• trocha to tu po včerajšom zážitku oživím.

    Tie hodinky sú prosto senzačné, je v nich toľko emócií a detailov krásnych na pozeranie. Jednoducho som sa do nich zamiloval. Samozrejme nie každému môže byť blízka podobnosť či inšpirácia Hublotom, ale spravia veľa parády a pritiahnu veľa pohľadov. Púzdro je neskutočné kombinácia brúsených plôch s leštenými líniami je dokonalá.Vadili mi len dve maličkosti - nezarovnané šróbiky a korunka. Korunka je tvaru matky a nie je ryhovaná, ale má lesklé hrany a čo spôsobuje nie najideálnejšiu prácu s ňou. Subjektívne - zvykol by som si na to.Viac technických informácií na TOPTIME.

  • External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  • chlapi kedze citam navysost pozitivne reakcie tak nechcem zbytocne drazdit :) ale snad mozem par subjektívnych postrehov. hodinky bezpochyby zaujimave, uz som si ich niekolkokrat pozeral ako na Toptime, tak na oficial stranke a aj cez Google. keby niektore pre mna "fashion" prvky odstranili tak su vazne fajn. tie fake Adidas pasy tiahnuce sa napriec ciferníkom od 3-ky az cez 9-ku na mna posobia rusivo, index na pozicii 12 nahradit cislom 0 je myslim trochu nestastne riesenie, maju to aj Hamiltonky Navy Sub Auto a ako u Hamiltonu tak aj pri Dwiss sa snaha o originalitu tak trochu mina ucinkom - pre mna zbytocne a celkovo kontraproduktivne. puzdro skutocne Hublot co mi osobne vôbec nevadi, ale ta reliefna cast na lunete na pozicii 3 a 9 a do nej navrtane tie skrutky... no neviem :/ ono tych skrutiek je tam celkovo nejak prilis. a za posledne - ukazovatel dátumu. viem ze to v poslednom obdobi takto riesi viac vyrobcov ale niekedy je menej viac a uplne by stacila klasicka datova apertura - jedno okienko s jednym spravnym udajom. ale inak uplne v poho :) tož Red Dot Award je Red Dot Award :) tak, asi som si prave vykoledoval par "dislike-ov" :)

  • Mathyk, naprosto chápem tvoje nadšenie, tie hodinky sú krásne a nič podobné len tak ľahko na nejakej ruke vo svojom okolí neuvidíš a to má tiež svoje čaro. To puzdro je fascinujúce a hra svetla na indexovch je úžasná. Mne sa veľmi páči aj tvar korunky a pri manipulácii s ňou nemám žiadne problémy. Z mojich skúseností ti ich môžem len a len odporučiť.

  • vo vseobecnosti sa nerad opakujem, ale musim :) uz niekolkokrat som sa vo viacerých vláknach vyjadril ze hodinky je vzdy jednoznacne potrebne vidiet nazivo, vyskusat a nasledne objektivne posudit. aj preto pri kazdom svojom hodnoteni vzhladu a spracovania tu na fore opatovne podotykam ze prezentujem cisto svoj subjektivny nazor (mnohokrát utvoreny prevazne na zaklade fotiek) . nerad by som aby bol niektory z mojich prispevkov chapany ako prehnane kriticky. aj hodinky s ktorými sa nestotoznim su produktom ludskeho umu a po technickej stranke su majstrovskym dielom. a to si myslim o kazdych mechanických hodinkach. navrhnut, skonstruovat a vtesnat do maleho puzdra strojcek ktory dokaze radovo desiatky rokov bezchybne fungovat, vacsinou v narocnych podmienkach (relativna vlhkost prostredia, prasnost, ucinky ludskeho potu, tepelne vykyvy, otrasy etc) , navyse relativne presne a nadovazok odmeriavat nieco tak abstraktne ako je cas - to povazujem skutocne za vrcholne dielo mechaniky. a v pripade automatického natahu s trochou fantazie mozno dokonca tvrdit ze sa jedna takmer o perpetuum mobile. dizajn je uz "len" pridana hodnota, akasi ceresnicka na torte. takze zakazdym a v prvom rade moja ucta k vyrobcovi. to len na vysvetlenie.

  • a este jedno potvrdenie a suhlas s tym co si napisal Peťo : model Emme ma priemer 43mm, Mathyk ma podla profilu obvod zapastia 165mm. z uvedeného by som predpokladal ze mu tie hodinky budu velke. ale nie su! sedia mu ako... ved asi viete ako :) skratka, sedia mu paradne. urcite ma na tom levi podiel aj tvar puzdra a napojenie remena ktore vzajomne dokonale kopiruju zapastie.

