Cretinove hodinky :)

  • Inspirovany prvou zverejnenou recenziou som sa rozhodol podelit sa o tie svoje..

    Moj hodinkovy pribeh zacal este niekedy na zakladnej skole, kedy som dostal klasicke digitalky Casio, ich neoddelitelnou sucastou bola klasika 90 tych rokov, funkcia Illuminator - pekne zelene podsvietenie :D Hodinky sluzili velmi dobre, remienok sice sem tam nevydrzal napor vtedajsich detskych aktivit, ale miestny obuvnik, neskor mama vsetko dali dohromady.
    Je to az k neuvereniu, ale tieto hodinky som si pred dvoma tyzdnami nasiel v skrini v krabici a po celej tej dobe su stale funkcne, stale s povodnou bateriu :D klobuk dole, aj ked funkcia podsvietenia uz z danej baterie jednoducho nefunguje..

    Mojimi dalsimi boli dalsie Casia z cias zaciatkov strednej skoly, Islo o hodinky na kovovom tahu, s cervenym cifernikom a datumovkou.

    Dalsim mojim pocinom sa stali hodinky znacky mercedes, ktore som si zakupil na Parizskom autosalone - vyzerali moc pekne, bolo mi slecnou predajkynou tvrdene, ze su so svajciarskym jadrom, keramickymi castami remienku a lunety, zjednala sa nejaka zlava, takze putovali so mnou domov. Hodinky mi sluzili velmi dobre, denne som ich nosil po dobu asi 2 rokov, no po zakupeni Citizenov Nighthawk isli na policku a odtial sa mi na ruku uz nevratili. Minuly tyzden som ich skratil a daroval otcovi do uzivania - bolo mi luto, ze su nevyuzite na policke.

    Mojim poslednym pocinov vo svete hodiniek su Citizen Nighthawk. K nim som sa dostal viac-menej nahodou :D Po jednej z preflamovanych noci sme sa s frajerkou predierali svetom internetu a drazieb, pricom som jej ukazal prave tieto hodinky, nakolko sa mi velmi pacili. Vramci srandy ovplyvnejej alkoholom v hlave som sa rozhodol, ze prihodim cosi do drazby s tym, ze za taku cenu ich vyhrat nemozem (u nas sa predavali asi 4 krat tak draho v obchode v tom case).. spokojny sme zaspali, lenze rano ma cakali oslavne maily z ebay-u, ze som tuto drazbu vyhral. Fuha, prekrutil som ocami, potesil sa a ihned ich zaplatil - asi do 2 tyzdnov som ich mal doma, na kovovom tahu a od vtedy som ich nedal z ruky :D Nejaky cas dozadu presli upgrade-om, dostali kaucukovy remienok kde som nahodil povodnu preklapaciu sponu citizen.

    Prikladam nejake foto - dufam, ze to nebola moc nuda ked ste sa dostali az sem :D

  • Pekné kúsky. K tým mercedesom ešte auto a je to vybavené ;) Inak ich púzdro vyzerá ako keby bolo celé z keramiky, nie je to tak? Lebo sa až príliš leskne oproti bežnej oceli. Máš na nich nejaké škrabance?

    Predpokladám, že Citizen si vydražil v Anglicku alebo USA. Sám nechápem, ako môže značka dovoliť také cenové rozdiely vo svete. Viem, že to predáva kadekto a nie každý dodržiava maloobchodné ceny, ale niektoré značky sa proste dajú kúpiť v zahraničí oveľa lacnejšie ako je u nás veľkoobchodná cena a to už je asi politika danej značky.. Slovenské zastúpenie značky musí mať z toho hlavu v smútku.

    Pamätám si trošku úsmevný príbeh, keď som ešte začínal s hodinkami.. Celkom sa mi páčila jedna značka (nebudem menovať aby som náhodou neurazil zástupcu značky). Kúpil som si tú značku z USA aby som vedel ako vyzerá na živo. Potom som zistil, že značka má zastúpenie aj v Českej republike. Keď som ich kontaktoval, zistil som, že cena ktorú mi ponúkali ako veľkoobchodnú (moju nákupnú) bola asi 2 x vyššia za akú som ich ja kúpil v USA. Keď som im to povedal, tak tomu nemohli uveriť.. A podotýkam, že išlo o švajčiarskú značku.. Teda značka musela byť najprv vyvezená do USA, tam sa muselo platiť clo a dph a aj tak bola ich cena iba zlomkom ceny u nás..! Tak čo je to potom za politiku? Odvtedy predávam iba značky, ktoré majú rovnakú cenovú politiku a rovnako si držia ceny všade, hoci je pravdou, že marže sú u takých značiek oveľa nižšie ako u spomínaných značiek.

  • K tym cenam, porovnavat ceny v statoch a u nas sa neda. K cene treba automaticky priratat 20% DPH, clo, dopravu a ine zarucne podmienky. Ak beriem do uvahy nase firemne veci, v statoch je standardom zaruka 12 mesiacov. My musime davat 24, aj ked sa riadime obchodnym zakonnikom, kde zaruka je o dohode zmluvnych stran. Cize razom sme pri navyseni aj o 50% oproti cene, ktora sa da najst v us shopoch. Resp. menej, ale bez zaruky. A nemyslim si, ze dnes colnikovi len tak nieco zavesim na nos. Az tak blbí nie su. Pred rokmi som kupoval objektiv, ktory u nas stal 36000 Sk, v statoch po prepocte 17000...colnik o tom vedel 0, fakturu nemal, tak sme to vyriesili lahko. Ale ked uvidi v balicku Breitling, ehmmmm....neviem, ci mu nahovoris, ze to je replika za 50 usd. (A mozno aj ano :] )

  • "esqueleto" wrote:

    Pekné kúsky. K tým mercedesom ešte auto a je to vybavené ;) Inak ich púzdro vyzerá ako keby bolo celé z keramiky, nie je to tak? Lebo sa až príliš leskne oproti bežnej oceli. Máš na nich nejaké škrabance?

