Moje Hodinky a preco?

  • Vazeny pani a damy :)
    Kedze som tu tyzden a namotal som sa na cely svet ohladom hodiniek a fakt z vasich nazorov a roznych rad som sa velmi vela naucil a tak som dostal taky napad. Kedze ste tu riadny borci, tak by som vas poprosil ak chcete keby ste sem vlozili obrazok vasich meradiel casu (hodiniek) :) a keby ste k nemu napisali preco ste sa rozhodly pre ne a kludne aj co vam po case na nich kusok vadi teda preco ic mate a plusi a minusi. Dakujem a verim ze nielen mne ale aj inym by to mohlo pomoct :)

  • Tak teda skusim zacat (ak to tak autor vlakna myslel)...
    Chcel som jednoduche univerzalne mechanicke hodinky. Bez chrona, s cislami, ciernym cifernikom, striebornym puzdrom a ciernym kozenym remienkom. Prve mi padli do oka Archimede pilot 42 a Steinhart military. Potom som objavil Seika SNZG15K1, pilotko-military hodky za polovicnu cenu. Objednal som, dorazili a bol som maximalne happy. Po par tyzdnoch som si povedal ze 42 je malo a tak som ich predal a kupil vacsie pilotky Steinhart b-uhr 44mm. Tento rozmer mi perfektne sadol, tvar puzdra, cisla, rucicky, indexy, odcitanie casu, zadny priehlad, tikanie... jedine co mi chyba je vodotesnost a datum. Nie az tak moc, aby som aktivne hladal nove hodinky, no ked sa naskytne prilezitost... ;)
    Foto a blizsie info v mojom vlakne : http://www.hodinkomania.sk/viewtopic.php?f=26&t=303

  • U mna to bolo jednoduché.chodil som po predajniach obzeral www stránky a skúšal, skúšal, chrona, nechrona, rôzne značky, skúšal, obzeral az raz som si dal jedny na ruku a následne ich kúpil, proste sadli mi, páčili sa a bolo to, bez ďalšieho váhania. Nevadí mi na nich nic. Ale momentálne obzeram zase dalsie hodinky, predsa len, žiadne hodinky nie sú úplne univerzálne na všetky príležitosti. Fotky mám vo vlákne svojom..

  • ..ak ta to zaujima, pozri aj moj pribeh - nebudem to tu asi cele rozpisovat znova, je tam tych pribehov viac :)
    https://hodinkomania.sk/viewtopic.php?f=26&t=72

    a v kratkosti ze preco? okrem toho, ze sa mi pacia tie, ktore mam je tu este jedna vec - a to moja nedovera v € a neistota "co potom" ked to padne.. takze sa snazim nakupovat veci, ktore si urcitym sposobom aspon podrzia (AZZURRO), pripadne zveladia svoju hodnotu (M3, nejake nehnutelnosti) a vramci toho mi zaroven robia radost :]

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

    Edited once, last by misoo (April 19, 2014 at 1:58 PM).

  • V skratke: chcel som hodinky na kovom ťahu, s mechanikou (bateriu som uz odpisal asi na cely zivot, ale vzdy treba nejak zacat), a zapacil sa mi styl potapiek, nechcel som ziadne chrona, nikdy som chrona nevyuzil, tak som si povedal, ze naco budem mat na ciferniku 562 udajov, ked mi staci vediat iba jeden udaj. Po dlhom hladani som sa rozhodol pre Steinhart Ocean Vintage Military, hlavne kvoli tej jednoduchosti a praktickosti (škoda datumovky, ale ked mne sa hrozne nepacia tie datumovky pod "lupou"), no a hlavne financny strop bol taky, aky bol

    V buducnosti uvazujem o oblekovkach, ale to je opat beh na dlhu trat

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • Hodinkomaniaci z vlakna, "co mate dnes na ruke" ma napadlo. Kolko hodiniek vlastnite vy??? kolko hodiniek je zdrave mat a kolko nie .............. hmm aj ked neviem ci sa pytam spravne hehe...... hodinkomaniakov :0

  • "posol33" wrote:

    Hodinkomaniaci z vlakna, "co mate dnes na ruke" ma napadlo. Kolko hodiniek vlastnite vy??? kolko hodiniek je zdrave mat a kolko nie .............. hmm aj ked neviem ci sa pytam spravne hehe...... hodinkomaniakov :0

    Vieš ako sa vraví.. Muž s jednymi hodinkami vie vždy aký je čas, muž z dvoma si nemôže byť nikdy istý ::d

  • he no super :) ja uz tiez hladam oblekovky a to som si pred troma tyzdnami kupil tie adriatici s chronom a teraz asi seika na kozennom naramku :) a inak moze te mi poradit prosim neake take fajnovucke automaty do 300e no aj ked viem ze to asi navisim ale ...dakujem :)

  • Pozri si kolekciu potápiek od Steinhartu. Slušné a univerzálne hodinky dostaneš už za 350 €.. Trochu navýšiš rozpočet, ale bude to stáť za to ;)
    http://www.toptime.sk/index.php/sk/component/virtuemart/?page=shop.browse&category_id=23