• Ja tiež inzerujem na chrono24, je to obyčajná inzercia špecializovaná na hodinky. Ja osobne by som asi nekupoval nič od súkromných predajcov. Keď je niekto profesionálny predajca, aspoň sa dá dopátrať jeho sídlo, overiť v obchodnom prípadne inom registry a pozrieť recenzie.. Ale ak by som chcel kúpiť od súkr. predajcu napr. Panerai za 5000 €, tak to musím poslať najprv peniaze úplne neznámemu človeku a potom sa len modliť, že on pošle hodinky.. :cote: Neviem, či by mi to stálo za to.. Samozrejme, niektorí súkromný predajcovia majú skvelú reputáciu. Ale na ebay je aspoň systém feedbackov, lenže na chrono24 nič také neexistuje..

  • Zdravím páni dostall som sa k veľmi podobným 42mm pilotkám a bohužial mi nesedeli moc :(((....


    tak som bol nuteny hladat alternativu......a aj som našiel ale budú dostupné až za mesiac :pleur4: (aj keď nwm ,že prečo -či to chápať v zlom alebo v dobrom 8| )

    mal som na ruke rovnako velke quartzky a sedeli fajne ,len nwm či čakať hmmm??? :-/
    oplatí sa???zafirove sklicko,datumovka, 100m, svítící ručičky a indexy, strojek swiss Eta 2824-2 - kmity setrvačky 28.800/h = přesnost chodu 3 - 4 vteřiny denně, rezerva chodu 38 - 40 hodin čo vy na to???

  • Zdravim, tak nakoniec po dlhom uvazovani som zobral doxa california co su vyššie a nakoniec im to ani dlho netrvalo (ako slubovali mesiac - ale iba jeden tyzden):))))

    mam vsak na vas jednu otazku (teda kto budete ochotny)som sice laik takze mi nieco uniklo zrejme.......mam ich uz dva tyzdne a za den urobia aj + 30 niekedy aj +40 a pritom maju ETU 2842-2 je to normalne po dvoch tyzdnoch ???ci ešte pockat na zabehnutie ???nejak mi to nejde do hlavy..... 8|

    ako samozrejme necakal som presnost 100% ale mam pocit ze odchylka je coraz vacsia (cez noc su samozrejme na stoliku ,mimo zdrojov tepla atd....)myslim ze sa o ne staram ako mozem a predsa...pls o radu

  • +40s je tuším horná hranica odchýlky udávanej výrobcom, ale v praxi je presnosť týchto strojčekov výrazne vyššia. Zo skúsenosti je taká pomyselná hranica presnosti +10s, všetko menšie je výborné, čím viac, tým menej dobré.

  • ano ano to chapem.....dik....ale nexapem jedno.... pls na tie hodniky uvadzaju predajcovia rozne hodnoty ale max +20 takze mam to riesit abo cakat???kym sa zabehnu??

  • dikes moc,,,este teda raz premeram a ked nepomoze ani premeranie(ktore som myslim robil spravne bo som porovnaval s http://okhelp.cz/presny-cas/, ale ak ma dosi navrh /rady necham sa inspirovat) skocim do predajne a opytam sa ze co a jak ....este raz dikes Spen

    Edited once, last by misoo (April 23, 2014 at 3:06 PM).

  • ..skus to v noci odkladat v inych polohach ako zvycajne.. pravdou vsak je, ze na ten strojcek je to celkom aj dost..

    Druha vec je ta, ze ked ti tie Doxy dosli tak rychlo, tak ich asi mali "skladom" - kto vie ako dlho a ci to na ten strocek nemalo tiez vplyv

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • ok diki za radu cretino....ma nenapadlo ze aj poloha moze mat vplyv :)))odskusam-....
    čo viem tie doxy nemali ani na sklade v ČR (je to asi vysledok toho ,že výrobca umelo delí trhy -teda som sa desi docital) chceli mi ponuknut s bielym cifernikom ale to som nescel tak ze si musim pockat ..a potom asi po osmych dnoch ze pridite si po hodinky (som sa pytal ze jako tak rychlo a bolo mi vysvetlene ze ich stiahli z nejakej inej predajne ,co mi doslo aj ked som ich uvidel bo chybali ochranne folie na sklicku aj na spone --o to viac som ich az uzkostlivo kontroloval -ale boli v poriadku co sa tyka vizualnej stranky sklicko atd ......jedna sa samozrejme o autorizovaneho predajcu takze som nemal strach-tentoraz mali pekny sivy cifernik aj ked som scel cierny , som s tym suhlasil bo hlavnym kriteriom pre mna bolo aby nebol biely hnedy a modry)

    mozno ze som aj zle meral nwm(boli skusky a mozno som nieco zle kukol) teda skusam znova....... zatial maju +13 za tri dni takze uvidime o daky tyzden dva ze jako ......a uvidim ci som ja poplietol meranie - co by tiez prichadzalo v uvahu :))))),ak sa to ale bude zhorsovat za hranicu tych 30 idem po sviatkkoch tam ze co a jak .....diki za rady pani :)))taketo nieco som potreboval vediet

  • ..este k tej odchylke - ked ti spravilj +13 sekund za 3 dni, tak to mas dennu odchylku nejakych zhruba 4,33 sekundy za den a to je super, problem bol potom asi v zlom zmerani, pripadne slabom natiahnuti :super:

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • jaaj :ghee: ,,,som to povazoval za konstantu ze vzdy, kazdy den bude ukazovat +odchylku tu istu :)))))) a nie ze sa ma odchylka kumulovat :)))))) :hehe:

  • ak by kazdy den ukazovali cas s tou istou odchylkou oproti presnemu casu, tak by predsa isly tych poslednych 24 hodin s odchylkou 0 sekund, ci? :D
    ako odchylka sa pocita rozdiel ukazovaneho casu na hodinkach s porovnavanym mediom (time.is, presnycas.sk,....) za 24 hodin..

    ked maju tvoje hodinky dennu odchylku 10 sekund, tak za 6 dni mas rozdiel casov minutu.. za 60 dni mas 10 minut, za 600 dni mas 100 minut.. okrem toho keby si nemal datum, tak s touto dennou odchylkou ti budu za 4320 dni dni ukazovat zas uplne presne(ked nemas 24 hodinovky), budes v pluse o celeho pol dna :P :mrgreen:

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1: