Anketa - plánuje niekto z vás na vianoce hodinky?

  • Plánuje niekto z vás kúpiť na Vianoce hodinky? 13

    1. áno - pre seba:-) (9) 69%
    2. áno - pre druhého (3) 23%
    3. nie (0) 0%
    4. možno (3) 23%

    Keď sa niekto plánuje tento rok na Vianoce potešiť hodinkami, alebo potešiť niekoho iného, rád by som vedel aké hodinky má v hľadáčiku.

    Ja som odpovedal áno, pretože mám v hľadáčiku jedne ARCHIMEDky:-) Dnes by mali doraziť, tak uvidím, či sa mi na živo budú páčiť tak ako na obrázku.. Potom pošlem fotky.

  • ..da sa oznacit iba jedna moznost :rouge:

    ja planujem obdarovat frajerku s jednymi, uz som to tu spominal v niektorej teme :D

    okrem toho by som si aj ja jedny rad daroval , ci uz na vianoce alebo skorej - pacia sa mi tieto :D :
    http://www.toptime.eu/index.php/en/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=ilvm_fly_easy_shopping_grey.tpl&product_id=81&category_id=27

    Esqueleto, vidis este realne tu moznost vyskusania si ich nazivo? Ked budu OK, vezmem si ich :D

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Ja mam nieco v plane, ale zatial to nema urcitu podobu. Steinhart Apollon som poslal do sveta... Neviem si najst cas a urobit par fotiek dalsich hodiniek, ktore by som celkom rad predal. Ale tak, pokukoval by som....po Jorgovi Schauerovi, ktoreho praca mna osobne velmi oslovuje. Podobne ako cela Stowa, proste srdcovka. Resp. naposledy som sa nevedel odtrhnut od vykladu so Zenith... Alebo Breitling Superocean Heritage 46mm... ci Omega PO? :] no jo...je to tazke...

  • "EpsteinBarr" wrote:

    Ja mam nieco v plane, ale zatial to nema urcitu podobu. Steinhart Apollon som poslal do sveta... Neviem si najst cas a urobit par fotiek dalsich hodiniek, ktore by som celkom rad predal. Ale tak, pokukoval by som....po Jorgovi Schauerovi, ktoreho praca mna osobne velmi oslovuje. Podobne ako cela Stowa, proste srdcovka. Resp. naposledy som sa nevedel odtrhnut od vykladu so Zenith... Alebo Breitling Superocean Heritage 46mm... ci Omega PO? :] no jo...je to tazke...

    tie breitlingy mam aj ja v dlhodobejsom hladaciku, konkretne takuto farebnu kombinaciu:
    http://www.swisswatchesdirect.co.uk/large/302%20-%20A17320.jpg

    ..nadhera :D

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • "cretino" wrote:

    ..da sa oznacit iba jedna moznost :rouge:

    ja planujem obdarovat frajerku s jednymi, uz som to tu spominal v niektorej teme :D

    okrem toho by som si aj ja jedny rad daroval , ci uz na vianoce alebo skorej - pacia sa mi tieto :D :
    http://www.toptime.eu/index.php/en/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=ilvm_fly_easy_shopping_grey.tpl&product_id=81&category_id=27

    Esqueleto, vidis este realne tu moznost vyskusania si ich nazivo? Ked budu OK, vezmem si ich :D

    Zmenil som možnosť hlasovania aj na dva hlasy, takže to môžeš zmeniť ak chceš.

    Hej, verím, že Nav B watch stainless steel dôjdu do Vianoc.. aj keď začínam mať obavy, pretože Steinhart totálne prestal komunikovať a visí mi tam v podstate 14 modelov :rougefaché:

  • "EpsteinBarr" wrote:

    Ja mam nieco v plane, ale zatial to nema urcitu podobu. Steinhart Apollon som poslal do sveta... Neviem si najst cas a urobit par fotiek dalsich hodiniek, ktore by som celkom rad predal. Ale tak, pokukoval by som....po Jorgovi Schauerovi, ktoreho praca mna osobne velmi oslovuje. Podobne ako cela Stowa, proste srdcovka. Resp. naposledy som sa nevedel odtrhnut od vykladu so Zenith... Alebo Breitling Superocean Heritage 46mm... ci Omega PO? :] no jo...je to tazke...

    Za Stowu palec hore! Samozrejme aj tie ďalšie menované sú parádne ;) U mňa vyhráva tento STOWA model:

  • cretino: dobre si trafil s tym odkazom ;) Ja som zatazeny na modre pozadie, to maju moje prve "vaznejsie" Certina PRC 200. A stale sa mi pacia. Ale tentokrat by islo skutocne asi o verziu ako v tvojom odkaze.

    esqueleto: uvadzane Stowa su nadherne. Povodne som po nich pokukoval, ale bal som sa maleho rozmeru. Tak som vzal od vas Laco fliegery, 45mm a tam ma zase prekvapila velkost :D
    Ale prisiel som k Stowa Seatime, ktore su "len" 42mm a padnu ako uliate. Aj ked teda v tomto pripade sa jedna o skutocny kus zeleza na jednej strane...na druhej, zdobeny strojcek, modrene srubky tomu davaju urcitu jemnost, ale tu vidim len ja.
    No uvidime, co z toho bude/nebude.

  • "Spen" wrote:

    Chýba možnosť "Možno" :D . Mám v hľadáčiku .

