Čo vás motivovalo stať sa členom hodinkomanie?

  • Je mi 51 let, jsem členem chronomagu.cz ale rád se podívám na jakékoliv fórum sdružující fandy něčeho co mne zajímá. Na prvním místě jsou motocykly, ale hodinky jsou už 5 let také velké hobby. Mými dalšími koníčky jsou auta, zbraně, létání, kolo, čtení, nový domek atd. Hodinky jsou droga, zjišťuji že jich mám moc a tak svou chronománii v tuto chvíli přehodnocuji a chci se zaměřit na jednu srdeční značku, kterou je asi Fortis (ale mám rád i své Traser, dvoje ruské hodinky nebo Steinharty Aviation, ty máme doma ve verzi GMT i Vintage). Mými osudovými hodinkami jsou letecké Lemanie MVS po tátovi pilotovi, mimochodem Slovákovi ze Šariše. Slovensko mou druhou vlastí, často tam jezdím a mám tam nejen část rodiny ale i skvělé přátele.
    Mohu se zeptat, do jaké míry bylo toto fórum inspirováno chronomagem.cz? Názvy některých rubrik jsou shodné...

    • Official Post

    Ahoj Ivan, vitaj medzi hodinkomaniakmi. Vidím, že motorky a autá si už pridal, tak dúfam, že sa pochváliš aj hodinkami ;)

    Fórum je mladé a pomaličky sa rozbieha, takže sekcie pribúdajú podľa potrieb. Samozrejme, že niektoré sú "inšpirované/okukané" od chronomagu, to nie je žiadne tajomstvo. Keďže na chronomagu je to už dosť dobre zabehnuté, asi sa tam časom vypracovali sekcie, ktoré sú viac menej overené a univerzálne a tým pádom by mali fungovať aj tu. Nie je to zas ale o tom aby sme robili "copy and paste" ala chronomag :)

  • Děkuji za přivítání. Že je tohle fórum mladé považuji za přednost, převažuje ještě nadšení a hlad po komunikaci a informacích. Obvykle ve svých aktivitách vzpomínáme, jaké to bylo bezva když se začínalo. Postupně se vše "profesionalizuje"", poučíme se z chyb, ale na začátky se vzpomíná s láskou. Snad to není nepatřičný dotaz, ale pochopil jsem dobře, že zakladatelem tohoto fóra je obchodník s hodinkami :) ?

  • Zdravim Vas vsetkych.
    Ako bolo uz spomenute v diskusii vyssie, hodinky su droga. Posadnutost. Mna osobne fascinuje vysoka miera rucnej prace pri vyrobe klasickych mechanickych hodiniek. Trvanlivost. Kvalita pouzitych materialov a dokonale spracovanie. A mozno tiez nostalgia za casmi, ked kvalita a vydrz boli dolezitejsie nez „najlepsia“ cena vyrobku. Preto ma to taha k haute horlogerie.

    A to je dovod preco som sa zaregistroval na forum. Ziskat viac poznatkov a rozsirit si obzor. A mozno casom aj nieco kupit/predat.

    Zatial mam svoje automaty Jacques Lemans. Poskulujem po niecom hodnotnejsom. Doma mame este automaty Rotary skeleton, quartzky Skagen, turisticky chronometer Weather Master. Bezne Casio. Dvoje povojnove Pobedy. A tiez dost stare vreckove Doxy. O tych by som chcel na fore podiskutovat.

  • Zdravým všetkých.Som absolútny amatér v hodinkovom svete!A preto berte aj moje otázky s určitou rezervou začiatočníka.Prvým dôvodom bolo odporučenie na stránku http://www.toptime.sk, kde bol odkaz na hodinkomániu.
    Tak som sa k nej dostal. Ale pravým dôvodom prečo som sa aj zaregistroval bolo a je to, že v posledom čase si čím viac a viac uvedomujem žalostnú kvalitu všetkého čo nás obklopuje- od potravín, reštaurácií, akože barov, pseudo kaviarní a niekedy až úsmevných služieb(svojou nízkou kvalitou).A tak som sa začal viac a viac zaujímať o kvalitnejšie služby,potraviny, oblečenie ale aj moje záluby. A tak som presedlal od zalievaj kávy z kanvice na espresso(ale každý ma svoj názor nato),atd.Až som si uvedomil že mám na ruke hodinky od vietnamca, ktoré sú napodobnenina ešte aj trhoviek.Proste otras. A je pravda že častokrát sa pozriete človeku na topánky a viete čo je zač,a samozrejme to platí aj pri hodinkách,Ked som si prečítal forum zistil som že to čo sa mne páči zo sveta hodiniek tak vy ani za tie pravé hodinky nepovažujete a cenové relácie ktoré som ochotný dať za ne sa nehodia ani do témy- hodinky chudobného muže, lebo v mojom prípade by to boli hodinky bezdomovca.Ale to ma neodrádza, našiel som forum ludí ktorý majú radi kvalitu a mnohým veciam sa vyznajú, a časom by som chcel do toho preniknúť aj ja. Pretože ako som už vyššie spomenul mám rád kvalitu a už ma nebaví ako nás dennodenne obchodníci a reklamy iba klamú a klamú a nútia nám kupovať úplné braky(my ludia sme už raz taký). Takže môj dôvod stať sa členom je ten- že som našiel skupinu ludí ktorý majú radi kvalitu a som svojimi vedomosťami sú ochotný sa podeliť.Dík páni

    Licencovaný kondičný tréner tr.1,pre Zvolen a okolie.

    Zberatel-kardičiek bojovníkov MMA, súťaž UFC,PRIDE, WWE.
    ale aj seriálových a filmových postáv:-)

    • Official Post

    Ahoj, vitaj medzi nami ;) Musíš však byť opatrný, hodinkománia je dosť rýchlo nákazlivá..! :mrgreen: A ako píšeš, to čo pre teba boli doteraz drahé hodinky sa ti po krátkom pobyte na fóre budú zdať ako lacné.. Bohužiaľ ale navyšovanie kvality u hodiniek sa skoro vždy odráža aj v navyšovaní peňažnej čiastky utratenej za hodinky.. a strop je v tomto svete takmer neobmedzený. Hlavne pre bežných smrteľníkov ::d Je však mnoho hodiniek, ktoré ponúkajú veľmi vyvážený pomer kvality za "rozumnú cenu" a toto fórum ti určite pomôže niečo také nájsť. Inak to čo píšeš o stále sa znižujúcej kvalite všetkých vecí, najmä potravín, s tým sa nedá nesúhlasiť a zaslúžilo by si to samostatnú tému. Hodinársky priemysel (cháp renomované značky) je jeden z mála, kde sa ešte dbá na kvalitu, dokonca sa ju snažia stále zlepšovať a inovovať a to je dnes naozaj vzácne. Práve preto sa v tejto konzumnej dobe čím ďalej tým viac ľudí obracia späť k mechanickým hodinkám, pretože v sebe ukrývajú nie len kvalitu ale aj určité remeselné umenie, ktoré v ostatných produktoch iba ťažko nájdeš.