• Zdravím všetkých "hodinkomaniakov" na tomto fóre.

    Hneď na úvod sa chcem predstaviť mojimi prvými mechanickými hodinkami, skvostom,ktorý necelý polrok zdobí moju ruku. Zaujímalo by ma, čo si myslíte o značke MONTBLANC, Vaše názory, postrehy a poprípade aj Vaše skúsenosti s touto značkou.
    Samozrejme som si vedomý toho, že značka MONTBLANC je šperkárskou firmou ,ale po zakúpeni spolocnosti MINERVA, skúsenosti s hodinkami naberá rychlim tempom. Načo som veľmi pyšný, ako majitel hodin tejto značky:). Zvažoval som možnosti medzi kolekciami z Breitling, TAG Heuer a Omega. Pravdupoviediac, modely sú krásne, čo mi dáte za pravdu. Len nakoľko je ten marketing MB na Slovensku a v okolitých štatoch strasne slabý, rozhodol som sa, ze sa rozhodnem pre MONTBLANC. MOje prvé automaty s chronografom, neprihliadal som na žiadne certifikáty ani nové krokové ústrojenstva ako CO-Axial, alebo COSC u ostatných značiek, aby hodinky kmitali ako majú, závisi len a len od majitela, ako s nimi zaobchádza. Po necelom polročnom nosení som max. spokojný, nevykazuje ani len max. odchylku, ktorá je pri CO-axial u OMEGY.

    Pridávam pár čerstvých fotiek, čo znamená,že ocelové púzdro a v nom usadený svetlý gilošovaný ciferník obohatený o rímske cislice,ukryvajúc Valjoux 7750, je momentálne na tmavoodrom remienku, ktorý nieje v originalnom baleni hodin. Vymenil som ho namiesto cierneho krokodíla.

    Dúfam, že sa dočítam len pozitivné názory a postrehy.

    S pozdravom nový člen:)

    • Official Post

    Ahoj, vitaj na fóre. Veru, máš sa čím pochváliť ;) Je pravdou, že Montblanc u nás nemá také meno ako ostatné menované firmy, avšak to je asi spôsobené tým, že u nás má táto značka veľmi slabé zastúpenie. Myslím, že v Bratislave sú len dva obchody, ktoré túto značku predávajú. To, že ide o šperkársku firmu je poznať aj na jej hodinkách. Zväčša ide o pekné estetické kúsky. Nepoznám veľmi históriu tejto firmy ale tiež som si všimol, že veľmi rýchlo naskočili na vlak aj v odvetví Haute Horology :)
    Škoda len, že sa ti nepodarilo urobiť trochu lepšie fotky.. Keby si hodinky odfotil niekde na slniečku, iste by to vyzeralo lepšie ;)

  • Vitaj! Tento model som nepoznal. Pekné hodinky, aj keď mám od nich radšej model Rieussec alebo Timewalker GMT. Je to však iba otázka vkusu. Čo sa týka postavenia Montblanc na trhu súhlasím v vami. Ja prechovávam k Montblanc obdiv, ale najmä za ich perá. Je pravda, že nedokážem celkom vnímať Montblanc ako hodinársku manufaktúru (čo samozrejme sú, ale byť a byť vnímaný sú dve odlišné veci).
    Už si nepamätám aký model to je (Star Collection?), ale vymysleli celkom podarenú sekundovku s ich logom na jednom konci (zasnežený vrch alebo snehová vločka, podľa toho, ako sa na to pozeráme).

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.