

  • Díky Spen za reakcie;-) Čo sa týka samotného názvu (ak si mal ten na mysli), chcel som názov jednoduchý a ľahko rozpoznateľný aj po slovensky aj medzinárodne zvučný, keďže predávam aj do zahraničia.

    Značky určite chcem obohacovať, len nie je to vždy také jednoduché. Budúci rok mi však určite niečo zaujímavé ešte pribudne keďže plánujem aj malý showroom. Jeden z dôvodov je aj to, že je to cesta k lepším značkám.

    PS: V čom by sa mala firma líšiť, keďže pôsobí tuctovo? Ak nerátam predávané značky? Myslím, že nimi sa celkom líšim od konkurencie..

  • Firma som myslel len v tom úzkom právnom zmysle=obchodné meno. Obchodné meno Toptime jednoducho nevybočuje z radu, google nájde mraky konkurenčných obchodov s podobným názvom, v CZ dokonca s totožným, ale to Ty vieš a obchodné meno už meniť predsa nebudeš :mrgreen: .

    Spoločnosť samotná je myslím originálna dosť, o originalite ponuky niet pochýb, rovnako založenie fóra kde si kultivuješ zákazníkov :mrgreen: je dobrým krokom :) .

    Čo by som osobne uvítal je snáď viac živých fotiek hodiniek v obchode, sú jednak krajšie, dodáva to dôveryhodnosť a v iných obchodoch ich je tiež ako šafránu.

    Je mi jasné, že získať novú značku pre slovenský trh nie je jednoduché, o to viac obdivuhodné je, čo všetko si za tie 3 roky zvládol.

  • myslim ze firme a stranke ako takej nechyba nic, vsetko su to uz len detaily, ktore sprijemnia stranku, no pre realne "kupim/nekupim" nema skoro ziadny vplyv. zaklad je ponuka danej znacky, cena a samotna informacia o stranke ze existuje.
    skusil by som teraz uz investovat do reklamy a zavadzania dalsich znaciek, este nejakych 5-10 by bolo idealne, no a potom uz len reklama, reklama a reklama... :)

    este ma napadla jedna vec : dat nejaku odmenu aby mali ludia motivaciu po kupe hodiniek ohodnotit stranku/predajcu. povedzme 1% na dalsie hodinky za jedno ohodnotenie nakupu. potom na stranke by si mal nejaky link "Ohodnotili nas" alebo nieco podobne, kde po kliknuti by vybehli pochvaly (verim ze pochvaly) za nakupy. Toto by podporilo novych zakaznikov ktori ta nepoznaju ze je to dobra stranka, ze sa nemusia bat nakupovat. bo neni problem vygooglit stranku, hned potom nasleduje otazka na fora, ci maju ludia skusenosti s danym predajcom...