• Áno, pre seba.

    ak by si nieco potreboval kludne są ozvi.... aky je v plane lak?

  • ...

    Ďakujem Braňo za ponuku, cením si to. Rám je striekaný klasicky modrým metalickým autoemailom + krycí priehľadný lak. Chcel som sa farbou čo najviac priblížiť originálu Favorit.

    uz som pochopil... myslel som ze tie pociatocne su aktualny stav a ostatne je predstava.... kludne sa ozvi ked Ta napadne stavat F1 ... vacsinou tato zabavka nekoci pri tychto klasikach ..... ta povestna "onania" prichadza ked sa pustis do talianov .... .... najme ked ich uz nebude kam davat ... vysvetli zene ze 27 bajk vobec nieje na zahodenie

  • 😁😁😁 Veľa koníčkov, času žalostne málo... 27. bajk nikdy nie je na zahodenie... Tak ako 50. hodinky... 😁😁😁

    50 hodiniek sa doma strati .... 30 a viac bajkov to ide do "realit" .... vela zdaru

  • Jedného dňa skončím takto … už sa na to teším

  • Niekde ste tu spomínali bicykle Favorit. Jeden si prerábam tak pre potešenie, občasné jazdenie do práce, mesta... Už som ho dokončoval, keď sa mi podarilo zohnať retro sady kľúk s prevodníkmi Peugeot a radenia Sachs Huret, tak to asi ešte trochu potrvá...🙂

    Tak klobúk dolu , toto je fakt paráda . Ale ako vidím , vintážnici sú aj medzi bicygľištami , ni ľen medzi hodinkármi ^^ .

  • Tak dcerka si sama vzala hodinky a chcela na ruku kedze tato vzdy nosi....

  • Ked som tu bol pouceny o rozdiele medzi vrtacim skrutkovacom a razovym utahovakom, zistil som, ze nevyhnutne potrebujem (aj) ten druhy :D . Sice uz je doma par dni, ale dnes prisiel ten den D rozbalit ho do akcie 8)

  • ... ten s červenou ručkou?....

  • Ked som tu bol pouceny o rozdiele medzi vrtacim skrutkovacom a razovym utahovakom, zistil som, ze nevyhnutne potrebujem (aj) ten druhy :D . Sice uz je doma par dni, ale dnes prisiel ten den D rozbalit ho do akcie 8)

    Len s ním treba opatre robiť, hlavne menšie skrutky. Veľmi ľahko ich pretlačíš. Benefit je hlavne, že ti razák nemá tendenciu točiť zápästie, takže sa s ním lepšie skrutkuje (teda aspoň mne ^^ )

    Ja mám 12V Bosch razák 7 rokov a nedám naň dopustiť. ;)

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • ... u Dewaltu je to poriesene tak ze na najmensom stupni dotahu pride vrut spodnym konusom hlavy k drevu plynule bez potreby razového momentu a akonahle nastane moment vyssieho dotahu tak są utahovak vypne ( vatsina ludi vtedy da prst zo spuste) . Ty co vedia pockaju cca 1,0252978 sek. a vtedy sa v najpomalsom prevode spusti doraz tak aby si neprestrelil. vyskusajte, možno to inziniery u bosky spravili tiez.....

    odporucam pracovat s vrutom s torx hlavou so samoreznou špičkou a pouzivat bity s torznou časťou ak pracujete so silnym dotahom.... nenici to bit a hlavu vrutu pre pripad opatovneho rozobratia

  • Len s ním treba opatre robiť, hlavne menšie skrutky. Veľmi ľahko ich pretlačíš. Benefit je hlavne, že ti razák nemá tendenciu točiť zápästie, takže sa s ním lepšie skrutkuje (teda aspoň mne ^^ )

    Ja mám 12V Bosch razák 7 rokov a nedám naň dopustiť. ;)

    Ano, razak je hlavne asi 10x silnejsi :) . Idem robit vyvysene zahony z tvrdeho exotickeho dreva, caka ma asi 500 skrutiek, tak to by som s "obyc." skrutkovacom asi nedal ^^ . Bojim sa, aby aj tento 12V stacil, budem asi musiet aj tak predvrtavat, tak vyuzijem oba tie vercajgy.

  • Určite je lepšie predvŕtať a keď tak zahĺbiť otvor, aby drevo neprasklo a aby to nejako vyzeralo :)

    Pre bežné skrutky je 12V razák viac ako dostatočný, aj 5x150 som dal do smreka úplne v pohode.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • ... u Dewaltu je to poriesene tak ze na najmensom stupni dotahu pride vrut spodnym konusom hlavy k drevu plynule bez potreby razového momentu a akonahle nastane moment vyssieho dotahu tak są utahovak vypne ( vatsina ludi vtedy da prst zo spuste) . Ty co vedia pockaju cca 1,0252978 sek. a vtedy sa v najpomalsom prevode spusti doraz tak aby si neprestrelil. vyskusajte, možno to inziniery u bosky spravili tiez.....

    odporucam pracovat s vrutom s torx hlavou so samoreznou špičkou a pouzivat bity s torznou časťou ak pracujete so silnym dotahom.... nenici to bit a hlavu vrutu ani pre pripad opatovneho rozobratia

    Ano, razak je hlavne asi 10x silnejsi :) . Idem robit vyvysene zahony z tvrdeho exotickeho dreva, caka ma asi 500 skrutiek, tak to by som s "obyc." skrutkovacom asi nedal ^^ . Bojim sa, aby aj tento 12V stacil, budem asi musiet aj tak predvrtavat, tak vyuzijem oba tie vercajgy.

    .... preco z exota?.... aby to ladilo? .. uz tam mas nieco z neho?