    Predpokladám, že Citizen si vydražil v Anglicku alebo USA. Sám nechápem, ako môže značka dovoliť také cenové rozdiely vo svete. Viem, že to predáva kadekto a nie každý dodržiava maloobchodné ceny, ale niektoré značky sa proste dajú kúpiť v zahraničí oveľa lacnejšie ako je u nás veľkoobchodná cena a to už je asi politika danej značky.. Slovenské zastúpenie značky musí mať z toho hlavu v smútku.

    Pamätám si trošku úsmevný príbeh, keď som ešte začínal s hodinkami.. Celkom sa mi páčila jedna značka (nebudem menovať aby som náhodou neurazil zástupcu značky). Kúpil som si tú značku z USA aby som vedel ako vyzerá na živo. Potom som zistil, že značka má zastúpenie aj v Českej republike. Keď som ich kontaktoval, zistil som, že cena ktorú mi ponúkali ako veľkoobchodnú (moju nákupnú) bola asi 2 x vyššia za akú som ich ja kúpil v USA. Keď som im to povedal, tak tomu nemohli uveriť.. A podotýkam, že išlo o švajčiarskú značku.. Teda značka musela byť najprv vyvezená do USA, tam sa muselo platiť clo a dph a aj tak bola ich cena iba zlomkom ceny u nás..! Tak čo je to potom za politiku? Odvtedy predávam iba značky, ktoré majú rovnakú cenovú politiku a rovnako si držia ceny všade, hoci je pravdou, že marže sú u takých značiek oveľa nižšie ako u spomínaných značiek.

    ja som zastancom ich nemeckej konkurencie so zadnym nahonom (jeden model aj vlastnim), hodinky som si kupoval len z dovodu, ze sa mi pacili :D mas pravdu, ze maju iny lesk ako klasicke ocelove, ale tie svetle casti nesu nejake vlasenkove skrabance - ja si myslim, ze keramicke su iba cierne casti - vyzera to tak aj podla poskriabania, tie tmave casti su ako nove..

    Citizeny mam tusim zo Singapuru, cez americky ebay som ich drazil a az kym mi nedorazili domov som nechcel verit ze budu za taku cenu :D
    asi 2 mesiace dozadu som si kupoval na skusku Invicta Russian Diver, to bol iny masaker - tiez cena v US je uplne inde este aj oproti tomu, co za ne chcu na bazos.sk :D tieto hodinky som ale nespominal v pribehu, mal som ich moc kratko a isli prec - ich prakticke vyuzitie bolo trosku mimo, 52mm priemeru bolo v spojeni s hrubym remenom moc :D

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • asi tak, pacia sa mi velke hodinky, ale hento bolo uz moc.. za nejake prve tri dni inzeratu sa mi ozvali asi traja, za jednym som dokonca aj bol no nakoniec ze nema peniaze :] , prvotny osial presiel a bol ich celkom aj problem predat nakoniec :)

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • "Alexion" wrote:

    to su ale oblekovky :)
    korunka neskrabkala ruku?

    skrabat ani neskrabala, ale sem tam ju bolo citit - asi ako cele hodinky, clovek casom chytal svalovicu na ruke :mrgreen:

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Otova bežná cena je 599 Kč bez spony. S dobierkou z Čiech je celkom problém, lebo premena z eur na CZK to zvykne pekne predražiť. Pri prevode cez PayPal je však poštovné v cene (aj na Slovensko).

  • chcel za to komplet aj so sponou 950KC, poslal som mu to cez paypal vopred a nebol ziaden problem - postu som mal v cene :) .. vsetko mi prislo ako sme sa dohodli, remienok bol pekne zabaleny vo vypchatej obalke a este v takom tvrdom kartone..

    kvalitu by som hodnotil velmi pozitivne, som spokojny s kvalitou, je to spravene z takej hrubsej koze ako byvaju bezne remienky.. uvidim ako sa bude chovat po dlhsom pouzivani, ale zatial je to OK..

    uz som ho poprosil o dalsi remienok pre mamu, tak cakam na vyjadrenie ci zozenie bledu kozu - chvalim aj komunikaciu s nim, urcite by som ho odporucil

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • vcera vecer som si objednal/vydrazil jedny hodinky znacky Seiko.. mate s nimi niekto skusenosti? odvsadial sa na mna valila chvala na automaty od Seika, tak som neodolal pokuseniu a jedny som si zaobstaral z UK..

    http://www.bidorbuy.co.za/item/37417063/…N_SNZJ05J1.html

    spolu s este nekupenymi pilotkami Steinhart mi pridu ako dobry doplnok do portfolia, aktualne Citizeny sa asi budu musiet pobrat do sveta - este popremyslam.. :D

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Dobra nahoda... Vedla som ti prave daval tip na presne tento model.
    Ja som ich dnes videl prvy raz nazivo (v obchode) a musim povedat, ze som bol uneseny... Holt, japonci sa nezapru. Ak by som uvazoval o podobnom type hodiniek, asi by som nevahal. A naviac....tie ceny...