E.C.Andersson Bohuslän Swiss Made Automatic Dive Watch

  • E.C.Andersson Bohuslän Swiss Made Automatic Dive Watch

    Ďalší projekt na kickstarter.com o ktorého osude rozhodne záujem priaznivcov hodiniek. Názvom mi pripomína dánskeho rozprávkára, je to tak aj s tvorbou?

    Puzdro hodiniek, vodotesné do 200 metrov, našlo inšpiráciu v legendárnych vodotesných hodinkách údajne zlatej éry mechanického hodinárstva. Vzhľadom k jeho polštářkovitému tvaru si môžeme každý tipnúť odkiaľ vietor fúka. Na rozdiel od väčšiny produkcie, kde je luneta umiestnená po vonkajšom alebo vnútornom obvode číselníka, išli v návrhu týchto hodiniek cestou vnútorného otáčajúceho sa kruhu v číselníku, ktorý sa ovláda korunkou. To sa mi veľmi nepáči, ako som vypozoroval, korunkou sa len otáča a nie je nijako zaistená. Je ale možné ... a to vzhľadom k minutovému krokovému mechanizmu lunety ... že pôjde natoľko tuho, že jej zápästím nepôjde svojvoľne pootočiť. Potom som ale našiel ono čarovné slovíčko Lockable, ktoré dokazuje jej údajnú uzamykateľnosť, ako ochranu proti náhodnému otočeniu. Na videu ale vidím len obyčajné roztočenie korunky, takže ???

    Hodinky sú osadené strojčekom Unique MECA, čo je v tomto prípade značkou E.C.Andersson modifikovaná ETA 2824-2.
    Datumka na trojce.

    Veľkosť púzdra je 40 x 40 mm a 10 mm na výšku.

    Ďalšie podrobnosti prináša odkaz v nadpise vláknami.

    VIDEO:

    https://ksr-video.imgix.net/projects/24001…1-h264_high.mp4

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Púzdro
    Ciferník X
    Remienok X

    Celkový dojem nič moc ...