    Tak som do ankety pridal možnosť aj "možno", len teraz neviem či to bude objektívne :)

    Čo sa týka tých Eposov, jedne také som už predal, takže priložím pár fotiek. Farba ciferníka na tomto modeli veľmi záleží od svetla. V určitých momentoch vyzerá príliš tmavo, zato na slniečku má krásnu modrú farbu. Problém u Eposov je ten, že sú skutočne vyrábané na zákazku a iba máločo majú skladom.. Teda termín do Vianoc je veľmi málo pravdepodobný :| Niekedy treba čakať aj dva mesiace :(

    Fotky:







  • U takých malých výrobcov je čakanie štandard, v tom je čaro. Obávam sa, že zohnať hodinky tak, aby boli fyzicky pod stromčekom je teraz už spojené s reálnym rizikom nestihnutia pri všetkých značkách, ktoré nie sú na sklade. Na pocit že je to Vianočný darček mi stačí vedomie, že budú za vianočné odmeny. :D

  • ..zahlasoval som znova :)

    esqueleto, to si ma moc nepotesil - ja som sa uz tesil na toho desiateho ako si spominal ze by mali dojst :D nevadi, mam aspon este cas na rozhodovanie a vymyslanie - klasika :D

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • "cretino" wrote:

    ..zahlasoval som znova :)

    esqueleto, to si ma moc nepotesil - ja som sa uz tesil na toho desiateho ako si spominal ze by mali dojst :D nevadi, mam aspon este cas na rozhodovanie a vymyslanie - klasika :D

    Ja viem.. sorry, ale ono je to niekedy naozaj o držku.. :inlove: Skúsim tam zajtra zatelefonovať, lebo takto cez emaily je to o ničom.

  • "Spen" wrote:

    Chýba možnosť "Možno" :D . Mám v hľadáčiku .


    jooj tak tieto eposy okukavam najradsej. chcel by som ich mat niekedy na ruke.

    co sa tyka hlasovania u mna je to na tento rok uz zahojene takze pravdepodobne budem obdarovavat, este som ale v stadiu rozhodovania

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • Ja uz planujem hodinky skoro pol roka, ale este stale som sa nerozhodol, co si vlastne kupim, momentalne mam citizeny ecodrive chronometer, ale uz maju toho odziteho dost, tak hladam nieco nove, urcite to budu letecke hodinky, len sa neviem rozhodnut, mal som najprv zalusk na hamilton pilot 47 mm, potom na steinharty, archimede, ale zrejme nakoniec skoncim pri Laco :) (aj ked to este nie je iste)

  • "izidor211" wrote:

    Ja uz planujem hodinky skoro pol roka, ale este stale som sa nerozhodol, co si vlastne kupim, momentalne mam citizeny ecodrive chronometer, ale uz maju toho odziteho dost, tak hladam nieco nove, urcite to budu letecke hodinky, len sa neviem rozhodnut, mal som najprv zalusk na hamilton pilot 47 mm, potom na steinharty, archimede, ale zrejme nakoniec skoncim pri Laco :) (aj ked to este nie je iste)

    No Laco má historickú prevahu, keďže ako jeden z piatich výrobcov vyrábalo letecké hodinky pre nemeckých pilotov. Zvyšní výrobcovia boli IWC, A. Lange & Söhne, Stowa a Wempe. Takže by sa dalo povedať, že všetci ostatní výrobcovia už robia iba homage "pravých" pilotiek.

  • Od kedy som zacal hladat nejaku nahradu, hladam a citam rozne fora, tak je cim dalej horsie sa rozhodnut, lebo stale objavujem nove a nove info, modely, navrhy a pod. Takze skutocne neviem, chcel som hodinky, ktore budem moct vyuzit vsade - do prace, na dovolenku, na kupanie v mori, na sport....proste vseobecne vyuzitie, ale po 3 dovolenkach a kupaniach sa v mori moje aktualne citizeny dostali poriadne zabrat, takze neoplati sa kupit hamiltony za 1500 eur a potom sa v nich okupat, lebo aj zafir sa da poskrabat a isto by to zanechalo nejake stopy a celkovo pilotky nie su velmi na sport, takze radsej dvoje (klasika G-shock alebo nieco podobne na sport a na bezne nosenie nejake pekne pilotky a laco s miyotou su dobra alternativa na zaciatok, ak sa mi zapacia, tak potom sa pojde aj do niecoho lepsieho...)

  • "izidor211" wrote:

    Od kedy som zacal hladat nejaku nahradu, hladam a citam rozne fora, tak je cim dalej horsie sa rozhodnut, lebo stale objavujem nove a nove info, modely, navrhy a pod. Takze skutocne neviem, chcel som hodinky, ktore budem moct vyuzit vsade - do prace, na dovolenku, na kupanie v mori, na sport....proste vseobecne vyuzitie, ale po 3 dovolenkach a kupaniach sa v mori moje aktualne citizeny dostali poriadne zabrat, takze neoplati sa kupit hamiltony za 1500 eur a potom sa v nich okupat, lebo aj zafir sa da poskrabat a isto by to zanechalo nejake stopy a celkovo pilotky nie su velmi na sport, takze radsej dvoje (klasika G-shock alebo nieco podobne na sport a na bezne nosenie nejake pekne pilotky a laco s miyotou su dobra alternativa na zaciatok, ak sa mi zapacia, tak potom sa pojde aj do niecoho lepsieho...)

    To sa inak ani nedá! Keď skutočne chceš s hodinkami vliezť aj do mora a robiť všetky možné činnosti, určite si kúp ešte jedne G-shocky alebo čosi obdobné a tie nos na také príležitosti. Mne osobne by bolo veľmi ľúto vziať také Hamiltony do mora. Tým si tie hodinky potom tak opotrebuješ, že výrazne stratia na cene. To platí aj keby si mal značku Rolex, tak obité a poškriabané predáš tak za 30 % pôvodnej ceny.. Možno.