Predaj hodín do ČR

  • Zdravím priatelia,
    Potreboval by som poradiť s predajom hodín do ČR. V podstate mám dve otázky.
    Akým najjednoduchším a najvýhodnejším spôsobom zaslať hodinky a zrealizovať platbu. (chcem eurá, nie české koruny) Nemám s predajom do ČR žiadne skúsenosti. Poraďte prosím. Vopred ďakujem

    Tomáš

    Breitling Avenger Seawolf Chrono
    Steinhart Ocean One Black
    Marathon GSAR
    Casio GW-9200-1 "Riseman"

    Casio GW-9400-1 "Rangeman"

    Vostok-Europe AN-225 MRIYA
    Prim Sport 1, Prim Sport 2

  • posli mu c.u. nech ti posle koruny a ono ti to automaticky skonvertuju do EUR kedze mas EUR ucet. len bude platit mastny poplatok (ak zaklikne aby vsetky poplatky stiahli jemu, ak nie, stiahnu ich tebe). idealne je poslat prachy cez paypal, to je uplne free :super:
    no a ty posles hodinky klasicky postou, prides na postu, povies co chces a oni ti daju vyplnit prislusne tlaciva. ak sa da (do urcitych rozmerov a hmotnosti), posli to ako list, aj ked to vyzera ako balik, bude to lacnejsie. samozrejme nezabudni na poistenie, posielal/prijal som asi 20veci a 19 v pohode, raz sa zasielka stratila a odosielatel nevedel cislo zasielky (to si zapis!!), tak to nevedeli dohladat a nebolo to poistene, tak smola...
    good luck ;)

  • Pravda je, že človeku sa viac oplatí robiť obchody v Nemecku, ako v ČR. V podstate platí to, čo písali chlapci. Na PayPal platí poplatky, iba ak mu sťahuje peniaze z karty, ak ich má na PayPal účte, malo by to byť free. A v zásade prichádza ešte do úvahy SEPA platba, ak Ti bude posielať platbu v eurách. CZK na EUR mu skonvertuje jeho banka a ďalej to beží ako klasická SEPA platba.

  • Ďakujem za rady.
    Účet na PayPal mam založený už dlhšie, no okrem jednej platby asi pred piatimi rokmi som ho vôbec nevyužíval. Musím ešte zistiť, či aj kupujúci tam má účet.
    A čiže potom, keď on mi pošle peniaze cez PayPal, ja si ich môžem následne previezť na moju VISA kartu. Tak to funguje, hej?
    V tomto som totálny analfabet. :rouge:
    Vygooglil som aj tu SEPA platbu a znie to tiež zaujímavo. Tá sa ako vykoná? Cez internet banking, či musí isť osobne do banky a zadať príkaz?
    Niečo také, ako zaslať balík do ČR na dobierku asi nefunguje. Čo?
    No vidím, že predsa len budem asi musieť skočiť do banky a na poštu, popýtať sa milých tetušiek. Hlavne mi išlo o to, aby boli poplatky na oboch stranách čo najmenšie. Smrť bankovým poplatkom! :pan2: ::d

    Breitling Avenger Seawolf Chrono
    Steinhart Ocean One Black
    Marathon GSAR
    Casio GW-9200-1 "Riseman"

    Casio GW-9400-1 "Rangeman"

    Vostok-Europe AN-225 MRIYA
    Prim Sport 1, Prim Sport 2

  • Ja som si objednal knihu asi pred rokom a poslali mi ju postou a dobierkou ale skoro som dostal infarkt ked mi teta pri okne zahlasila ze musim zaplatit dobierku cca 300Kc + prosim pekne za to ze prepocitala tie ceske koruny na eura za cca 4-5 Eur - len za tento ukon, prepocitanie.

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • no veď toto je na :berk2:

    Breitling Avenger Seawolf Chrono
    Steinhart Ocean One Black
    Marathon GSAR
    Casio GW-9200-1 "Riseman"

    Casio GW-9400-1 "Rangeman"

    Vostok-Europe AN-225 MRIYA
    Prim Sport 1, Prim Sport 2

  • Dobierka samozrejme funguje aj do ČR, ale ako písal Tommy, sú tam poplatky a pošta ma vlastný kurz výhodný najme pre ňu okrem toho valutový, ale Tebe to môže byť samozrejme jedno, kupujúceho zato vystrie :mrgreen: .

  • a to by sme nechceli :hehe:

    Breitling Avenger Seawolf Chrono
    Steinhart Ocean One Black
    Marathon GSAR
    Casio GW-9200-1 "Riseman"

    Casio GW-9400-1 "Rangeman"

    Vostok-Europe AN-225 MRIYA
    Prim Sport 1, Prim Sport 2