Príspevky od anubis

  Ok, teda, tak ak by to šlo, rád sa pripojím. Čo sa týka toho, že kedy a na kolko...mne je to uplne jedno...tak ak môžeš, niekam si ma tam napíš. Ďakujem ;)

  Jemné poškriabanie zadnej strany nie je vylúčene ani v autorizovanom servise. Niektoré modely sú naozaj neskutočne zle konštrukčne navrhnuté. Ale, keď to robí človek, čo mal byť radšej automechanik, tak nespravíš nič :)

  Vychádza sa z toho, čo je napísané na púzdre hodiniek. Ak tam máš 30m, tak sú hodinky vlhkotesné, nie vodotesné. Do vody môžeš chodiť od 50m.
  Čo sa týka toho lepidla, určite tam nedávaj sekundové! Okrem už spomenutých výparov vie sekundové lepidlo poškodiť aj ciferník. Najlepšie použiť dvojzložkové epoxidové lepidlo, príp. disperziu(klasické biele tekuté lepidlo na papier).

  Cavec. S tými baterkami je to tak. Niekedy ju stačí vybrať, prečistiť kontakty a ide sa ďalej. Čo sa týka tvojho problému, tak sú dve možnosti: 1,- hodinky kompletne rozobrať, vyčistiť a prekontrolovať, príp. vymeniť elektroniku
  2,- Výmena celého stroja ( 100% istota) :-D  Ak chceš, napíš mi SS a upresním ti aj orientačnú sumu.


  A ešte jedna vec, ak ti niekedy niekto bude tvrdiť, že čistí strojček ultrazvukom, never mu. Je to nezmysel. :nono:

  Nepokrylo, ale aspom je nejaká rezerva, keď sa stane prúser. Záruka sa dáva vždy, keď sa robí kompletka aj s tesneniami. Len vtedy si naozaj môžeš byt istý, že ti hodinky nevytopí. A o tomto to je. Výrobca takisto udáva životnosť tesnení na 2 roky. Môj osobný názor je taký, že tých 2.70€ si si zaplatil len pre svoj lepší pocit. Pre svoje hodinky si vo finále nespravil nič. Ale je to len vec názoru. K nám chodia zákazníci pravidelne s tým, že chcú mať naozajstnú istotu. A radšej raz za dva roky si to dajú opraviť, ako by mali potom riešiť kompletnú výmenu stroja a ciferníka.
  Na tu tlakovku do 300 ti neviem ani ja poradiť nikoho. A v takomto prípade, si to naozaj poriadne over. Je bohužial realita, že niektorí hodinári naslubujú hocičo a vo finále aj tak tlakujú len do 100m.
  S tými DOXA vo švajčiarsku poradím, nech ti najprv nacenia opravu. Už som mal zákazníka, ktorému sa nepáčilo, že by som mu osku na zotrvačku vyrobil. Tak si to dal poslať do švajčiarska priamo do firmy. Hodinky mu vrátili síce krásne opravené, no platil 750€. Reálna predajná cena týchto hodiniek bola 150€. :hehe: A potom mi tu nariekal.

  Ide o to, že občas sa môže niečo poškodiť. A je rozdiel, či budem niesť následky na 20€ hodinách, alebo 3000€. Takže každý hodinár so zdravým rozumom si vypýta viac. Je to len naše krytie.
  Opýtam sa ťa, dostal si na tú tlakovú skúšku aj záruku?

  A prepáč, ale keď si tak potrpíš na servis okolo tvojích hodiniek, tak prečo hladáš niekolko týždňov len tu najlacnejšiu firmu? Snád si nemyslíš, že tvoje hodinky za tamtu cenu dostali to, čo mali? :frime:

  Prečo by mal byt test do 100m nič? Ty ako laik ani nezistíš rozdiel medzi 100 a 200. Teda, jedine, že sa chodíš potápať s prístrojmi. Potom áno. Ale ver mi, že drvivá väčšina zákazníkov sa s hodinkami akurát tak sprchuje. A prečo tlakovú komoru do 30BAR nemá skoro nikto? Lebo ich cena je vysoká a návratnosť v nedohladne.
  A čo sa týka tých tesnení, samozrejme, že každý hodinár ma na sklade tesnenia, len tých rozmerov, tvarov a hrúbky je neskutočne vela. Takže sa nedá mať všetko. Každý výrobca a väčšinou aj modely sú odlišné. Ver mi, že ja by som bol radšej, keby majú jednoduché gulaté tesnenia rovnakej hrúbky a mňa to nezabrzdí pri obyčajnej kompletke.

Letisko Sliač