• Tak od tých 3k€ vyššie.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Myslím si, že špeciálne pri hodinkách a maniakoch do nich platí, že najlepšie hodinky sú tie, ktoré sa tebe páčia. Môžu byť aj Pateky, keď ťa neteší, že ich nosíš. Nikdy by som napr. nenosil hodinky iba preto, že sú drahé.

    Tak určiťé, v prvom rade sa ti musia páčiť. A ja si myslím, že cena by mala byť tak nejak primeraná finančným možnostiam, že si naplno nevychutnáš ani príliš drahé ani príliš lacné hodinky. Teda pokiaľ nemajú nejakú inú osobnú špeciálnu pridanú hodnotu (sentimentálnu, historickú ).

    Pri príliš drahých hodinkách, teda, na ktoré by som povedzme aj vedel dat dokopy financie pri minutí všetkých rodinných fondov a úspor, by som sa furt bál, že ich niekde odrbem, ukradnú mi ich a pod.

    A príliš lacné... No, tieto moje asi 2.najlacnejšie čo mám, sa mi veľmi páčia a rád ich nosím, ale asi ešte oveľa viac by sa mi páčili, keby boli aspoň tak 10x drahšie , a kľudne by mohli mať aj namiesto SEIKO nápis PP, ... 🤣🤣🤣

  • Súhlas, a zase príliš drahé majú poväčšine jednu nevýhodu - nemôžeš si ich kúpiť toľko ako tých lacnejších :)

    A povedzme si otvorene, ten pocit keď zavolá kuriér ... je tak trochu návykový.

  • Ja to mám tiež tak. Drahšie by som sa bál nosiť a na lacných vidím tie nedokonalosti.

    Môj rozsah je 500-1500€. V tomto segmente sú hodinky už slušne spracované a nie je to koniec sveta ak ich o niečo tresknem, aj keď serie ma to vždy neskutočne ^^

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • ... Môj rozsah je 500-1500€. V tomto segmente sú hodinky už slušne spracované a nie je to koniec sveta ak ich o niečo tresknem, aj keď serie ma to vždy neskutočne ^^

    Podobne to zaraduju aj na https://www.watch-rankings.com/watch-rankings/

    0-500 Eur pozeram G-Shocky, teraz premyslam dokonca nejake smart na plavanie a otvaranie auta,

    500-5K sa daju swiss made automaty Tissot, Longines, Edox, Oris, ChW, ML, RW, FC a pod.,

    5K-15K sa daju niektore Omega, TH, Breitling, Rolex, JLC, Blancpain a pod.,

    15K az 1,5M je mimo mna ale ak by som bol slavny, tak by som ako investiciu kupil za MSRP nieco od PP/AP/VC, alebo este lepsie bol ambassador 😊

    Takto ako neznamy a nepodnikatel asi ani keby som mal 100K volne, tak si nekupim nejake vysnene turba, mal by som vycitky svedomia, zostanem v mojich prvych troch leveloch.

  • toto je level ,kde patrím mentálne a asi by sa muselo niečo vážne stať ( LOTO a kladivom po hlave ) aby som sa presunul vyššie 🤪😂😜✌️

    presne ako aj ja.

    nesmelo pokukuje po SWISS v cenovke okolo 1.000,00 EUR ... ale ozaj velmi nesmelo :D

  • presne ako aj ja.

    nesmelo pokukuje po SWISS v cenovke okolo 1.000,00 EUR ... ale ozaj velmi nesmelo :D

    Pokukovať môžeš kľudne veľmi smelo, len nesmieš kúpiť :D

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.