• Ak si chcete dať urobiť remienok na mieru (môžete si vybrať úplne všetko, aby váš remienok bol presne, ako si ho predstavujete), môžete si objednať na dvoch francúzskych webových stránkach:

    http://www.abp-paris.com

    a

    http://www.jean-rousseau.com

    Ak zadáte slovo forumamontres, získate 15% zľavu na ABP a 10% na Jean Rousseau. Remienky u nich sú dosť drahé (a dosť drahé je veľmi milý eufemizmus, hehe), ale kvalita je úmerná cene. Web-stránky sú aj po anglicky.

    Ak táto ponúka nezodpovedá pravidlám, môžete ju samozrejme zrušiť :)

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • Remienky si môžeš dať ušiť aj na Slovensku a habadej je toho v Čechách. Za všetkých spomeniem "místra Šímu", ktorý sa zákazkovou výrobou z kože živí. A inak kopec šikovných chalanov, ktorý to robia ako hobby, nechcem menovať, niekoho zabudnem a bude pruser ;) .

  • Jasné, máš pravdu! Iba som chcel dať nejaký tip, ako získať zľavy na remienky v týchto známych francúzskych dielňach ;) Nič viac, to len tak, ak náhodou...

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • V ABP sú fakt šikovný. Proste dobrí remeselníci. Jeden remienok vychádza povedzme od 200 do 500 eur. Ale skôr okolo 350... Za takúto sumu - nemalú - dostane človek i kvalitné hodinky, no...

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

    • Official Post
    "Dejinytrávy" wrote:

    V ABP sú fakt šikovný. Proste dobrí remeselníci. Jeden remienok vychádza povedzme od 200 do 500 eur. Ale skôr okolo 350... Za takúto sumu - nemalú - dostane človek i kvalitné hodinky, no...

    Podľa mňa, cena remienku by nemala presahovať 1/10 ceny hodiniek. Takže ak má niekto hodinky za 2 až 5 tisíc eur, tak prečo nie remienok za 200 až 500 eur.. ?! Ale podľa mňa, do 200 € sa už dá kúpiť maximálne kvalitný remienok a zvyšok peňazí je "vyhodených" viac za značku a prestíž.. Alebo nejakú totálne exotickú kožu.. V podstate už aj 40-100 € je až až za remienok.. To je zase tá relativita..

  • "Spen" wrote:

    Remienky si môžeš dať ušiť aj na Slovensku a habadej je toho v Čechách. Za všetkých spomeniem "místra Šímu", ktorý sa zákazkovou výrobou z kože živí. A inak kopec šikovných chalanov, ktorý to robia ako hobby, nechcem menovať, niekoho zabudnem a bude pruser ;) .


    reminky od mistra Simy jsou dokonale, neprehanim. jine uz na ruku nechci (s jedinou vyjimkou - nato-strapy) a to mam doma ruznych reminku bednu od bot :)
    http://sima-prague.com

    • Official Post

    o simovi som uz pocul, kolko zvykne unho vyjst remen ? ja som objednal od zrna, klasicky cierny pilotacky so sedym presivanim len bez nitov, chcel som ho povodne na seika, no stihol som upravit objednavku na nieco decentnejsie a univerzalnejsie k pilotkam. tesim sa kedy pride, som zvedavy na kvalitu.
    200-500 evri za remen je pri mojich hodinkach nonsens, nech je akokolvek dokonaly. ako pise esqueleto, 1/10 z ceny je optimum. ak by som mal hodinky za XY tisic evri, tak nevidim problem.
    ;)

  • u simona reminky jsou kolem 1200 Kc - za exoticky material (had, ryba, zaba, krokodyl...) je to, samozrejme, vic :)

  • Remen je oblecenie pre hodinky :) To znamena ze musi byt pohladny a aj pohodlny :)

    Co sa tyka cien tak je pochopitelne, ze rucna vyroba je drahsia ako "pasova vyroba" resp. bezna produkcia. Imponuju mi vyrobcovia co robia vsetko rucne, je to navrat k poctivemu remeslu a hlavne viete ze nekupujete CINU - vacsina sucasnej masovej produkcie ide prave odtial.

  • individualne vyrabene reminky take vydrzi dele - bezna produkce tak pul roku, od simona tak dva roky... tedy moje zkusenost :)

  • Hej, bolo by to čudné mať hodinky lacnejšie ako remienok... V prípade ABC remienkov, myslím si, že človek platí aj za značku, za povesť dielne, ako hovorí Esqueleto. No neuberá im to na kvalite.

    Nepoznal som remienky od p. Šímu. Vyzerajú perfektne. A to že remienky ručne vyrobené vydržia dlhšie je veľká výhoda, aj s ich pohodlím - hneď pasujú, netreba čakať, kým koža zmäkne, a ich ani necítiť na zápästí. A tá patina po istom čase je priam neodolateľná.

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • hodinky lacinejsi, nez reminek... mival jsem takove - Marina Militare s remenem od Simy... :hehe: