Casio Edifice - pri nízkej teplote zastávajú

  • Ahojte, som tu na fóre nový a neviem či sa tu niekedy riešil podobný problém s hodinakmi, ktoré mám ja, Ide o to, že ked je vonku zimšie počasie, tak mi tieto hodinky zastávajú a rozbehnú sa až ked sa dostanú do tepla (ked ich zakryjem rukávom) zo začiatku to robilo ked bolo vonku dajme tomu -5°C ale teraz to robí už aj ked je vonku 13°C, hodinky mám 9 rokov,
    Neviem presné označenie hodiniek, ale sú to konkrétne tieto:

  • No to som ešte pozabudol poznamenať, baterka bola menená v júni v hodinárstve v Europa SC v BB vo vákuu. takže si myslím, že baterka nemôže byť tak rýchlo vybitá. len to mi je podozrivé, že minulý rok v zime ked bolo pod nulou, tak začali zastávať, myslel som si, že kvôli zime...ale teraz v lete ked mi zastanú ked je vonku cca 13°C tak mi to je už podozrivé. nemôže tam byť niečo s motorčekom??

  • Určite, ak to nie je baterka, je to strojček. Určite to nie je bežná vlastnosť hodiniek, ale čo konkrétne im je, môžem len hádať. Riešenia sú dve, oprava, alebo nové hodinky.

  • haha pobavilo :) rozmýšlam samozrejme nad novými, ale rozpočet tak do 190€, nejaké odporúčanie pre mňa nemáte?? :) alebo radšej došporiť a kúpiť niečo poriadne??

  • Po prve. Vitaj medzi nami!
    Po druhe. Myslim, ze 9 rokov na Casia nie je az tak vela a myslim, ze este dalsich 9 by ti mohli sluzit.
    Ja by som ich na tvojom mieste poslal do autorizovaneho servisu.
    Sem: http://www.fastplus.sk/kontakt . Tam ti hodinky skontroluju, premeraju a odhadnu naklady na opravu. Ty sa potom rozhodnes, ci ti to stoji za to ich dat opravit, alebo je uz fakt cas na nove.

    Breitling Avenger Seawolf Chrono
    Steinhart Ocean One Black
    Marathon GSAR
    Casio GW-9200-1 "Riseman"

    Casio GW-9400-1 "Rangeman"

    Vostok-Europe AN-225 MRIYA
    Prim Sport 1, Prim Sport 2

    Edited once, last by misoo (April 23, 2014 at 2:57 PM).

  • Spen má pravdu. Chronografovú miyotu mu nebude nikto rozoberať. Jedine vým.stroja. Odhadovaná cena opravy je 40-45€. či sa ti do nich oplatí investovať je už len na tebe. :)