  • samozrejme, vždy treba hodinky vidieť naživo. Páčia sa mi aj Damasko DC56, ktoré som si tiež skúšal. Podľa fotiek keby som si mal vybrať asi by som volil Damasko - tým proste nie je čo vytknúť bezchybné spracovanie, jednoznačný design bez kompromisov - proste nemecká dokonalosť, ale možno niekedy až troška nudná. Ako náhle som ale dal na ruku Emky - tie hodinky ma tak očarili, že ma dostali. A práve tie "kotroverzné" detaily ich robia pre mňa neodolateľnými. Ešte som nemal v ruke hodinky čo by ma viac dostali, pocitovo prekonali aj Suby, majú charakter ktorý je mi veľmi blízky. A čerešnička na torte je to čo písal Peťo, že na pohľad vyzerajú luxusne.

    A čo sa týka rozmeru púzdra vs obvod zápästia - keď si ich zadovážil @don2008 začal som ich pokukovať, práve preto lebo máme skoro rovnaké zápästia a jemu tiež sedia parádne. Nie všetko je len o priemere púzdra a rozmere lug to lug, mne sa zdá že ešte dôležitejšia je ergonómia púzdra, zakrivenie nožičiek a napojenie ťahu.

    Aj @mapo by o tom vedel rozprávať, ktoré hodinky mu v piatok ako sedeli. :mrgreen:

  • To hej, sedelo mi toho viac, ale ja som nejaký chrobačny v tomto, neviem sa rozhodnúť tak rýchlo ako Ty, to obdivujem. Tešil si sa od začiatku na Dwiss, dočkal si sa, dal si na ruku a bolo Ti jasné, že berieš hypotéku ;)
    Ale sedela mi aj tá becherovka :mrgreen:

  • Mathyk suhlasim s Tvojim vyjadrenim ze jeden z najdolezitejsich faktorov je ergonomia puzdra. nie na vsetko je mozne aplikovat nejaky empiricky vzorec. a prave tieto hodinky su toho dôkazom. zakrivenie noziciek je podla mna tiez dolezite - chvilu som uvazoval o niektorých Štajnoch z edicie potapacskych (Ocean One, Ocean One Vintage, Ocean 1 Black) no vsetky maju rovne nozicky. ked uz sa tak inspiruju Roládami tak si od nich mohli prepozicat aj tvar puzdra. nuz, vyber správnych hodiniek je cela veda. dolezite ale je ze ste si na zraze nasli kazdy tie svoje :)

  • @mapo no jasné treba sa rýchlo rozhodnúť, ty si to mal naopak čím viac si si skúšal tým si bol nerozhodnejší a pribúdalo ti toho na rozhodovanie viac a viac. Mal si hneď na začiatku zobrať tie Davosy a teraz by si bol vysmiaty. :mrgreen:

    @Branislav keďže momentálne nemám na Suby, tak som sa rozhodoval ktorý hommage vybrať, práve preto čo si napísal som sa rozhodol pre Squale a tie mi sedia ako uliate. :super:

  • Nebol som úplne s tými Davosami stotožnený, stále nie som. Trochu ma iritoval ten ťah, ukončenie pri púzdre, celkovo púzdro sedelo na ruke fajn, ale ten posledný dielik... neviem no, a zas narýchlo kúpiť a potom zas rýchlo predávať sa mi nechce. Veď možno sa to zmení :mrgreen:

  • @Mathyk vdaka za tip, tie Tvoje sa mi pozdavaju akurát az na ten napis (taky divny font) a na tu sialenu rynu v spodnej casti cifru :) inak v poho. uz som ich aj hladal na Toptime, no konkretne Tvoj model som nikde nenasiel... je to nieco starsieho data?

  • napisal som : Tvoje sa mi pozdavaju akurát az na ten napis (taky divny font) a na tu sialenu "ryNu" mal som na mysli RYBU :) v spodnej casti cifernika vyskladanu z nazvu znacky. tym padom je nazov vyrobcu Squale na ciferniku zbytocne uvedeny 2-krat. raz v hornej casti cifernika a potom v bruchu ryby :) v spodnej casti. co je ale dolezitejsie ze cenovo su posadene trochu vyssie, niektore modeli cez 2 tisícky... no co ma vazne mrzi ze prave ten Tvoj hommage nema ani Peťo ani Kubson v Prahe. netvrdim ze ak by ho aj mali v ponuke tak tam hned utekam ale prilezitostne by som sa urcite stavil a aspon by som si ho pozrel a vyskusal. to je fakt radost ked Ti hoďky sadnu tak ako pises. to je potom lahoda ich nosit a vôbec nedavat dolu z ruky. sam by som sa k niecomu takemu rad postupne prepracoval no bude to asi poriadne trnista a hrbolata cesta :)