• Dobrý deň kúpil som stojaté hodiny od jedného pána. Sú asi cirka sto rokov staré a majú 3 závažia. Vyrobila ich nemecká firma Gustav Becker a stroj je tam Kinzle. Ako píšem majú 3 závažia a jedine čo viem že pravé je na zvonenie. Keď závažie dám dole nebijú. stredne vypadá na naťahovanie hodín a to prvé závažie neviem akú funkciu má plniť. ?( ?( Stále je v rovnakej polohe ....Aspoň sa mi tak zdá... Viete mi to niekto objasniť ako a čo robí každé zo závaží?? :amen: :amen: :amen:

  • Takže prve by malo byť na zvolenie melódie. Stred na naťahovanie hodín a prve na mechanizmus zvonenia. ?( Je to spravne??? alebo ten Strojček Kinzle ma to inak... Nechcem moc do nich šparať... Vie to niekto potvrdiť?? :whistling: Lebo ak raz sa do nich pustim už nepôjdu nikdy :D :D :D

  • já Ti to přesně nepovím, ale podle popisu ... a tady zdůrazňuji, že chybí fotka ... se jedná o čtvrťový stroj s trojicí závaží, jedno na hodinový stroj, jedno na čtvrťové cinkání a jedno na hodinové bití.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tri závažia = štrvťky, t.j. že vedia biť každú štvrťhodinu. Stred naťahovanie hodín, jedna strana na polhodinové bitie, druhá na štvrťhodinové bitie. Ak sú GB nemôžu byť Kienzle, jedno alebo druhé, alebo je to poskladané... Daj fotky skrine, stroja, bitia a môžeme diskutovať ďalej... Inak gratulujem, že tu má niekto záujem aj o väčšie stroje ako malé na ruku, veď to hodinky, len kúsok väčšie...

    Tempus Fugit

  • Ok pridavam fot. Ale ked som zlozil prave zavazie vobec nezvonia. Takze tak. Takze nechapem ich funkcnost a princip. Mam ich aj s certifikatom takze ak viete mi odhadom povedat ich cirka hodnotu. Rok postavenia 1930 ?( No na strojceku je cislo a v katalogu toto cislo vyroby zodpoveda pre roky cirka 1880. Vo vnutri je strojcek Kinzle: logo je hodiny s kridlami a je tam vyrazene Kienzle

  • OK, takže symbol hodín s krídlami odkazuje na firmu Kienzle, takže asi to bude Kienzle (stroj určite, nie GB). Trochu som pogooglil a našiel toto:
    odkaz
    Skús pozrieť, podľa tohoto máš pravdu, pravé závažie by mohla byť melódia, ľavé hodinové bitie a stredné hodiny. Za ciferníkom na boku by mohli byť jedno alebo viac váhadielok, ktoré môžeš ovladať pre nastavenie bitia, skús či nie sú zaseknuté... (potiahnutím smerom dole, alebo potlačením hore). Mohol si osfotiť stroj a bitie lebo kalibrev je naozaj veľa a k tomuto by sa odborne vedel vyjadriť iba skúsený hodinár, ale skús pofotiť a určite niečo vymyslíme...
    Mimochodom gratulujem, hodiny sú veľmo pekné :super:

    Tempus Fugit