Čo mi dnes zdvihlo tlak...

  • Vo štvrtok som dostal termín očkovania do vraj veľkokapacitného strediska v športovej hale v Prešove. Na dnes, na 9,30. Ešte včera mi poslali dva maily aby som tam bol minimálne o štvrť. Tak sme o siedmej pokojne nabehli via Prešov. Cez Branisko. Ráno ako z reklamy. Prišli sme v pohode o ôsmej. Natrieskané parkovisko, ľudia pred halou v 60 metrovom rade po troch. Vnútri už vraj ešte nejakých 30-40. Dostať sa dopredu - holá nemožnosť. A s mojimi chromými nohami nula bodov. Bolo to bez šance, čakanie tak do dvanástej minimálne. Ani sme nevyšli z auta. Na tom natrieskanom parkingu som to zvrtol na 5 halierniku a via domov...O deviatej volám nasrdený na ten zdravotný info úrad. Napodiv, zodvihli hneď. Tak som sa vypapuľoval. Bez slova ma prebukovali na štvrtok na 14,40. Nemohli to spraviť tie voly hneď? Bolo by po probléme... :cursing: :cursing: :cursing:

    Fotené narýchlo z auta...Vchod do haly je naľavo, tam, kde končia tie čierne okná....Ale cesta domov po úplne prázdnych krásnych cestách, v parádnom počasí zmiernila aj to, že sme zbytočne prebehli 85 km... ;)


  • hannes dedko šetri srdiečko ❤️ ja som mal šťastie 😁 v Šali čakačka 0 minút. Ale teta mi povedala, že v sobotu kolaps systému a čakačka 2 hoďky 😭

    A stitch in time :D

  • Ľudia v centrách robia čo môžu, jedine vďaka nim to celé funguje 😍 stačí malý IT zádrhel alebo nedostatok vakcín a je to v prd…..💩

    A stitch in time :D

  • Čo som registroval, tak nikde to takto full nie je, až som prekvapený, lebo čo počúvam, ide to všade plynule. Ja s manželkou včera druhá dávka a behom 3 minút vybavený. Personál úplne super, všetko parádne zorganizované.

  • Ľudia v centrách robia čo môžu, jedine vďaka nim to celé funguje 😍 stačí malý IT zádrhel alebo nedostatok vakcín a je to v prd…..💩

    Pepe, ale začínali o tej ôsmej. Chápem, že ľudia sú nedisciplinovaní, ale ako hovorí lordsoft, keď je niekto niekde na presný čas, musí sa to dodržať. Lebo potom anarchia... ;(

  • Ja neviem ako tam, kde si bol, ale keď som bol so ženou v NR, bolo tam mrte ľudí a prišli sme 5 minút skôr. Išli sme dopredu , vojak sa opýtal aký má žena termín a poslal ju vnúter. O 20 minút bola naspäť. A zoraďoval ľudí do radu podľa toho, aký mali termín. Keď niekto prišiel o hodinu skôr, mal smolu 😳 išiel na koniec radu

    A stitch in time :D

  • Ja som bol dnes v Piešťanoch a všetko super až na čakajúcich ľudí. Ako veď je všade napísané, že treba prísť cca. 10min pred dohodnutým časom. Ja som bol objednaný na 8:00 a v rade už stály ľudia, čo mali čas 8:30 :rolleyes:

    Ale v PN to išlo rýchlo, 8:20 som už sedel v aute.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Myslím, ze pravda je niekde v strede podobne ako pri vačšine veci. Každopádne dnes musí mať človek zdravý nadhľad a filtrovať informácie a robiť si vlastné závery na základe faktov a historie, kedže moderné média spolu so socialnymi sieťami a taktiež veľkými korporáciami majú svoju moc skreslovať realitu a posúvať verejnú mienku. Taktiež by som nepodceňoval psychológiu davu ...

  • No to očkovanie je veru na dlhšiu debatu, ale napr. úmrtia na detské choroby sa riadne zredukovali najmä vďaka očkovaniu. So ženou sme troška študovali matriky a tie úmrtia detí boli neskutočné. 3-4 úmrtia v detskom veku v rodine neboli vôbec výnimkou.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • No to očkovanie je veru na dlhšiu debatu, ale napr. úmrtia na detské choroby sa riadne zredukovali najmä vďaka očkovaniu. So ženou sme troška študovali matriky a tie úmrtia detí boli neskutočné. 3-4 úmrtia v detskom veku v rodine neboli vôbec výnimkou.

