Čo mi dnes zdvihlo tlak...

  • Ja som už menil aspoň 5 krát na rôznych autach. Preto si vždy dávam aj pripoistenie čelného skla do poistky. Ale aj tak je to vždy nepríjemnosť, vybavovačky a pod.

    Na tie malé tukance na zaliatie som v poslednej dobe nemal šťastie, iba na rany na krajoch, z ktorých boli polmetrové praskliny. Až som sa čudoval, že to sklo ešte drží pokope :)

  • No veď to sú tie vybavovačky, nahlásenie, obhliadka, servis, platba, preplatenie, vyzdvihnutie auta ... čo dobre nalepili okno, dali späť lišty ...

  • Homer asi to myslel tak, že si dá vymenit okno v neautorizivaném servise a zistí, že mu neco nefunguje tak jak má, dojde do autorizaku a poveďá mu, že mu padá záruka, lebo to bylo namontované podla iného pracovneho postupu, jak doporučuje výrobca...

  • Od toho zalievaneho tukanca, co som spominal, mam teraz zas jeden maly tukanec (uz by som to konecne mal ist dat zaliat, kym sa mi sklo nerozsype :D ). A co si pamatam, teda takych minimalne 10r, som ine nemal. Nesmiete sa tak lepit za nakladiaky chalani ;) .

  • Čo ma záruka spoločné s čelným sklom? Ja chodím aj tak do autorizovaného servisu.

    Akymkolvek zasahom do auta v neautorizovanom servise ti zanika zaruka. Aspon podla mojho laickheho usudku.

  • Keď ideš do nejakej garáže, tak áno, ale v normálnych servisoch nie, nemusíš chodiť len do svojej značky. Ak keď je to vždy istejšia možnosť.

  • S tým predným oknom je to tak, že za mím sú kamery prepínania svetiel, kamera rozpoznávania prekážok a podobne. A ak niekto drcne o milimeter do tých kamier a neskalibruje sa to, tak budú systémy mať chybné informácie a auto sa môže správať chybne.

  • Áno máš pravdu, tieto veci je dobré nepodceňovať, takže ako vraví Roman, jedine do autosalonu :)

    So súčasným autom som sklo ešte našťastie nemusel riešiť, to predtým malo iba svetelný a dažďový senzor a akustické sklo.

    Teraz sa už čítajú značky, sledujú pruhy, prekážky a ktovie čo ešte.

  • radost predavat nieco cez bazos alebo bazar. tolko odrbavacskych aliasov, ze by ta piclo :cursing:

    Aj tebe prišlo, že či to vieme vybaviť cez kuriera? Že tetula zaplatí kurierovi, príde mi mail kde potvrdím požadované údaje a až potom mi vyplatia peniaze a príde kurier pre tovar.

    Takéto niečo:

    Samozrejme, hneď mi bolo jasné, že je to pokus o podvod, lebo Packeta takúto službu ani neponúka a hlavne nevidím zmysel, aby mali ísť peniaze cez sprostredkovateľa.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Tak teraz sa cítim troška urazene, lebo mne to prišlo len raz X/

    Čo ja horšie veci predávam či kde je problem? :/

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.