oprava hodiniek tommy hilfiger

  • dobry den, mam hodinky TH su to original a su automaticke, mam taky problem ze ta cast kde su cisla tak sa mi posuva akokeby sa odlepila chcel som ich otvorit ale nejde to nejak poradte mi prosim, a neviem ci ich vobec mam otvarat lebo su vodotesne aby som ich nejak neposkodil, alebo nejaky autorizovany servis v okoli starej lubovne alebo bardejova. vopred dakujem a budem vdacny za kazdu odpoved http://www.google.sk/search?hl=sk&q=1710186&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bpcl=35466521&biw=767&bih=489&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=mB-IUK3ZBsqE4gSdkYDwAw

  • tam staci kvapnut na dvoch troch miestach sekundove lepidlo a je to len ich neviem otvorit a neviem vobec ci mozem ked su vodotesne...

  • A vieš upresniť v čom konkrétne máš problém pri tom otváraní? Zachytíš dva protiľahlé zárezy a točíš proti smeru pohybu hodinových ručičiek a nejde, alebo nevieš že máš zachytiť dva protiľahlé zárezy a točiť proti smeru hodinových ručičiek?

  • V zásade 30m vodotesnosť je skôr symbolická, záleží na tom, čo s nimi chceš robiť. Ak Ti na ich vodotesnosti záleží, tak za jej udržanie zaplatíš hodinárovi pekných pár eur. Skôr by som videl problém v tom, že do nich chceš kvapkať sekundové lepidlo, výpary z neho sú sviňa, leptajú povrch rôznych materiálov, spôsobujú koróziu a v uzavretom obale hodiniek môžu mať fatálne následky.

  • vodotestnost je znacena 50 metrou to je tiez nic moc ale tak neviem potom scim to tam mam prilepit ja by som to nechal poriadne zaschnut a tak by som to zasruboval tam by isli len nejake dve az tri kvapky lepidla a hodinar to nebude podla mna riesit inak tiez tam da lepidlo a koniec a zbytocne mu budem platit

  • Tých 30m mi hodilo na Amazone, zjavne si na popisoch tovaru dávajú záležať :mrgreen: .
    K vodotesnosti si pozri https://hodinkomania.sk/viewtopic.php?f=5&t=39 a rozhodni sa, v zásade bežný kontakt s vodou zvládnu ak ich dobre uzavrieš a plávať by som s nimi nechodil asi ani teraz.
    K lepidlu, určite na to nejaké lepidlo je (ako konieckoncov na všetko), ale neviem Ti poradiť aké. Je šanca že hodinár také mať bude. Ak sa do toho pustíš sám, určite odvetrať aspoň 24 hodín v neprašnom prostredí s nízkou vlhkosťou.

  • Vychádza sa z toho, čo je napísané na púzdre hodiniek. Ak tam máš 30m, tak sú hodinky vlhkotesné, nie vodotesné. Do vody môžeš chodiť od 50m.
    Čo sa týka toho lepidla, určite tam nedávaj sekundové! Okrem už spomenutých výparov vie sekundové lepidlo poškodiť aj ciferník. Najlepšie použiť dvojzložkové epoxidové lepidlo, príp. disperziu(klasické biele tekuté lepidlo na papier).

  • ano hodinky su vdotesne na niektorych strankach pise ze je to 30m ale na zadnom obale je 50 takze na bezny kontakt s vodou ich mozem pouzivan na plavanie je min 100m cital som to uz davno ale dik za link :), tak asi si kupim to dvojzlozkove lepidlo, a nejaky silikon alebo tak nieco ze by som to potrel silikonom a tak to tam vlozil ? NEVIEM HODINAROM NEJAK NEVERIM VYTIAHNU Z TEBA PENIAZE A VYDRZI TO CHVILKU

  • Hodinári sú tak ako to býva všade dobrí aj zlí.
    Čo sa týka opravy svojpomocou, je na Tebe, aby si reálne odhadol svoje schopnosti, dá sa to, ale akú takú zručnosť potrebuješ. Hlavne mysli na to, že strojček je korunkou pravdepodobne prichytený o púzdro, demontovať bude teda potrebné viac, ako len dno púzdra, kým sa dostaneš až k tej uvoľnenej vnútornej lunete. Pri epoxide platí to isté čo pri sekundovom lepidle, nechaj to dobre odvetrať a dávkuj striedmo. Ak sa do toho pustíš, držím prsty ;) .