    Vždy by sa mali zvažovať aj okolnosti, napr. očkovanie proti klasickej chrípke by som nedovolil zdravým mladým ľuďom, lebo aj podľa vyjadrenia väčšiny lekárov narobí viac škody ako úžitku.

  • samozrejme, ze pokial som fit s dobrou imunitou, tak je uplne zbytocne, aby som sa proti chripke daval ockovat. lenze COVID nie je chripka, aj ked je na baze virusu. opravte ma, ale nemam info, zeby ockovanie znizovalo imunitu.

    presne, ako kolega pise, nik z pritomnych si uz nepamata na to, ako deti umierali na detske choroby.

    zijeme v dobe mieru a prosperity s takou zdravotnou starostlivostou o akej sa nikomu ani nesnivalo. vsetko to berieme ako samozrejmost, takze by sme si to mali vazit a neznevazovat pracu vedcov a odbornikov, toto nie je pecenie chleba alebo sadenie paradajok.

  • zijeme v dobe mieru a prosperity s takou zdravotnou starostlivostou o akej sa nikomu ani nesnivalo.

    Mal by si si zložiť ružové okuliare, a rozhliadnuť sa vôkol seba! V dobe prosperity a mieru som žil do r. 1989.

    Teraz žijem v dobe, keď je ľudstvo na pokraji tretej svetovej. A ďalej už ani neidem písať, to by bola politika a tá sem nepatrí!

  • ...tu si pekne pozrite video (od 20s .): Dunning Krugerov efekt a uz to tu zbytocne nerozoberajte... Poviem len tolko ze covid horisie znasaju ludia s lepsou imunitou , tak tieto kecy ze staci mat dobry zivotny styl by som asi vynechal.....

  • ...tu si pekne pozrite video (od 20s .): Dunning Krugerov efekt a uz to tu zbytocne nerozoberajte... Poviem len tolko ze covid horisie znasaju ludia s lepsou imunitou , tak tieto kecy ze staci mat dobry zivotny styl by som asi vynechal.....

    Tá teória sa nedá unifikovat na každého, kto má nejaký názor, ktorý nie je totožný s tvojim / mojim, keďže tá teória sa dá otočiť aj naopak. Teraz nemyslím extrémne jasné prípady ...

  • Mal by si si zložiť ružové okuliare, a rozhliadnuť sa vôkol seba! V dobe prosperity a mieru som žil do r. 1989.

    Teraz žijem v dobe, keď je ľudstvo na pokraji tretej svetovej. A ďalej už ani neidem písať, to by bola politika a tá sem nepatrí!

    Aj keď to nie je politika, ani toto sem nepatrí, vrátane postovaných článkov a videí chváliacich či haniacich jedno alebo druhé. Je to citlivá téma so silným sociálnym rozmerom. Neberiem nikomu jeho názory, sme slobodní ľudia a každý z nás urobí to čo uzná za vhodné ale prosím, zdržme sa komentárov na tomto fóre, je na to dosť iných soc. sietí...ďakujem všetkým zúčastneným :)

  • presne, keď si chcem prečítať niečo, s čím nesúhlasím :P tak idem inde a tam sa aj vybúrim :cursing: uvedomte si priatelia, že toto je fórum o troch najkrajších vzťahoch na svete a to o hodinkách, krásnych ženách a kamarátstve ;)

    A stitch in time :D

  • K tomu Prešovu, naozaj je to tak, že ak by ľudia dodržali čas na očkovanie, také to fronty by sa nediali.

    A k zdravotnému stavu: kolega tesne po 50, nikdy nefajčil, nepije, max pohár vína, celý voľný čas trávi v prírode, fotí zvieratá, beháva maratóny. Počítam takých 20 maratónov isto odbehol.

    No a toť nedávno ho odpojili z ventilácie, bez kyslíka vydrží tak možno hodinku, už vládze samostatne sedieť a učí sa chodiť s takým tým chodítkom.

    Ak si niekto myslí, že si tu dobre nažívame aj bez vakcín, tak je to presne naopak. Obyvatelia bývalého Československa sú jedna z najzaočkovanejších populácií na zemeguli, vďaka nim nepoznáme na vlastnej koži mnohé choroby.